Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha valakit közmunkára és pénz...

Ha valakit közmunkára és pénz büntetésre itélnek, de van neki bejelentett munkája olyankor mi a teendő? Fel kell mondania?!

Figyelt kérdés

júl. 16. 19:20
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Nem hiszem vagy képzelem azt, hogy szándékosan hazudnál, és nem is tanúsítottam konkrétan erre utaló magatartást. Én csupán a hatályos vonatkozó jogszabályokból indultam ki, nem pedig tapasztalatokból.
júl. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
21: De az miért olyan hihetetlen, hogy a börtönbüntetés alternatívájaként felajánlanak valami mást? Példának okáért háborúban is szoktak ilyet. (pl. 3 év börtönben vagy 1 év a fronton). Azt hiszem, jelenleg Oroszországban is alkalmazzák ezt.
júl. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
#22 Miért próbálsz összemosni fogalmakat? Nyilván, háborús helyzetben máshogyan, a normálistól eltérő módon működik az államigazgatás, lásd: rendeleti kormányzás (fuhh, nem? baszki, ez nagyon fideszellenes példa volt, remélem nem jön a fekete autó). A törvény az törvény, és annak megfelelően ítélkezik a bíróság (általában).
júl. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%

Elég komoly fogalomzavariban vagy kérdező!


Közmunkára SENKIT SEM ÍTÉLNEK, mert ilyen nincs.

A közmunka egy szociális alapon működő, rászorultsági tényezőt is figyelembe vevő ÖNKORMÁNYZAT ÁLTAL BIZTOSÍTOTT MUNKALEHETŐSÉG!!!!

SEMMI KÖZE A BÜNTETÉSHEZ, már jogilag.

(persze élheted meg büntetésként a közmunkát.)


Amiről Te beszélsz, az a KÖZÉRDEKŰ MUNKA, ami viszont már egy büntetési nem a büntetőjogunkban.


Olyan nincs, hogy közérdekű munka és pénzbünti egyszerre. Ezt ugyanis kis hazánk joga nem engedi egymás mellett.


A közérdekű munkát nem lehet megváltani.

Ha nem teljesíted, akkor le kell ülni, 4 óra közérdekű meló felel meg egy nap szabvesztnek.


Az átszámítás mértékét a kiszabó határozat tartalmazza, de erre külön fel is hívják a figyelmedet a kihirdetéskor.


Szabadidődben, ill. hétvégén kell teljesíteni, nem érinti a hivatalos "rendes" munkaidődet.


Nem kell felmondani.

szept. 6. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

"17: Nem értem, mi a gond. Leírtam, amit hallottam egy büntetésből közmunkázótól."


Hát igen.

Egyetlen dolog van csak, ami a fénynél is gyorsabban terjed:

Az emberi f@szság!

szept. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!