Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miert hazudjak mindig hogy...

Miert hazudjak mindig hogy Magyarorszag fejlödik meg itt minden jo sikeresek vagyunk?

Figyelt kérdés
10-11 eve kerestem 250ezret amikor 30ezer volt egy szoba pesten 1000forint volt egy gyrostal 500egy pita es 13M volt egy panel obudan. Most 50-60M egy ugyanolyan lakas, 4000egy gyrostal kb minden a 4 szeresebe vagy az 5szörösébe kerül, viszont en nem keresek 1M meg 1.25M nettot. Akkor megis mi ez a hazugsag hogy itt jobb az élet meg fejlődünk?

jún. 23. 13:24
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%

Azt mégse mondhatják hogy szar minden és a kormány életképtelen.

Illetve a kegyes hazugságot jobban befogadják az emberek mint a fájdalmas igazságot.

jún. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 IgaziÚriember ***** válasza:
16%

"Akkor megis mi ez a hazugsag hogy itt jobb az élet meg fejlődünk?"


Láthatóan olyan primitív vagy, hogy nem vagy képes az átlagot értelmezni valamint a statisztikai mutatókat és a saját helyzetedet tekinted reprezentatív statisztikának (ilyen szellemi képességgel nem csodálom, hogy nem fejlődtél az évek során sehova).


Én 7 éve kerestem 300 ezret, ehhez képest idén már 2,1 millió a havi bérem valamint rendelkezem egy budapesti garzonlakással illetve vidéki nyaralóval hitel és tehermentesen. Egyértelmű, hogy akinek megfelelő végzettsége, szakmai tapasztalata van az sokkal jobban tud érvényesülni mint évekkel ezelőtt, ergo valóban folyamatos a fejlődés (csak nem a tanulatlan birkák számára).

jún. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
#2 igaziuriember kepzeld egyetemi diplomam van te taplo nem ertem miert kell idejönni es ilyen hangnemben valaszolni... hiaba keresel 2.1milliot attol meg egy paraszt maradtal. Köszi a pökhendi valaszodat.
jún. 23. 14:04
 4/30 A kérdező kommentje:
Es te mondod nekem hogy nem tudom az atlagot ertelmezni? Miert szerinted akkor te vagy az atlag?? Pont hogy en nezem az atlag ember szintjeröl es nem orvos meg informatikus vagy projektmanager vagy mas vezetöi allasbol mint ahonnan te nezed.
jún. 23. 14:13
 5/30 anonim ***** válasza:
A drágulás minden országot érint. Vedd figyelembe azt is, ha valami olcsóbb lett, mint évekkel ezelőtt.
jún. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
#5 igen, csak a mérték nem mindegy. En nem tudok perpill olyat mondani ami olcsobb lett, nem tudom mire gondolsz.
jún. 23. 15:20
 7/30 anonim ***** válasza:

Pl. a benzin, de ne én tanítsalak meg arra, hogy tájékozódni tudj az életben, mi drágul és mi lett olcsóbb.

Külföldet is figyeled? Nemcsak az M1, de az ATV is jelentette a napokban, hogy mennyivel emelkedett a gruttó havi átlagbér. Mindkettő egyforma adatot mondott és egyik sem cáfolta a másikat.

jún. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
Javítok: nem gruttó, hanem bruttó havi átlagbérre gondoltam.
jún. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
#7 azt meg is köszönném ha nem... Tehat akkor mai aron 1Liter benzin 606ft atlagban, 10 evvel ezelötthöz kepest ami az alap felvetesemben volt akkor pedig 427 volt. Oke itt csak 42 szazalekos az emelkedes. Inflaciot beleszamolva ez lehet hogy olcsobb mint 10 eve, de 1000 mas termeknek az ara meg brutalisan nött. PL ram aki nem autoval közlekedik ez nincs is hatassal, csak ha nem azt is belevesszük hogy az elelmiszerek szallitasaban is hatassal van stb, dehat ott meg nagyon magas az emelkedes.
jún. 23. 15:39
 10/30 A kérdező kommentje:
Az hogy mennyivel emelkednek a brutto atlag berek igazabol nem a fizetesek vasarloerteket mutatja meg hanem inkabb azt hogy mennyit romlik a penzunk. Erzesre legalabbis. Hiaba emelik a fizeteseket ha mindennek az emelkedik az ara is, alberlettöl kezdve langosig stb.
jún. 23. 15:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!