Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Próbaidőn vagyok úgy mentem...

Babyka07 kérdése:

Próbaidőn vagyok úgy mentem oda hogy terhes vagyok ha közlöm a főnökkel kirughat??

Figyelt kérdés
Sziasztok! 10 hetes terhes vagyok most kezdtem el dolgozni mert az előző munkahelyemen kirugtak és mostanra sikerült munkát kapni! Próbaidő 3 hónap akkor leszek olyan 5-6 hónapos terhes de mivel nehéz fizikai munka ha közlöm a főnökkel kirughat még vagy mit tanácsoltok? Köszönöm szépen a válaszokat előre is.

jún. 5. 22:01
 1/3 anonim ***** válasza:
87%

Végezhetsz egyáltalán nehéz fizikai munkát terhesen? De még ha végezhetnél is, a kirúgás-munkakeresés-új helyre beilleszkedés stresszhatása és a nehéz fizikai munkavégzés semmilyen tekintettel nincs a gyerekre. Már csak a saját érdekedben sem vennének fel, vagy az értesülést követően rúgnak ki; de ha te ezt szándékosan elhallgatod és ennek következménye lesz, azért csak te leszel a felelős. Nehéz fizikai munkára nem volt orvosi alkalmassági vizsgálat? Fura. Ott már jelezned kellett volna a terhességet.


"Vannak olyan tevékenységek, munkakörülmények, amelyek a várandósság alatt veszélyeztetik a kismama és a gyermek egészségét, fokozzák az esetleges magzati ártalmak, illetve a terhességi komplikációk, a koraszülés, vetélés kockázatát. Ilyen például, ha a terhes nő a munkavégzés során vegyszerekkel, káros anyagokkal érintkezik, ezek ártalmainak van kitéve. Ugyanígy árthat a túl hosszú munkaidő (kismama nem kötelezhető túlmunkára), az éjszakázás, a tartós stressz, a folyamatos állómunka, a nehéz fizikai munka, például a súlyos tárgyak emelése, a zaj, illetve a nehézgépek okozta rezgés is. Ha a várandós nő munkakörére a felsoroltak valamelyike jellemző, akkor a terhesség bejelentése után a munkaadónak gondoskodni kell arról, hogy másik pozícióban dolgozhasson a várandósság ideje alatt"

[link]

jún. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Próbaidő alatt nyugodtan kirúghat. Viszont ha tényleg nehéz fizikai munkáról van szó én nem kockáztatnék. Elhiszem, hogy kell a pénz, de árthatsz is a babának
jún. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
49%
magadnal vagy?!
jún. 5. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!