Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha próbaidő alatt jelemtem...

Ha próbaidő alatt jelemtem be, h terhes vagyok, elküldhetnek?

Figyelt kérdés

2022. febr. 2. 16:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
El.
2022. febr. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%

Próbaidő alatt mindenféle indok nélkül elküldhetnek, szóval igen.

Számíts is rá, h elfognak. Nézd a cég szemszögéből. Ott vagy pár hete és kapásból bejelented, hogy amúgy te pár hónap múlva mész el hónapokra/évekre mert szülni fogsz.

2022. febr. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%
Probaido alatt ha van sapkad azert ha nincs sapkad azert is elkuldhetnek :) en nem kisertenem a sorsot a helyedbe. Ha kerdik miert nagy a poci akkor a mekire kell fogni :))
2022. febr. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%

Igen, azonnali hatállyal, indoklás nélkül.


"79. § (1) Azonnali hatályú felmondással - indokolás nélkül - megszüntetheti

a) a fél a munkaviszonyt a próbaidő alatt"


-2012. évi I. törvény a munka törvénykönyvéről-

2022. febr. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%

Nem kell mondani.

A volt cégemnél is volt ilyen. Lányka kezdett, boldog volt, hogy van melóhelye, majd ahogy lejárt a próbaideje, veszélyeztetett terhes lett és többet nem jött.

Ügyes, a cég meg megérdemelte.

2022. febr. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
68%

5: a cég nem jár hátránnyal hisz nem O fizeti a csedet gyedet hanem az állam.

Nem értem mi ez a népi hiedelem.


Ne mond el de dolgozz rendesen kivétel az emelgetés

2022. febr. 3. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
52%

"5: a cég nem jár hátránnyal hisz nem O fizeti a csedet gyedet hanem az állam."


De a táppénz első két hetét a cég fizeti. Plusz a statisztikai létszámba is beleszámít és például sok munkavédelmi előírás céglétszámhoz kötött. Ráadásul könyvelni is kell őt.

Sajnos olyan a törvényi háttere, hogy a cégeknek nagyon nem éri meg terhes/kismamát felvenni.

2022. febr. 3. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
89%

Na meg ígyis úgyis keresni kéne valakit a helyére. Ha valaki már ott van X sok éve megértem, hogy elmegy szülni, addig valakit határozott időre felvesznek a helyére aztán visszajön folytatja ahol volt.

Viszont ha valaki csak pár hete van adott helyen, majd bejelenti, hogy elmegy szülni, majd jön, sokkal egyszerűbb megszabadulni tőle és felvenni valakit aki nem fog.

2022. febr. 3. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
53%
Jobb ha nem jelented be mert kiraknak mint macskat xarni probaido alatt.
2022. febr. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!