Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Próbaidő alatt lettem terhes,m...

Próbaidő alatt lettem terhes,mire számíthatok?

Figyelt kérdés
Sziasztok, olyan kérdésem lenne, hogy van már egy lassan 2 éves lányom. El mentem dolgozni ahol 2 hónapja vagyok, viszont érkezik a tesó, és pont 2 hónappal azelőtt születik, hogy meg lenne az 1 év munkaviszonyom. Érdekelne, hogy valaki volt-e hasonló helyzetben. A bejelentéssel ha tehetem megvárnám a próbaidő leteltét, mivel addig szeretnék dolgozni ameddig tudok, de így viszont nem fogok gyedet kapni a kicsi után igaz? Illetve ilyenkor hogy zajlik a dolog? Eljöhetek attól még szülési szabadságra, vagy a munkáltató megteheti azt, hogy szülés után felmondja a munkaviszonyt?
2022. jan. 30. 08:29
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
2%
de fogsz kapni gyedet, nem kell hozza dolgozni 2 gyerek kozott, azthiszem gyest nem kapsz csak.
2022. jan. 30. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
62%
vard meg a probaidot, addig el ne mond, mert kitudnak rugni probaido alatt
2022. jan. 30. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
92%
#1, a gyes jár alanyi jogon mindenkinek, munkaviszony nélkül is.
2022. jan. 30. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy én az előző terhesség alatt nem tudtam dolgozni, így csak a gyest kapom jelenleg. Ez egy friss munkahely, illetve 2021-ben voltam egy másik helyen 2 hónapot
2022. jan. 30. 08:51
 5/22 anonim ***** válasza:
5%
írasombol kiderult, hogy nem vagyok benne biztos 🙂 azert valaszolhattok a kerdezonek is
2022. jan. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
64%

Ha nem vagy benne biztos, akkor miért válaszolsz? Hisz még rossz választ is adsz.


Kérdező, ha nem lesz meg az egy éved, csak gyest fogsz kapni megint.

2022. jan. 30. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
87%
igen az mas igy, hogy nem dolgoztal elotte 😕 2 even belul kell meglennie a 365 biztositott napodnak, igy ki tudod szamolni, mar 4 honapot dolgoztal, az kb 120 nap, még tuti kellene 8 honapot dolgoznod.
2022. jan. 30. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
0%
jo valaszt adtam, amiben nem voltam biztos, abban meg kijavithattok 🙂 nem csak a gyesrol irtam, hanem a gyedrol
2022. jan. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
88%

Ahogy írják, 2 éven belül kell 365 nap munkaviszonynak lennie, a tavalyi két hónappal együtt se lesz meg?

Ha nem, akkor most is csak gyes fog járni.

2022. jan. 30. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
87%
CSED-re és GYED-re nem leszel jogosult. Ráadásul TP is csak annyi ideig jár, amennyit ledolgozol előtte.
2022. jan. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!