Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Próbaidő alatt lettem terhes,m...

Próbaidő alatt lettem terhes,mire számíthatok?

Figyelt kérdés
Sziasztok, olyan kérdésem lenne, hogy van már egy lassan 2 éves lányom. El mentem dolgozni ahol 2 hónapja vagyok, viszont érkezik a tesó, és pont 2 hónappal azelőtt születik, hogy meg lenne az 1 év munkaviszonyom. Érdekelne, hogy valaki volt-e hasonló helyzetben. A bejelentéssel ha tehetem megvárnám a próbaidő leteltét, mivel addig szeretnék dolgozni ameddig tudok, de így viszont nem fogok gyedet kapni a kicsi után igaz? Illetve ilyenkor hogy zajlik a dolog? Eljöhetek attól még szülési szabadságra, vagy a munkáltató megteheti azt, hogy szülés után felmondja a munkaviszonyt?
2022. jan. 30. 08:29
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
27%

jo valaszt adtam, amiben nem voltam biztos, abban meg kijavithattok 🙂 nem csak a gyesrol irtam, hanem a gyedrol


A gyedről is butaságot írtál. A gyed munkaviszonyhoz kötött.

2022. jan. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
78%

Aki hasznos valaszt ad, azt miért kell lepontozni?!

🤦‍♀️

Azt számold ki, hány bejelentett napod lesz szülésig. Ha meglesz a 365 jár a csed/gyed. Ha nem, akkor csak gyes.

Táppénz tényleg annyi jár, amennyit be voltál eddig jelentve elötte.

2022. jan. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
88%

Hogy lehet ilyen élettelennek lenni?


Dolgozni derogál, a szabályokat nem ismered, de utána olvasni is derogál, az új munkahelyeden meg 3-5 hónapot nem bírtál ledolgozni.


Szerencsére nem kapsz Gyedet, én gyest se adnék, tegyél már be valamit a kasszába, mielőtt kiveszel.

2022. jan. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
40%

Ha tavaly dolgoztál 2 hónapot és most is van már 2, akkor ha dolgozol még 8 hónapot, akkor meglesz :)


Nem kell egybefüggőnek lenni a 365 napnak.


Nálam úgy volt, hogy dolgoztam sok-sok évet, majd pont prémium osztás előtt decemberben kirúgtak 2019-ben, nagyon "jófejek" voltak. Aztán bejelentkeztem munkanélkülire, az adott 3 hónapot 2020 márciusáig. Pont jött a vírus és nem találtam munkát, volt már 2 gyerekem. Végül 2020 szeptemberében sikerült elhelyezkednem. Október végén pozitív lett a tesztem, 1 hónapja dolgoztam ott. Úgy voltam vele, hogy várok egy kicsit, lássák hogy jól dolgozom de korrekt is akartam lenni, hogy ne próbaidő lejárata után szóljak. Tudtam, hogy benne van a pakliban, hogy elküldenek. De nem így történt, nagyon jófej volt a főnököm, még emelt is a bejelentésemen, hogy több pénzt kapjak. Cserébe majdnem végig dolgoztam, 2 hetet voltam csak táppénzen a végén, toxémia miatt előbb kellett indítani, de ez hosszú történet.

Kaptam csedet meg gyedet is, most 7 és fél hónapos a kisfiam :)

2022. jan. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
14%
11es, és hol írta a kerdésében a kérdező, hogy elso gyerek elott nem dolgozott? azért írtam, azt amit irtam, mert gondoltam, volt munkaja, mint az atlagnak aki elmegy szulni...
2022. jan. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
11%

Ha még dolgoztál 2honapot akkor pont meglesz az 1ev 2 év alatt!

De számítás ki hogy biztos legyen a 365 nap.


Sokan nem tudnak számítani itt

2022. jan. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
80%

20-as


Például te sem tudsz számolni. Tavaly 2 hónapot dolgozott. A mostaninál most van 2 hónapja.


A kérdező írta: pont 2 hónappal azelőtt születik, hogy meg lenne az 1 év

2022. jan. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
0%
17es, de 2 eves a gyereke, akkor mar amugyis csak gyest kapna
2022. jan. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Csak GYES-re leszel jogosult mindkettő után. Kicsit még dolgozni kellett volna.
2022. jan. 31. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Bocs, hogy idetrollkodom. A 365 nap naptári napra, vagy munkanapra vonatkozik?

Én többes jogviszonnyal megyek táppénzre, majd CSED-re, a második munkaviszonyom viszont naptári napra vonatkoztatva lesz csak meg 365 nap, ezért érdekelne. :) Nekem valahogy alap a naptári nap, de most kicsit összezavarodtam.

2022. febr. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!