Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan lehet feldolgozni egy...

Hogyan lehet feldolgozni egy szülő halálát?

Figyelt kérdés
Hogyan lehet feldolgozni egy szülő halálát? Egyáltalán fel lehet-e dolgozni? Még csak 28 órája, hogy elvesztettem édesanyámat. De olyan mintha csak 28 másodperce történt volna. Egyszerűen üresnek, elveszettnek, elesetnek, és egyedül érzés fogott el. Ami heves síró görcsök kisérnek.

máj. 30. 19:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én Édesapám halálát néztem végig novemberben.. a konyhában esett össze. Majd a kórházban már csak haldoklott.. Igazából szerintem sehogy, de idővel majd el tudod fogadni a tényt. Igaz én 28 éves vagyok, Te nem tudom mennyi.. Itthon azóta minden megváltozott.. ez van, nem élünk örökké.
máj. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
MAjd idővel enyhül a fájdalmad, addig sírj bátran, sírd ki magad, és a vele töltött szép időkre gondolj.
máj. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
A gyász kb egy éves folyamat az átlag embernek, pár órával a haláleset után az lenne csoda, ha nem így éreznél.
máj. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Én anyukámat 12 évesen, apukámat 28 évesen veszítettem el...tudom mit érzel.

Sajnos nincs erre kimondottan fix "recept" hogy mitől is lenne könnyebb ezt az érzést elviselni.

Lényegében csak a szokásos közhely, hogy az idő...és tényleg. Az elején még nagyon nagyon rossz, nehéz elhinni hogy megtörtént, de tényleg csak az idő segít.

Ha úgy érzed, hogy beszélned kell valakivel a történtekről, akkor beszélj ki magadból minden érzésedet. Ha sírnod kell, ne tartsd vissza hogy erősnek tűnj.

Ez sajnos az élet velejárója, el kell fogadnunk.

máj. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Hogy őszinte legyek, eltemettem már a szüleimet és a nagyszüleimet is. Utóbbiakat szerettem, mivel ők neveltek fel egész pici koromtól kezdve, és nekik köszönhetem, hogy nem a süllyesztőben végeztem, és talpraesett, talán művelt ember lett belőlem. A szüleim temetésén csak illemből vettem részt, úgy vélem megérdemelték a sorsukat. A nagyszüleim haldoklását kénytelen voltam végignézni, és az bizony nagyon fájt. Ahogyan a haláluk megtapasztalása is, mert ott voltam az utolsó órákban is. Mit ne mondjak, nehéz volt. A gyász egy többfázisú folyamat, és ha saját erőből nem tudod feldolgozni, akkor fordulj pszichológushoz.
máj. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Mellesleg én is 28 éves vagyok.
máj. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm együtt érzéseteket! Jelenleg 46 éves vagyok! Édesapámat már 13 éve (33 évesen) vesztettem el. Most pedig az édesanyámat! Igy már szülő nélküliként! És még több mint 28 órával később sem tudják az orvosok hogy anyám mibe is halhatott bele valójában! Ez még jobban ki készit! Igen, kórházban halt meg. A kórházba is mentő vitte be! Arról nem is beszélve hogy a mentőkre több mint 2 óra 20 percet kellettet várnom! Közben amíg a mentőkre vártunk. Addig is. Át adták a mentők az orvosi ügyeletnek, az orvosi ügyelet meg vissza passzolta a mentőknek. Igy végül a mentő vitte be anyámat a kórházba.
máj. 30. 20:17
 8/15 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg, érthető, hogy ez nagyon felzaklatott téged. A halált nem könnyű elfogadni, és igen, a gyász folyamata során az első dolog mások hibáztatása. A halál egy természetes dolog, ami előbb-utóbb mindenkit utolér, ezt érdemes megjegyezned.
máj. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

"Egyszer egy indiai hercegnő az édesapjától kapott gyűrűvel felkeresett egy hindu bölcset. Azt kérte tőle, hogy véssen a gyűrűbe olyan bölcsességet, ami szomorú napokban vígasztalja, nehéz helyzetekben bátorítja, boldog időszakokban pedig óvatosságra inti. A bölcs pár nap múlva visszaadta a gyűrűt. Egyetlen szót vésett bele: ELMÚLIK."


Borzalmasan nehéz dolog ez, de idővel könnyebb lesz, enyhül majd a fájdalom. Részvétem.

máj. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Csak az idő múlása, a tragédia emlékekké szelídülése képes idővel meghozni a lelki megbékélést. Nem egyforma hosszúságú ez az idő ember és ember tekintetében, - van, akinek 3-4 hónap is elég, de van akinek 10 év sem elég ehhez.
máj. 31. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!