Hurokimpedancia lényege?
érdekelne hogy a hurokmpedancia mint olyan, mit takar?
olvastam cikkeket, de konkrét dolgot, pont ami érdekelne nem ír.
Hol kell mérni? mik azok a pontok, ahol mér a műszer?
Van egy homályos rész számomra.
Zs<=U0/Ia
U0 a 230 V Ia pedig az ávk kioldó árama pl 30mA
Ezzel gondolom a hurok impedancia maximális értékét határozom meg, ahol még leold az ávk.
Ha nem Ávk-t veszek alapul, hanem egy 10A-s kismegszakítót, akkor az I0 10A lesz?
Illetve van egy olyan videó a youtubon ahol az úr kiszámolta a hurokellenállást, adott áramfelvételnél ezzel a képlettel R=DeltaU/Iterhelő
Ezután megmérte a műszerrel is és közel azonos adat jött eredményként.
tehát az első képletemmel a hurokimpedancia maximális értékét számolom ki, a másodikkal pedig a valós értéket?
"a hurokmpedancia mint olyan, mit takar?"
A zárlati áramkörben az összes impedancia - nem hiszem, hogy mást lehetne erről olvasni. :D
"Hol kell mérni? mik azok a pontok, ahol mér a műszer?"
Sokféle mérési módszer lehetséges,és egyébként ezek több pontról is mérhetőek, de a legegyszerűbb célműszerrel annak az áramkörnek a végén mérni, amelyik áramkör zárlati áramot befolyásoló impedanciájára kévancsa vagy.
"Ezzel gondolom a hurok impedancia maximális értékét határozom meg, ahol még leold az ávk."
Így van.
"Ha nem Ávk-t veszek alapul, hanem egy 10A-s kismegszakítót, akkor az I0 10A lesz?"
Az nem így van, mert a kismegszakítónak a névleges áramnál esze ágában sincs megkövetelt rövid időn belül kikapcsolni. A jelleggörbét lehetne elemezni, ehelyett Magyarországon közmegegyezéssel lefogadott a névleges áram valamekkor szorzótényezővel való felszorzása.
"R=DeltaU/Iterhelő"
A célműszerek egy fajtájának ez a működési elve. Nem csoda, ha ugyanaz jön ki célműszerrel. Vagy mi is az, ami megzavart itt?
"olvastam cikkeket, de konkrét dolgot, pont ami érdekelne nem ír"
Első találat:
a hurokimpedancia öszszetevői: a táptranszformátor impedanciája, a kábelezések és csatlakozások impedanciája
#1 köszönöm
#2 ez egy kijelentés. De számomra csak ködösítés. Azt sehol nem írják, hogy itt meg itt mérem, pontos ábrával. Ez azért mert, ez meg azért mert. Ezt így kitudom számolni, ez a képlet meg arra van hogy… tudományos megmagyarázást eröltetik, de egyszerüen sehol nem írják le. Egy faékegyszerű suttyó villanyszerelő tanulónak.
Nézd, hátulról kezdve a hozzászólásod elemzését, egy képlet, amiben jobb és bal oldalt is figyelembe véve összesen 3-4 fogalom van, és a számítás nem megy az osztásnál és szorzásnál mélyebbre, az nem tudományos magyarázat. Én még emlékszem rá, a középiskolai felvételire készülve (tehát általános iskolás nyolcadikos korban oldottunk meg vonatos, satöbbi sebességes-utas-idős feladatokat, az pont ilyen nehéz képlet. Tekintve, hogy a villanyszerelőnek rutinszerűen kell négyzetgyökkel, koszinusz függvénnyel is számolnia, csak azt tudom ajánlani, hogy fejlődj fel kissé matematikából, szülői vagy fizetett tanári segítséggel - illetve, talán el kell gondolkodnod kevésbé szívós-nívós szakma keresésén.
Eggyel visszább haladva, szemlátomást beakadtál ebbe a hol mérem dologba, de az elmélethez, hogy mi a hurokimpedancia, és mire használják, ez nem kell.
Ami az elejét illeti, a hurokimpedancia fogalmát, az első oldali találatok között van még egy szemléletes megfogalmazás:
"a méretezés azt veszi számításba, hogy a fázisfeszültség (Uo) a zárlati kör impedanciáján (amit „hurok impedanciá”-nak, vagy egyszerűen „hurokellenállás”-nak neveznek és Zs-el jelölnek) át tud-e hajtani olyan nagyságú áramot, ami a túláramvédelmet az előírt időn belül működteti."
Mivel a kérdésed erről szólt, méghozzá a te fogalmazásodban, nem nagyon lehet érteni, mi a problémád még...
Nem értem mi a nem egyértelmű a kérdésemen.
Van alap tudásom, tudom mi az az impedancia.
Csak megszeretném tudni, hogy az amit én gondolok hogy úgy van, az úgy van. De ezt világosan leírtam h mi az állítás.
Már értem, de leírom hogy tisztázzuk.
A hurok impedanciát mérik műszerrel. Amit az mér, az a hurok impedancia, amit tulajdon képpen kinis lehet számolni Z=DeltaU/I terhelő
Emellett van még egy dolog, amit ki lehet számolni. Adott ávk esetén vagy kismegszakito esetén.
Ezt az értéket ha jól értem a hurok impedancia maximális értékének hívják, ahol a védelem még lekapcsol. Ezt így számoljuk. Zs<_ U0/Ia
Villanyszerelő vizsgafeladatokat nézve, a kérdés így hangzott. Számolja ki a hurokimpedanciát. Adatok….
A megoldó kulcsban, a második képlettel számolta ki.nem emelte ki, hogy ez a hurokimpedancia maximális értéke. Ezért ez rögzült hogy ez a hurokimpedancia. De közben nem.
Ha magadtól értelmezted, az jó. Tudsz gondolkodni. Ez manapság már nem olyan egyértelmű. Innen kezdve nem értem a füstölgést...
A vizsgakérdés összeállítója sem félisten. Ha kapna visszajelzést, hogy hülyeségeket ír, akkor tudna javulni, de ebben a rendszerben titkos a kiléte, meg a kérdés is. A titkosságnak is megvan az előnye.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!