Milyen egyebekkel jar az ha veszek egy második autót munkába járni?
Munkába járós autót szeretnék venni. Viszont érdekelne hogy ez milyen egyebekkel jár mint a bónusz pontrendszerben mint bármi másban ami rejtett költségekkel jár.
Illetve mivel jár ha az en nevemen van két autó 22éves létemre. Van valakinek ebben bármi féle tapasztalata? Előre is köszönöm!
Akármennyi autó tulajdonosa, és akármennyi autó üzembentartója lehetsz; plusz még más járműveké is. (A tulajdonos egyben üzembentartóvá is válik; az üzembentartói jog egy vagyoni értékű jog, amit megtarthat, illetve elajándékozhat, eladhat. Az üzembentartó kötelessége a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás kötése és díjfizetéssel történő fenntartása, az üzembentartó a gépjárműadó alanya. És pl. kizárólag az ő joga a gépjármű forgalomból történő ideiglenes kivonatása. Aki egyben tulajdonos és üzembentartó is, ezeket a kötelességeket üzembentartói mivoltában teljesíti, a jogával üzembentartói mivoltában élhet.)
A második és akárhányadik ugyanolyan gépjármű-kategóriájú autó vagyonszerzési illetéke, előzetes eredetiségvizsgálati díja (ha utóbbit a vevő fizeti), az új forgalmi engedély és törzskönyv kiállítási illetéke független attól, hogy hányadik tulajdonosává válik valaki.
A kötelező gépjármű-felelősségbiztosításnál van egy olyan kitétel, hogy „Ha az üzemben tartó egy adott gépjárműre már rendelkezik szerződéssel, és annak hatálya alatt másik, azonos gépjármű-kategóriába tartozó gépjárműre is szerződést köt, az új szerződést A00 osztályba kell sorolni.”
↑ 21/2011. (VI. 10.) NGM rendelet a bonus-malus rendszer, az abba való besorolás, illetve a kártörténeti igazolások kiadásának szabályairól 4. § (5)
A bonus-malus rendszer személygépkocsi, motorkerékpár, autóbusz, tehergépkocsi, vontató, mezőgazdasági vontató vonatkozásában egy A00 alap, 10 bonus (B01-B10) és 4 malus (M01-M04) osztályból áll.
↑ 21/2011. (VI. 10.) NGM rendelet a bonus-malus rendszer, az abba való besorolás, illetve a kártörténeti igazolások kiadásának szabályairól 2. § (1) és (2), valamint 1. melléklet.
(A gépjármű-kategória a forgalmi engedély J mezőjében szerepel; pl. személygépkocsi esetén M1. Ha esetleg van 3. karakter, az, alkategóriát jelöl – pl. terepjáró –, de a bonus-malus esetén a gépjármű-alkategória nem számít, csak a gépjármű-kategória. Így kell érteni az azonos gépjármű-kategóriába tartozó gépjárműre kötött új szerződést.)
A két autó biztosítási évenkénti bonus-malus mozgása egymástól függetlenül történik.
(Néhány éve még annyi egymásra hatás volt, hogy károkozás esetén mindegyiknél jelentős károkozói szorzót alkalmaztak, de minisztériumi kifogás és MNB felügyelei ellenőrzés után ezt megszűntették. A károkozói szorzó mértékét is jelentősen csökkentették.)
Hogy 22 éves vagy, az, a biztosítók többségénél magasabb díjjal jár, mindegyik bonus-malus fokozatban. De, igen változatos a biztosítók díjszabása. Van amelyiknél kevésbé befolyásolja a díjat az életkor, illetve elnagyolt életkori csoportokat képeznek. És vannak, amelyeknél kis befolyással bír a díjra a bonus besorolás.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!