Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan ismerjünk fel egy...

Hogyan ismerjünk fel egy nembináris (non-binary) embert?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a non-binary az azt jelenti, hogy egyik nemhez sem sorolja magát. De megjelenés ügyileg? Láttam egy tiktok videót, (Nem szabad bízni a tiktokban xD) ami teljesen összezavart. Arrol volt szó,hogy egyszer lányosan szeretne kinézni és pretty lenni, máskor meg fiúsan akar kinézni és handsome akar lenni. De ez inkább a genderfluidokra utal. Magát mégis nembinárisnak vallja. Azt mondta, hogy ez nem csak egy állapot, hanem alapból non-binary.


Szóval a kérdés... Milyen ismertetőjegyei vannak egy nembinárisnak?



2022. jún. 29. 20:48
1 2
 11/15 Zigethy válasza:
45%

Vannak, akik csak a társadalmi értelemben vett "nemükkel", helyzetükkel nem azonosulnak. Ők ettől még biológiailag azok, amiknek születtek (attól egyébként sem lehet teljesen eltérni, ez meggyőződésem). Én is ilyesmi vagyok: a hagyományosan vett férfiszerepeket nem tudom és nem is akarom magamra érvényesnek tekintetni. Tipikus példák: nincs műszaki érzékem, nem érdekelnek a kocsik, a sport is hidegen hagy stb. Viszont nagyon szeretek kertészkedni meg sok egyebet is, ami általában inkább a női terület.

Külsőleg is meglátszik rajtam, hogy finomabb alkat vagyok: hosszú haj, sovány testalkat, feminin vonású arc. Ám mindezek ellenére csak nőkkel volt eddig kapcsolatom, és nem hazudok, ha azt írom, alapvetően sikerem volt körükben. A barátnőimnek így tetszettem, tehát mindig találni olyat, aki nem az alfahímre bukik (habár az agresszió, mint tipikus alfahími jellemző, azért bennem is megvan, megmaradt).

Az egészből csak azt akarom kihozni, hogy a nemi szerepek mint olyanok nem valami statikus, bebetonozott fundamentumok: a nyugati világ modern (sőt posztmodern) társadalmaiban mindezek már évtizedek óta komolyan változnak, oldódás alatt állnak.

2022. júl. 6. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Zigethy válasza:
37%
9-es, csak visszautalok a korábbi válaszomra: akik ezzel szembesülnek, azok számára általában megkerülhetetlen a pszichológus vagy a pszichiáter mint segítség. Nagyon nem mindegy ugyanis, hogy maguk a problémák (a testi/nemi diszfória, nemi szerepek elutasítása stb.) miből erednek. Szakember iránymutatása nélkül még nagyobb az esély rá, hogy az illető elveszik, és csak mélyíti a gödröt, amibe bekerült. Kevés az olyan intakt és erős személyiség, aki egy ilyen úton egyedül is képes végigmenni.
2022. júl. 6. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
#12-es. Nemhiszem hogy bármilyen pszichológiai problémájuk lenne, amivel pszichológushoz kellene fordulniuk. Persze lehet, hogy vannak akiknek kell valakivel beszélgetniük, hogy kieresszék magukból. Az két ember közül az egyik járt csak pszichológushoz, de a pszichológus azt mondta neki, hogy nincsen semmi baja csak idő kell neki és, hogy többet legyen a barátai körében és többet beszélgessen az érzéseiről. Ekkor coming out-olt. Túlságosan magában tartotta az érzéseit, mert nem merte elmondani másoknak. De ennyi.
2022. júl. 7. 22:35
 14/15 Zigethy válasza:
14%

Kérdező, én itt elsősorban azokra gondolok, akiknek nemi diszfóriája van. Mindenféle túlragozástól mentesen, leegyszerűsítve is végig lehet gondolni: adott valaki, aki nem érzi jól magát a bőrében, és ez a frusztráció annyira általános, hogy megkeseríti a mindennapjait. Ha nem pillanatnyi zavarokról, hangulatingadozásokról van szó, akkor ezt igenis komolyan kell venni.

Nem az a vitatott, van-e itt probléma, hanem az, hogy mi ennek a forrása. Egy adalék ehhez, amiről itthon kevesen tudnak, mert a kutatások minálunk még gyerekcipőben járnak: nemcsak a "tipikus" transzszexualitás létezik, hanem másféle identitászavarok is. Olyan parafíliák, amik ha adottak, hasonlóképpen nyilvánulnak meg az illető életében, ugyanakkor viszont a forrásuk egészen más. A legjellemzőbb példa erre az autogünefília: a transzneműek (főként a biológiailag férfi transzok) igen jelentős része valójában autogünefíliában szenved. Ez egy parafília, kvázi obszesszió, amit ha nem diagnosztizál egy szakember, a lehetséges terápia elhibázottá válhat, a következmények pedig akár végzetesek is lehetnek. Számos esettanulmányt ismerek - nem a levegőbe beszélek.

2022. júl. 8. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
84%
Sehogy nem lehet felismerni. Attól, hogy valaki mondjuk egy bizonyos módon öltözködik, még lehet bármilyen nemi identitású. Az az egyetlen mód, hogy megtudd, hogy valaki nembináris-e, ha megmondja neked.
2022. aug. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!