Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan ismerjünk fel egy...

Hogyan ismerjünk fel egy nembináris (non-binary) embert?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a non-binary az azt jelenti, hogy egyik nemhez sem sorolja magát. De megjelenés ügyileg? Láttam egy tiktok videót, (Nem szabad bízni a tiktokban xD) ami teljesen összezavart. Arrol volt szó,hogy egyszer lányosan szeretne kinézni és pretty lenni, máskor meg fiúsan akar kinézni és handsome akar lenni. De ez inkább a genderfluidokra utal. Magát mégis nembinárisnak vallja. Azt mondta, hogy ez nem csak egy állapot, hanem alapból non-binary.


Szóval a kérdés... Milyen ismertetőjegyei vannak egy nembinárisnak?



2022. jún. 29. 20:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%

A non binary egy gyüjtő fogalom azokra a nemekre ami se nem fiú se nem lány.


Szerintem én max öltözködés alapján tudnám kiszúrni de nemtudom mert még nem beszéltem nyíltan nonbinary emberrel.

2022. jún. 29. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 segitseg ***** válasza:
88%

Ismerek néhány nonbinary személyt. Rövid (kb fülig érő, vagy buzzcut nagyon max vállig erő) haj, ha festve van, az vörös vagy kék, ritkább esetben természetes színű. Öltözködését nézve 3 féleképpen szoktak öltözni;

1, az emo (ez inkább csak fekete ruhákra vonatkozik, melegítő, pulóver, akár nyáron is, semmi skinny dolog)

2, a szivárvány (SOK kiegészítő, színes ruhák)

3, és az, aki valami nagyon különleges /extrém stílust választ

A legtöbbje gyűrű mániás, és felkapják a fejüket, ha olyasmit mondasz nekik, hogy „Fúh, ez a nő!” (nyilván), vagy ha megkérdőjelezed a nemét. Érzékenyen érintik őket ha a nemükkel kapcsolatban kell beszámolni.

Természetesen nem csak ilyenek lehetnek, mivel nagyon sokan vannak, de én ezeket vettem észre.

(onnan is gondolom, hogy nem hazugság, amit mondok, mivel volt már nonbinary párom)

2022. jún. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

#2: Lehet, hogy ez csak egy részére igaz. Eddig 2 személlyel találkoztam. Egyik se volt emo, se szivárvány, gyűrű mániás, és semmilyen extrém ruházata. Amit láttam rajtuk én, hogy ki van festve a körmük és hogy a szoknyát is szeretik, meg a fiúsabb cuccokat is. Ők mindketten teljesen nyíltak voltak és beszéltek róla, hogy minek is érzik vagy nemérzik magukat.


Persze minden ember más. Nehezen lehet őket felismerni, mert embere válogatja, hogy mit szeretnek. Köszönöm a választ. Így tudom, hogy ilyenek is vannak. <3

2022. júl. 1. 01:23
 4/15 anonim ***** válasza:
25%
Olyan nincs hogy valaki se fiu se lany. Aki igy erzi magarol, annak komoly mentalis problemai vannak, amit kezeltetni kene nem pedig adni ala a lovat.
2022. júl. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
21%

Ez a kretén amcsi divat elveszi a fiatalok agyát. Jódolgukba azt se tudják mi legyen a bajuk.

Régen egy vicces szólás volt az, hogy "olyan hülye azt sem tudja fiú e vagy lány", ma már igaz...

A családalapításon bezzeg egyiknek se jár az esze, vagy azon hogy ha már nőnek született úgy is tudjon viselkedni (vagy egy férfi férfikent). Nem, az "elnyomás" 😂

2022. júl. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Zigethy válasza:
100%
4-es: az ilyesmihez szinte mindig társul némi mentális zavar, sőt gyakran még egy-egy komolyabb probléma is. Legyen szó akár a diszfóriáról magáról, akár arról a frusztrációról, hogy az illető nem tud megélni egy vágyott állapotot. Több odafigyelés és megértés kéne ehhez, de a mai tematizált közbeszéd ezt szinte lehetetlenné teszi.
2022. júl. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
41%

Na igen, ezt "transzfób" kimondani 😂

Lassan majd a skizofréneken vagy a depressziósokon se segítsünk, mert "betegfób" kimondani h nem normálisak? 😀

2022. júl. 3. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
#6 Ezt nem tudtam. Hmm... Ez azért van, mert a társagalom rájukrakja a terhet, hogy ők "nem normálisak"? Mondjuk megértem. Főleg, ha senki se segítene nekem, hogy megértsem mi is lennék, akkor biztosan nehéz lenne. Egyik barátnőm coming out-olt nekem nemrégen és mesélt róla, hogy egy ideig undorodott magától, mert mindenki azt mondta és azt látta másoktól, hogy ez egy rossz dolog. Szegény elsírta magát és mondta, hogy mennyire megkönnyebbült, hogy legalább én tudok róla és támogatom.
2022. júl. 3. 23:01
 9/15 anonim ***** válasza:
25%
Akkor pedig pszichologushoz kene vinni, nem pedig adni ala a lovat hogy "jaj igen valoban, te se fiu se lany nem vagy". Basszus, elkepeszto milyen gyenge puding generacio ez 😂
2022. júl. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

#9 Ez nem pszichológiai probléma. Nekik nincsen mentális betegségük ahogyan a transzoknak sem.

Nem puding ez a generáció, hanem csak szimplán felvilágosult.

2022. júl. 5. 13:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!