Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ez mind azoknak szól akik...

Ez mind azoknak szól akik tudnak Japánul?

Figyelt kérdés
Megszeretném kérdezni hogy nektek mennyi időbe telt megtanulni a Hiraganákat?

2021. jan. 21. 09:23
 1/8 anonim ***** válasza:
18%

És neked a magyar?


A valódi kérdés: Nektek mennyi időbe telt megtanulni a hiraganákat?


Ezen felül: meg szeretném kérdezni, hogy


Több év kell hozzá.

2021. jan. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%

Egy hétvége elég megtanulni.

Persze utána sokat kell gyakorolni, hogy folyékonyan tudd olvasni.

2021. jan. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ez az 1. Kommentelőnek szól: Bajod van? Minek kell kijavítani másikat? Nem nagyon foglalkoztam azzal, hogy hol van vessző. Egyébként sem vagyok magyar.


2. Kommentelőnek pedig köszönöm a választ

2021. jan. 21. 22:53
 4/8 dornstadter ***** válasza:
26%

Attól még megtanulhatsz magyarul... Legalább annyira, hogy egy kérdést értelmesen fel tudj tenni.

Inkább fogad meg a tanácsokat, tanulj belőle és ne támadj vissza rögtön!


Én azt mondom szánj rá egy hónapot. Pár naponta, adagonként újakat tanulva és minden nap gyakorolva az addig megtanultakat.

2021. jan. 22. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2021. jan. 22. 08:48
 6/8 anonim ***** válasza:
19%

Egy hét alatt kényelmesen meg lehet tanulni.


1. És neked a magyar? - És neked a magyart?


4. Inkább fogad meg... - inkább fogadd meg

Én azt mondom szánj... - Én azt mondom, szánj...


Tanuljatok meg magyarul, mielőtt itt okoskodtok. A kérdező, ahhoz képest, hogy nem magyar, jobban tud magyarul, mint a kötöszködők!

2021. jan. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
17%

Egy hétvége, meg egy hét az azért édeskevés...

Azzal nem lehet normális, tartós tudásra szert tenni. Felesleges ennyire összecsapni.

Egy-másfél hónap reálisabb, sok gyakorlással, ismétléssel, hogy rendesen beivódjon a tudás.

2021. jan. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
69%

Utolsó, nyilván senki nem úgy tanulja a hiraganát, hogy "megtanultam egy hét alatt, kész, már felé se nézek." Miután megtanulta a hiraganát, folytatja majd úgyis a japántanulást, ahol a hiragana mindennapos lesz, szóval lesz alkalma szinten tartani bôven, miért ne lehetne belôle tartós tudás?

Amúgy én nyelviskolában kezdtem japánt tanulni, heti 1×2 órában. Voltam én, aki elsô hétvégén bevágtam a hiraganát, a második héten már nyökögôsen, de felolvastam a szöveget a könyvbôl. Volt még két lány, aki elkezdte a hiraganát tanulni, és kb. egy hónap múlva nyökögôsen olvasott (mikor én már egész jól olvastam mind a hiraganát, mind a katakanát), és voltak még hárman, akik ekkor kb. sehol se voltak még a hiraganával. Ekkor értünk a könyvben oda, ahol már nem volt romaji felirat a hiragana felett. A három lemaradóból kettô néhány alkalom után nem jött többet. Egyikük még úgyahogy végigvitte a kurzust, de mikor odakerültünk, hogy ki folytatja a következô félévben, már ô se jelentkezett. Így hárman folytattuk a második félévben a kurzust. Én akkor már bôszen a kanjikat tanultam, a két másik lány olvasta a hiraganát és próbálta szintre hozni magát katakanával. Ekkor a tanárunk bejelentette, hogy visszamegy Japánba, de bemutat maga helyett egy másik tanárt, aki meg épp akkor jön, vele folytathatjuk. Na itt mondott búcsút a két másik lány. Az új tanárhoz már egyedüli tanulóként jártam magánórákra. Ennek már több mint 10 éve, azóta történt sok minden, és én jelenleg Japánban élek. A másik 5 tanuló meg elmondhatja magáról, hogy "tanulgattam egyszer japánt is".

Szóval személyes tapasztalatom alapján minél több idôt tököl valaki a hiraganával, annál hamarabb adja fel aztán az egész japántanulást. Amúgy igen, egy hét bôven elég megtanulni, de persze elhúzni akármeddig el lehet. És ahogy írtam is, utána még kell gyakorolni sokat.

2021. jan. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!