Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Akik tudnak japánul! Ez mit...

Akik tudnak japánul! Ez mit jelent pontosan és mikor használják?

Figyelt kérdés

"mattaku".. én úgy tudom, hogy valami olyasmi a jelentése, hogy: "Nagyon helyes.." de ez olyan értelemben hoogy.. mit tudom én.. pl.: egy alkalmazott mondja a főnökének hogy ezt meg ezt megcsináltam és pl. erre mondhatná hogy Nagyon helyes.. ez így érthető?XD

szóval én jól gondolom? és ez csak ezt jelenti? használják más helyzetekben is?


2012. jan. 18. 21:28
 1/2 anonim ***** válasza:

1: really; truly; entirely; completely; wholly; perfectly;

2: indeed; (Interjection)


全く. (全 - subete, azaz, minden kanjija)


Jelentése: nagyon, valóban, teljesen, tökéletesen, stb.

Inkább negatív (kicsit lenéző szemszögből) helyzetben használják.

Ez is olyan, mint a zenzen, lehet pozitív jelentésben is, de igauzán csak negatívben használják.


Mattaku imi ga wakaranai = Egyáltalán nem értem

Mattaku shiranai = egyáltalán nem ismerem


Illetve magában az angol "good grief" értelmében is használják (kicsit olyan, mint a yare yare). Elkeseredést fejez ki.


"Nagyon helyes" értelmében nem használhatnád. Erre egy másik kifejezés van: otsukaresama.

2012. jan. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
aha.. értem.. köszi a választ :))
2012. jan. 19. 17:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!