Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan kezdjek neki az egészsé...

Hogyan kezdjek neki az egészséges táplálkozásnak? Mit egyek/ igyak?

Figyelt kérdés

Mostmár nagyon érzem hogy nem étkezek valami egészségesen :(

Elszeretném kezdeni, csak nem tudom hogyan.

Szeretnék minél több vitamindúsabb ételeket fogyasztani, illetve minőségieket, ami nem "szemétkaja".

Szerencsés genetikám van, így nagyon nehezen jönnek rám a kilók. 162,5 cm vagyok és 48.9 kg (1 heti mérés, de szeretnék 50-55 kg között lenni).

Gondolom a fehér cukrot felejtsem el a péksütikkel együtt. Le szeretnék szokni az energiaitalról illetve a kávéról is lehet jó lenne ( koffein miatt iszom ezeket ).

Sajnos van pár allergiám. Tejcukor, mogyoró, dió, kakaó, olajos magvak, méz :(

Hogyan kezdjek neki? Annyira tanácstalan vagyok

18/ L.


2019. febr. 11. 21:58
 1/1 anonim ***** válasza:
Kezdheted úgy, hogy naponta legalább 2x eszel 1-1 adag zöldséget, akár a szokásos ételeid mellé. Ha szoktál tízóraizni, uzsonnázni, ez lehetne valamilyen friss gyümölcs, vagy natúr joghurt, kefír fagyasztott gyümölcsökkel. Főétkezéseidben mindig legyen valamilyen fehérjeforrás (pl. hús, tojás, laktózmentes tejtermékek). Egyél sokféle ételt, változatosan. Leveseket, főzelékeket is. Péksüti helyett inkább egy szendvics, sajttal, sonkával, főtt tojással és sok nyers zöldséggel. Az energiaitalt én elfelejteném a helyedben, inkább igyál napi 2-3 kávét. Kókuszra is allergiás vagy?
2019. febr. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!