Ételallergiások, vegetáriánusok észrevettétek, hogy mennyire lehúznak minket?
Néhány példa:
Trappista sajt: 2500Ft/kg
Tejmentes növényi sajt: 5000Ft/kg
Tej: 210Ft/l
Szójatej: 800Ft/l
Húsos virsli: 2500Ft/kg
Szójás virsli: 4000Ft/kg
Kenyér: 250Ft/kg
Gluténmentes kenyér: 2000Ft/kg
A legtöbb alternatív terméknek sokkal kevesebbe kellene kerülni az összetevők alapján, egyedül a gluténmentes kenyér lehetne valamicskével drágább a búzalisztesnél, kb. a duplája de nem közel 1000%-os ártöbblettel.
Leírták, hogy mitől van az ártöbblet. Aki ezt nem érti...
Nekem meg van egy gyógyíthatatlan betegségem, 25 ezer Ft egy kezelés, mivel idehaza még gyerekcipőben jár a gyógyítása, csak magánklinikán végzik. És? Érdekel valakit ,hogy nekem mennyibe kerül az életben maradás? Nemhogy adókedvezmény...
"Leírták, hogy mitől van az ártöbblet. Aki ezt nem érti..."
Semmit nem írt senki ami megindokolná, hogy mitől kerül két ugyanolyan összetevőjű akármi soksoksoksokszorosan többe.
Pl a Chester növényi sajt 1000Ft/kg, a Violife 5000Ft/kg. Az egyetlen különbség köztük? Az egyiket olcsó "sajtnak" szánják szegény embereknek meg éttermeknek, a másikat meg flancos vegetáriánusoknak meg a flancoskodó tejallergiásoknak kínálják. Összetevők tekintetében a Chester pizzafeltétnek kellene többe kerülnie, a legyártott mennyiséget is ebben az esetben a Violife veri, szintén a Chester-nek kellene drágábbnak lenni.
"Basszus, ezzel az erővel a menstruáló nőket is lehúzzák, a tampon, a betét és a görcsoldó nem kevés pénzbe kerül"
Ez teljesen más, egy ostoba példát hoztál ahhoz amit én kérdeztem, a menstruáció nem kényszerít bizonyos termékek kizárólagos használatára, a legolcsóbb tampont is ugyanúgy használhatod, mint a legdrágábbat. A lisztallergiás meg csak egy bizonyos kenyeret választhat.
"a legolcsóbb tampont is ugyanúgy használhatod, mint a legdrágábbat"
PErsze, csak a legolcsóbból minimum dupla annyi kell....
A menses sokkal kevesebbe kerül, mint egy férfinak az, hogy ő többet eszik... Eh.
De leírtuk, kereslet. Az emberek megfizetik a sokszoros árat, miért ne adnák el drágán?
De, már ketten is írtuk, hogy meg tudjuk választani, megvesszük-e a drágát. Nem kell gluténmentes kenyeret venni (ami számomra nem is létezik. az nem olyan. inkább eszem mást, pl. finom rizs, 230 ft/kg, 3500 kcalt kapok ennyiért, 2 napi kalóriamennyiséget! ha ez sem olcsó, igazán nem tudom, mi az. jó, igazából nekem szénhidrátszegény "kenyér" kell hosszabb távon - vagy semmilyen -, de az is olcsó, ha megsütöm, pár perc meló van azzal is s még gyorsabb, mint az igazi kenyér készítése).
De ha valaki a kényelem miatt veszi, fizesse meg az árát, ha egyszer a kereslet miatt nincs más opció.
Ha nagyon zavar, alapíts céget s add ezeket olcsón...
Ahogy már írták: amíg van kereslet ezekre a termékekre ilyen árakon, addig nem is lesznek olcsóbbak.
Az előállítási költségekkel kapcsolatban: nem ismerem pontosan az adatokat meg a technológiákat, de abban biztos vagyok, hogy sokkal kevesebb időbe és költségbe kerül 1 liter tehéntej, mint 1 liter növényi tej. Beszélgettem nemrég egy ilyen tehenészeti emberkével, 250 tehenük van, ezek napi 5000 liter tejet adnak összesen. 200 Ft/liter áron lehet venni tőlük a normális (azaz nem zsírmentesített vagy -csökkentett) tejet. Persze a teheneket etetni meg ganézni kell, de ezen kívül már csak fejni. A növényeket meg be kell takarítani, tisztítani, aprítani vagy valami hasonló, kinyerni belőlük a tejet... Szóval szerintem ez lehet az egyik ok.
A többi terméknél nem tudok észszerű magyarázatot azon kívül, hogy megtehetik, mert csak...
Ez olyan, mint amit már írt valaki, hogy ugyanazt a terméket különböző árakon lehet megkapni más-más helyeken, és ezzel is visszaélnek a kereskedők. Egy pitás gyros előállítási költsége ugyanannyi mindenkinek, mégis akár a Nagykörúton is vehetsz 450 Ft-ért is, meg 700-ért is.
Én pl. a szakrendelők és kórházak büféit utálom nagyon a felfoghatatlanul pofátlan áraik miatt, nem is szoktam vásárolni náluk, csak ha nagyon nincs más lehetőségem.
Visszatérve az említett termékekhez, egyetlen részmegoldás van a házi előállításon kívül: ott veszed meg, ahol olcsóbb. Nálunk pl. a CBA-ban 1000 vagy 1200 Ft ugyanaz a paleós csoki, ami egy kis maszek (!) bioüzletben 800 Ft. Viszont a CBA-ban szokták akciózni az alapon 800 Ft-os tejeket, így időről időre be lehet spejzolni rizs-, kókusz-, mandula- stb. tejekből.
Az adókedvezmény meg tényleg kompenzál valamennyit, most havi 7-8 ezer között van.
Az árakat a kereslet-kínálat szabja meg. Ezen lehet mérgelődni, de utoljára a szocializmusban tettek ellene aktívan. Viszont az meg nem működött, mert aminek mesterségesen lenyomták az árát, azt nem érte meg gyártani.
Senkit sem akadályoznak abban, hogy sokkal olcsóbban állítson elő hús- és akármimentes élelnmiszereket, és olcsón is árusítsa őket, ha neki ez úgy is megéri. Mindenki tőle fog vásárolni, és a nagy forgalom, kis haszon" elv mentén felvirágzik majd a vállalkozása. Persze ha tényleg megy olyan olcsón, az összes járulákos költség (minőségbiztosítás, terjesztés, reklám, stb.) beszámítása mellett is. Sok sikert!
Hát akkor passz.
(Nem néztem meg amúgy, de az alapanyagköltségen felül ott van még az előállítási költség, amihez mittudoménmilyen technológia meg gépek kellenek, mást nem tudok elképzelni.)
De persze az nyilvánvaló, hogy a lehúzás a legnagyobb tétel a kiskerár összetevői közül. Pont ma megtaláltam egy harmadik maszek üzletben 700-ért ugyanazt a paleós csokit, amit fentebb említettem. Szóval nekik ennyiért is megéri árulni - tehát a CBA legalább 300-zal többet kaszál egyetlen táblán, ez bő 40%, na ez a durva.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!