Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hány nap nem evés (éheztetés-k...

Hány nap nem evés (éheztetés-koplalás) után múlik el az étvágy? Témában jártas emberek írjanak, cikkemhez kell, többi lent.

Figyelt kérdés

Nem, nem tervezek ilyesmit, egyszerűen érdekel ennek az egésznek a sztorija, mert hallottam ezt- azt pl. hogy két napig koplalsz akkor utána már nem érzel éhséget.


Hány nap kell hozzá (vagy óra?), hogy egy személy nem fogyaszt szilárd ételt, és már ne érezzen éhséget?

Hány nap után kezd el a koplalás életveszélyessé válni?

Belelehet halni a koplalásba - de hány nap után?

Ha valaki koplal mennyit fogy belőle?

Hetekig lehet élni étel nélkül, ez igaz?

Valaki képes drasztikusan sokat fogyni (mondjuk egy nagyon túlsúlyos személy) csak koplalással (és esetleg mellette sporttal)?

Mikortól számít a koplalás életveszélyesnek?

Mikortól szűnik meg az éhségérzet teljesen?


Ezekről fogok cikket írni és érdekelne olyanok véleménye akik tényleg jártasak a témában és nem csak innen-onnan hallottak ezt-azt.


Olyan is írjon/írhat aki már koplalt, akár hetekig, vagy napokig!


Köszönöm!


A



2018. máj. 24. 03:04
 1/10 A kérdező kommentje:

Azt még megjegyezném, hogy a cikk ötlete onnan jött, hogy egy ismerősöm koplalni szeretne 1-2 hétig.


120 kiló és 175 centi magas. Tehát nem 5 kiló felesleg van rajta. Van miből fogynia, de érdekel ennek az egésznek a sztorija szóval átfogóan akarom látni, hogy ő pl le tud -e fogyni pár kilót így és ha igen mennyi idő alatt, továbbá a fenti kérdések.


Köszönöm.


26 / L

2018. máj. 24. 03:21
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Gyakran két napokat töltöttem étel nélkül és nagyon éhes voltam,csak az ételre gondoltam. Sokat koplaltam régen,mellette nem volt eröm mozogni se nemhogy sportolni és sokat fogytam nagyon. Nem voltam dagadt sose.
2018. máj. 24. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem vagyok annyira jártas magában a témában, viszont olvastam pár dolgot.

Hogy mikor szűnik meg, illetve erősödik az éhségérzet az szerintem helyzet és emberfüggő. Szerintem egy normálisan működő embernél az ösztönök az evés felé fogják billenteni a mérleget.


Az, hogy hány nap után kezd veszélyesség válni megint csak emberfüggő. Aki vékony, esetleg különböző felszívódási zavarai vannak, vagy csak szimplán gyorsabb az anyagcseréje sokkal gyorsabban fog életveszélyes állapotba kerülni mint az akinek a teste erre úgymond "megfelelő", tehát vannak tartalékai, és az anyagcseréje is aránylag lassú.


A tanulmányok szerint átlagosan 1-2 napig bírja az ember víz, és 5-8 napig élelem nélkül. Ez a környezeti hatások, és az ember egyéni adottságai miatt kitolódhat, vagy kevesebb is lehet.


A test kissé idióta, mert az esetek nagy részében nem a zsírt kezdi el leépíteni, hanem az izmokat. Komplett élelem nélkül az energiaveszteség miatt lehet, hogy odáig el se jut valaki, hogy bármit is le tudjon bontani.


Ha egyáltalán, mármint TOTÁLISAN nem fogyaszt valaki élelmet akkor nem igazán tud sportolni, maximum esetleg még az első 1-2 napban, mert nincs tápanyag amiből energiát venne fel. Ebből az következik, hogy a szervezet belassul, pont amiatt, hogy maradjon elég energiája.


Ha az "ismerősöd" fogyni szeretne, akkor inkább érdemesebb lenne egy alaposan megválogatott étrendet követni közepes testmozgással.


Szóval röviden összefoglalva: ne koplalj, mert megdöglesz. Inkább egyél kevesebbet, és válogasd meg amit eszel.

2018. máj. 24. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Elsö vahyok,falásrphamok követték a nem evSes napjaimat
2018. máj. 24. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Meddig bírjuk: változó, a rekord bőven 1 év fölött van, rengetegen tartanak több napos, hetes vagy 1 hónapos totális böjtöt. Nekem van vagy 10 kiló fölöslegem, szóval 1 hónap valószínűleg nem okozna tartós problémát, max. kellemetlenséget (illetve azt tuti, brrr), utána már jönne az esszenciális zsír és persze folyamatosan az izombontás. Izmom nincs sok, de nem vagyok izomsorvadt, így a 2. hónap előtt nem számítanék semmi rosszra. De ez csak tipp, nincs gyakorlatom az 5 napnál hosszabb teljes vagy a 11 napnál hosszabb szinte teljes böjtben. Eme esetekben az idő nagy részében nem éreztem énségérzetet, ez ketózisban valamelyest várható, bár később, a 7 hét folyamatos ketogén diétámban már éhes voltam és sokat ettem, de én ilyen, a totális böjt szünteti meg az éhségemet, a ketózis maga még nem, enyhíteni is csak a zsíradaptáció tudta.

Egy igen vékony ember nem bírná közel sem annyi ideig, mint én, de ha még tápanyaghiányos is, akkor főleg nagy bajban lenne, ha kalória akadna is elég...

De elég nehéz éhenhalni, a test igen ügyes s az egyre kisebb súlyú és izomzatú, éhező testet egyre kevesebb energia fenntartani, a test mindent elkövet, hogy inkább rosszabb legyen a működés és alacsonyabb a testhőmérséklet, csak ne haljunk meg.

A tapasztalatok (kényszerű éhezés) is azt mutatják, hogy szinte semmi étellel elég sok hónapig szokták húzni az emberek s ez összhangban van az emberi testről szerzett ismereteimmel.


Az étvágy teljesen más dolog, nem jár együtt az éhséggel, simán lehet egyik a másik nélkül, azt nem is taglalom, az már túl egyéni és körülményfüggő.


A fogyás is változó, persze. A kalóriaigényt kell a testből fedezni, ez főleg zsírból szokott menni, de a fejlett izomzat könnyebben lebomlik, mint a minimális... A kalóriaigény egyéni és a lassulása is. Koplaláskor tipikusan lassul egy picit, de van, akinek sokat és van, akinek szinte semmit, úgy látszik. Heti -2 kilót szoktam tippelni egy normál emberre, persze van, akinél nincs ennyi s van, akinél sokkal több, főleg, ha aktív. Plusz lemegy egy csomó víz, izomtömeg és glikogénraktár-töltöttség függvényében, salakanyag... De ez csak egyszer.


Mennyi idő kell, hogy ne érezzünk éhséget? Egyéni. Nekem általában 0-3 óra kell hozzá, de másnap evésidőben azért szoktam érezni valami gyenge dolgot, ami arra figyelmeztet, hogy jobb lenne ennem. Megfelelő életmód mellett ez nem éhség. De ha kihagyom, (eddigi tapasztalataim alapján) minimum néhány napig nincs éhség, aztán megint van, ha nem is olyan, mint normálisan. De érzem, hogy enni kell, ez a szervezetem önfenntartó ösztönéből fakad és sajnálom azokat, akiknek nincs ilyen.


De van, aki napi sokszor éhes s pár napot sem bír könnyen evés nélkül. S van, aki SOHA nem éhes.


Akkor életveszélyes, természetesen, ha nagyon sérül valami a szervezetben, ami esszenciális: túl kevés zsír marad, túl sok izom sorvad el, illetve túl komoly tápanyaghiány alakul ki, ami nélkül képtelen a test véges ideig fenntartani az életfunkciókat. Az utóbbi ellen valamit segít a kiegészítők szedése, a tizensok hónapig koplaló, eredetileg igen kövér ember is szedett ilyeneket és orvosai is voltak. Különben már elég hamar baja lett volna. Pár hónap után jön a skorbut, változó, mikor jön a magnéziumhiány, az is igen komoly tud lenni... Ésatöbbi.


Van, aki így fogy le, igen. Nem helyeslem, hisz nem egészséges (akármennyire is annak tartják sokan a hosszútávú böjtölők közül, de hát még a bő egy hétig evés és ivás nélkül böjtölők is egészségesnek tartják, amit csinálnak... én pedig ámulok, hogy hogy a csudába nem halnak szomjan, ez azért sok idő s folyamatosan vesztünk vizet. ez számomra az emberi test csodája, persze nyilván megfelelő környezet is kell hozzá), de vannak, akik így fogynak sokat.


Nem, sportolni nem jó ötlet koplaláskor... Az egy hónapig böjtölők is képesek dolgozni valamit, de a komolyabb fizikai aktivitás rosszul jön össze az ilyen hosszas koplalással, sokunknál a rövidebbel is.

2018. máj. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Azt mlég hozzáteszem,. hogy amiről már írtak, hogy csak az ételre gondol az ember, az nálam is megvolt a 4-5. napon, az ötödik végén pedig éhes lettem és ettem.

Nagyon érdekes kísérlet volt, nem bántam meg, főleg sétálni volt olyan, mintha részeg lennék, de tényleg kezdtem kicsit megőrülni a végére. Olyan vágyat valami iránt addig nem éreztem. Egyre őrjítőbben dobolt bennem az elementáris vágy, nem maga az étel, hanem eme szükségállapot megszüntetése iránt.

Nyilván csak mert ez volt az első ekkorka böjtöm, egy rutinosnak meg se kottyan az ilyesmi 1-2 hétig sem.


Az ismerősöd ne koplaljon. 1-2 hét alatt fogy pár kilót, marad rengeteg, de kellemetlen, ártani ugyan nem különösebben árthat, ha viszonylag egészséges, de az anyagcseréjét kicsit lassíthatja s az kontraproduktív, hisz utána nehezebb lesz fogynia. Az is lehet, hogy utána bezabál sok napon át, ez megint egyéni.


Nagy felesleghez sok idő kell, a koplalás pedig rövidtávon is épp elég rossz, hosszútávon nagyon egészségtelen és nem is működsz közben jól.


Amúgyis, ha rossz életmód miatt meghízott, jó életmód kellene, amit tarthat addig, amíg esetleg még jobbat nem talál.


Ha valamiért vonzza a böjt (NEM fogyás miatt, arra nem ajánlom senkinek, bár nyilván gyorsan fogy az ember így. nem extrém gyorsan, persze, heti sok kilót nem lehet fogyni nem evéssel), akkor is fokozatosan kéne csinálnia, nem egyszerre 1-2 hetet, az kegyetlen.

De én max. 1 napokat ajánlok, sokaknak beválik az. Én még szolidabb vagyok, mindennap eszem és közte böjtölök :) Ez max. 23 óra, de mindennap, egészségügyi előnyei ennek is vannak s nekem a fogyáshoz is jó, sőt kvázi kötelező. De ha nem esne jól, nem csinálnám, szerintem fontos, hogy az életmódunkat élvezzük testileg-lelkileg.

2018. máj. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb ember akkor hízik a legtöbbet ha koplal. Gyakori pl. hogy valaki délelőtt, délután nem eszik, este meg felzabálja a hűtőt. Komoly betegek képesek koplalni évekig, tehát naponta min. kalóriát visznek be. Ez viszont gyengeséget, fáradságot okoz, tehát a beteg lenyegében csak fekszik, de különben sok mindent nem tud csinálni. Sok anorexiás lesz bulimiás, tehát koplalásból zabálás lesz, amit kihány. Szerintem cikket errő ne írj, mert ha nincsenek pontos információid, akkor sok embert megtévesztesz.
2018. máj. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A koplalástól (teljes vagy sem, de napi túl kevés kalória) nyilván mindenki fogy, amit az előző írt, az egy más eset, de való igaz, hogy van, aki kiéhezve rengeteget eszik. A legtöbb embernek hatásos módszer fogyásra az időszakos böjt, mivel a legtöbben egyszerűen nem tudnak este egyben bevágni mondjuk 2-3000 kcalt, de vagyunk egy páran, akiknek ez kiéhezve simán megy (amúgyis rossz kiéhezni).

Ez persze egészen más téma, mint a napokig, hetekig tartó teljes böjt, amiről eredetileg szó volt. Sokkal tarthatóbb is, rendes életmód lehet a napi egyszeri evés, annál, aki tud enni rendesen és beviszi, amit kell. A teljes böjt nyilván nem tartható nagyon sokáig s elég hamar gondokat okozhat.

2018. máj. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Son Rani ***** válasza:
100%

3 nap után én már nem éreztem az éhséget, ellenben elég gyenge voltam... A rekordom eddig 5 nap volt, mert hétvégén a családi kaja miatt nem tudtam volna éhezni, de az 5. nap után úgy éreztem örökké tudnám csinálni. Ahogy a gyomor összeszűkül úgy múlik az éhség szerintem.

A koplalás mindenhogy veszélyes, életveszélyesség akkor válik, ha a szervezet már minden tartalékot felhasznált. Először a szénhidrátokat használja el (kb 1 nap), aztán az izmok, végül a zsír. Ha van víz, akkor elég sokáig lehet bírni egyébként.

2018. jún. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
Én kb. 20 órája nem ettem és nem vagyok éhes.
2018. jún. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!