Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek ez így egészséges?

Szerintetek ez így egészséges?

Figyelt kérdés

Reggeli: zabkása 50g zabpehelyből,160 ml tejből, kakaóporból, fahéjból,2 banánnal és egy pár eperrel


Tízórai: 4 szem meggy, 1 joghurt


Ebéd: ugyanaz ami reggelire

Után ettem egy joghurtot még eperrel


Uzsi: 1 kiwi, pár szem eper


Vacsi: 2 kifli körözöttel, pár szem kolbász, paradicsom, paprika


Sétálok ma kb 10km ahogy minden hétvégén szoktam



2018. máj. 19. 11:40
 1/4 anonim válasza:
Kakoport ,fahéjat hagyd ki,egyébként nincs benne nagyon sok kalória. Ha fogyni akarsz menj el futni is és sportolj
2018. máj. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Már miért hagyná ki a kakaót és a fahéjat? Az OK, persze mindenbe belekötnek csoportok...


Kicsit kevésnek tűnik, de mivel nem tudom, mennyi és milyen zsíros a körözött, mennyi a kolbász (az, hogy szem, elég fura rá. szál vagy karika, de azok sem egyformák) s rólad sem tudok semmit, így ez csak tipp.

2018. máj. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Frászt kapnék ha mindennap egyformákat kellene ennem. Több fantázia kell az étrend összeállításához. Szerintem is kevés de az sem mindegy, hogy napközben mennyit mozogsz, hány éves vagy és mennyi most a súlyod
2018. máj. 22. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 avocadogirl válasza:

Szerinem ez az étrend nem kifejezetten egészséges, inkább átlagos.

A napi étrended, ha ezt szoktad enni minden nap nem igazán változatos, nincs benne elegendő fehérje.

A reggeli tanácsom, hogy az 50 gr zab és 2 banán helyett tegyél bele 40 hr zabot kcak és 1 banánt (-140 kcal - 100 gr) és helyettesítsd egy reszelt cukinivel ( +40 kcal + ~200 gr). A tejnél sem mindegy, hogy milyen. Pl a zsírmentes 32 míg a zsíros tej 64 kcal /dl de fehérjetartalmk egyenlő. A kakaót fahéjat semmi képpen sem kell kihagyni belőle. De akár váltogathatod is, hogy változatosabb legyen. Ha zukkinit teszel bele, mindenképp sózf meg, hogy kihozza az ízét.

Ebédre viszont ha ugyanazt fogyasztod, mint reggelire, akkor bizonyos vitaminok, ásványi anyagok stb kimaradnak.

Pl sült halat/húst salátával + krumplival/rizzsel avokádóval (❤️) kiegészítve 2szer annyi fehérjét viszel be, mint a megszokott zabbal.

Az ebéd utáni joghurt szuper desszert és egészséges is, ha nem tömény cukor 😏

Látom, hogy szereted az epret. Esetleg fagyi formájában is el tudod készíteni desszertnek. 2 pohár fagyasztott epret fél pohár tejjel összeturmixolva és egy tk cukorral. A megszokott kividdel kiegészítve 😉

A kifli és kolbász egyike sem egészséges, mivel gyorsan felszívódó szémhidrát ( ami egy kiadós edzés után jól jön egyábként) és zsír, de teljesen belefér.

Ha néha egészséges vacsorát is szeretnél, javaslom, hogy teljes kiőrlésű zsemlével edd a kolbászod ☺️

Az talad fogyasztott ételekre nem rosszindulatból válaszoltam félig negalívan. Csak segíteni szerettem volna abban, amit elkezdtél.


🥑

2018. aug. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!