Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A natúr joghurt egészséges?...

A natúr joghurt egészséges? Mik az érvek és ellenérvek?

Figyelt kérdés

Az alap, hogy a gyümölcsjoghurtok, joghurtkészítmények nem jók.

Élőflórás natúr joghurt, ami semmi mást nem tartalmaz, mennyire káros? Minden nap fogyasztva, hetente fogyasztva? Mennyire kerülnek bele a joghurtokba a tejben lévő hormonok stb.? Van-e hatása a szervezetemre? Ha igen, milyen? (Tudomásom szerint, képes vagyok lebontani a laktózt.)


Nem az élőflóra hatására vagyok kíváncsi, az alternatíva a saját készítésű, élőflórával rendelkező, növényi alapú (főleg zab) joghurt lenne, de ez időigényesebb. (Az íztől is tekintsünk el.)


Köszönöm, ha kifejted a véleményedet.


2018. máj. 19. 00:06
 1/1 anonim ***** válasza:

Szakmai, tudományos választ nem fogsz kapni tőlem, de leírhatom a véleményem: jobbára ártalmatlan, de ha bármi jelet ad a tested, hogy nem nyerő, szerintem ne edd.

Én szinte teljesen kihagyom a laktózt pár éve, mert nekem ez esik jól, bár laktózérzékeny nem vagyok. Csak jobb nélküle.


Semmi nem tökéletesen egészséges, az a helyzet, valamit viszont enni kell. Bár a joghurtban olyan sok dolog nincs, leginkább víz, nekem értelmetlen étel. De másnak lehet jó, nyilván vannak pro és kontra érvek, nehéz igazságot tenni.


Nincs gond a gyümölcsjoghurttal, csak a bolti cukrossal, ezzel-azzal adalékolttal, bár nyilván arra gondoltál.

2018. máj. 19. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!