Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vélemény? Javaslatokat és...

Vélemény? Javaslatokat és némi kis tanácsot kérnék!

Figyelt kérdés

Valami szinten szeretnék is tömeget növelni, de csak 1-2 kg:)

16/L, 44 kg


Milyen étrendet tudnátok nekem ajánlani, ami nem megterhelő a gyomor számára és nagyon egészséges is!

Az volt a gond, hogy az imént egy 3-4 hónapos fogyókúrába kezdtem volt, ami végeredményeképp 5-6 kg-t fogytam az 50 kg-ról..

S ez a fogyokúrám napi 500-600 kalóriából állt, sőt volt amikor kevesebb-ből is. Az esetek nagy százalékában, még jóformán a kalória sem maradt meg, mivel napi, önállóan másfél órát tornáztam, de már az utóbbi 3 hétben nem kezdtem el bírni, mivel a fogyókúra következtében annyicskára lecsökkent az energiám, hogy a torna közepe fele haladva már remegett a lábam s nem bírtam:(((

Mostmár egy hete, hogy abba hagytam a fogyókúrát, de annak következtében úgy összeszűkült a gyomrom, hogy minden kicsi ételt megérez :-/

Ezért az orvos tanácsára napi 5× étkezem és keveset!


Kissé, vagyis inkább eléggé attól tartok, hogyha emelem a kalória bevitelt, tegyük fel 1000-re, hírtelen azokat a kilókat visszaszedném, az 500 kalóriás fogyókúra miatt

Persze ezt az 1000 kalóriás táplálkozást egészséges ételekből állítanám össze!

Egy jó pár ideje teljesen elhagytam az édességet s az egészségtelen kaját!:)))(Persze előfordul egy két nap, hogy egy pici becsúszik)


2018. ápr. 6. 22:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Leírnád a fogyókurád hogy mit ettél és mit nem ettél én pont egy 3-5 kg szeretnék fogyni


Reggelire sztem simán ehetsz rendes "fehér"zsemle vaj szalámi és zöldség bele


Tizóraira belvita és müzli


Ebédet nem tudom hogy menzán eszel anyud főzz vagy esetleg te

De ebedre egyél levest, valami rizs hús zöldségköret,főzelék

Uzsira joghurt gyumolcs

Vacsira megint szenvics

2018. ápr. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az nem sima fogyókúra volt, hanem brutális koplalás...


Az orvos nem mondta meg, mit egyél? Neki kell tudnia, mennyire tetted tönkre az emésztőrendszeredet s mi egészséges a te számodra, ez még egészségesen is valamelyest egyéni, ami az egyik ember ideális étrendje, abba a másik bele is betegedhet.


Miket ettél eddig? Drasztikus váltást nem kéne csinálni a gyógyulásra szoruló szervezetednek (jó, lehet, hogy belevaló és nagy károk nem történtek, de azért valami gondnak lennie kell több hónap kemény koplalás után, ez komoly sokk).

2018. ápr. 7. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Hát az orvos sok-sok levest ajánlott, mert úgye az ami tágítsa a gyomrot, de nem megterhelő, mivel könnyű ételt:) S napi 5× étkezést ajánlotta s keveset! Csak falatonként:)és, hogy kerüljem még az én állapotomban a kenyeret, mivel könnyen lehetek glutén érzékény és cseréljem piffasztott rizsre, de azzal is csak mértékkel!


Szerintetek ha emelném a kalóriabevitelt, persze egészséges ételekből akkor meghíznék?!

Mivel a szervetetem nem kezdene el raktározni?

A 400-500 kalória bevitelt emelném esetleg olyan 800-900 esetleg még 1000 kalóriára is

2018. ápr. 7. 08:05
 4/4 anonim ***** válasza:
800 kcal? Tyű, 1800! kell minimum!
2018. ápr. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!