Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szeretnék tanácsot kérni az...

Szeretnék tanácsot kérni az alábbiakban?

Figyelt kérdés

Szóval napi 5-ször 6szor étkezek. Az inzulinrezisztenciám miatt. Nagyon meguntam a teljes kiőrlésű kenyeret és tésztaféléket. Most úgy érzem egy darabig szeretném hanyagolni. Lehet, hogy nem fog sokáig tartani, de biztos ti is voltatok úgy élelmiszer kapcsán, hogy undorral esztek már valamit. Na szóval. Nem tudom, hogy mit egyek így egy nap :) Most ebédre megettem 3 főtt tojást tormával, + salátát,amibe tettem hegyes erős paprikát, pár szem kesudiót, egy kis kocka trapista sajtos felkockázva és erre öntöttem natúr joghurtot. Jól esett, hogy nem nokedlit eszem pörköltel stb. Viszont nem tudom, hogy mit egyek a nap hátralévő részében, mert korábban, ha éreztem, hogy energia kell, bekaptam egy szelet teljes kiőrlésű magvas kenyeret, vagy egy kiflit. Mivel lehetne változatosabbá tenni ezeket a kicsi étkezéseket, hiszen egyszerre nem eszek sokat. Van itthon: Zellerszár, saláta, paradicsom, sárgarépa, alma, sajt, dió, kesudió, lila káposzta, virsli, tojás dögivel:) rizs, csirke comb, mell, natur joghurt, kefir. És mondjuk nem ártana, ha a napi max 1500 kalórián belül lennék. A legjobb lenne, ha minél kevesebb kalória.


Lenne szíves nekem valaki tanácsot adni nem feltétlenül, azokból a hozzávalókból, amik itthon vannak,bármi más is szóba jöhet, persze, ami nem terheli meg a pénztárcám nagyon.


Nagyon köszönöm előre is!


2017. ápr. 23. 12:23
 1/2 anonim ***** válasza:

2 dl élőflórás kefir, 2 szelet puffasztott búza.

15 dkg grillezett csirkemell barna rizzsel, paradicsomsalátával.

egy marék málna.



2. nap


Reggeli: zabkása öt evőkanál zabpehelyből, sózatlan mandulával, lenmaggal, fahéjjal.

2017. ápr. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mennyi szénhidrát kell neked, van, aki inzulinrezisztensként vagy cukorbetegként remekül elvan minimálissal. Illetve nem tudom, mi ad számodra energiát. De ha jó a kevés szénhidrát, akkor ehetsz tojást, zöldséget, olajos magvakat, sajtot s persze sok mást. 1500 kcal hamar összejön ezekből.

Igazából benézel a hűtőbe s biztos lesznek ötleteid. Pici étkezésnek apró zabkása, valami könnyed zöldségétel, kis kesu, joghurt, de akár egy alma is, nagyobbnak egy nagy rántotta, hús zöldséggel s esetleg kis rizzsel... A zöldséges rizs is jó, legalábbis én szeretem. 1-2 tojás is elég jó kis étkezés, ha mondjuk zöldséges rántottának készíted el, esetleg teszel bele/rá valamit (kis húst, sajtot). Speciel nekem nagyon bejön a sajtos sült hab, ami tojásfehérjehab kevés sajttal (s ha nagyon kevés a sajt, akkor pici kókuszzsírral), muffinformában sütve a sütőben. Gyönyörűen, gyorsan sül, fehérjedús, laktató s kalóriaszegény. Minden héten ez a feltét az egyik nap...

2017. ápr. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!