Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Most akkor a gyümölcs nem...

Most akkor a gyümölcs nem egészséges?

Figyelt kérdés

Egy ideje elkezdtem nagyobb mennyiségű gyümölcsöt enni. Ez a nagyobb mennyiség azt jelenti, hogy eddig a napi 5 főétkezés így nézett ki: most így néz ki:

- Reggeli: kenyér+felvágott - joghurt

- Tízórai: kávé - nincs

- Ebéd: amit főztem - gyümölcs+hús

- Uzsonna: gyümölcs/tea/joghurt - amit főztem

(az ebéd kitolódik)

- Vacsora: joghurt -joghurt/gyümölcs



Ami miatt gyümölcsöt kezdtem enni, az a székrekedés. Eddig elég kevés gyümölcsöt ettem, keveset mozogtam, most ezen próbálok változtatni, hogy beinduljon a bélműködés. Emellett persze jó dolog, hogy nem vagyok éhes és persze valamennyit fogyok.


Egyik ismerősöm azt mondta, hogy kikészítem a gyomromat, hogy nem eszem, csak gyümölcsöt, s ha most pár kilót le is adtam, de vissza fogom hízni a dupláját. Most akkor a gyümölcs nem egészséges? Hülyeséget csinálok?


26 L


2010. jún. 9. 21:04
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Bocs, egy kicsit kusza lett. A menü első tagja mindig az ezelőtti étkezési szokásomra utal, a kötőjel utáni pedig a jelenlegire.
2010. jún. 9. 21:05
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

az én ismerősöm meg hisz a jetiben....


amúgy jó étvágyat;)

2010. jún. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi, étvágy az van (hellyel közzel), de nem akarom kikészíteni a gyomromat. Valami olyasmiről hallottam, hogy a gyümölcs savas és kikészíti a gyomrot, mert megerjed benne, illetve, hogy összeszűkül a gyomrom és majd utána megint hízni fogok, amikor visszaállok a rendes étkezésre.
2010. jún. 9. 21:12
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Egészséges a gyümölcs, de nem lehet csak azt enni, erre értette az ismerősöd. De te nem csak azt eszel, ezért kissé jogtalanul jelentette ezt ki.

Annyi, hogy a napi eloszlásban nagyon egy helyre koncentrálódik a nagy mennyiségű evés. Délelőtt alig eszel, délben sem, délután ebéd (?) és aztán megint semmi. Ez nekem rosszabbnak tűnik, mint a gyümölcs mennyisége. Reggelire pl nyugodtan ehetnél tisztességes kaját, pl gabonaféléket, mert az a későbbiekben nem fordul elő az étrendben. Egyél szendvicset, vagy valamit. Olyankor még egy kis szénhidrát is elmegy. A gyümölcsöt meg iktasd ki onnan és tedd át máshová.

2010. jún. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Az ember biológiai tápláléka eredetileg föként gyümölcs, zöldségféle és valamennyi hús volt, gabomár csak a civilizációval kezdtek enni. Ebböl következik, hogy a gyümölcstöl nem lesz semmi baja se a gyomrodnak, se neked, söt ez az egyik legegészségesebb élelmiszer.
2010. jún. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

S megoldódik tőle a problémám? (Székrekedés) Mert a szilvalekvártól a langyos víz ivásáig mindent kipróbáltam, próbáltam stadalaxot is szedni (meg még vagy 3 agyonreklámozott gyógyszert, de semmi hatás)


A gyümölcsből annyit ehetek, amennyit akarok? Hízhat tőle az ember?


(Azt elfelejtettem írni, hogy természetesen banánt nem eszem, pedig nagyon szeretem. S leggyakrabban almát, narancsot, szőlőt eszem (most), de szilvát, körtét, sárgadinnyét, epret, kiwit is ettem. (olyan nagyon különleges gyümölcsöket nem eszem)


Van még valamilyen gyümölcs, amit nem ehetek?

2010. jún. 9. 21:30
 7/12 anonim ***** válasza:

A szölö elég kalóriadús, de ha figyelsz arra, hogy mennyir eszel belöle, akkor semmi baj nincs. A legtöbb gyümölcsböl nem tudsz annyit enni, hogy amiatt hizzál el (kivéve az aszalt gyümölcsöket, mert azok nagy mennyiségben elég hizlalóak).

A székrekedés ellen meg tényleg jók, de gyümölcsök mellett zöldségféléket is ehetsz, az is használ.

2010. jún. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Linkelek neked egy honlapot es az nagyjabol meg fogja magyarazni a lenyeget a gyumolcsokkel kapcsolatban: [link]

Ne higyj olyannak aki soha nem probalt ki semmit de okoskodik az alapjan amit tanult az iskolaban, es buszke arra hogy tudja hogy epul fel a taplalekpiramis. Aztan betegsegekkel kuzd, de nem az etrendben keresi hanem rafogja a hajlamra. Ez nem csupan igy mukodik. A szekrekedes 2 nap alatt rendbejon, el se hiszed. Ilyenkor kell kihasznalni a nyarat. En mar 1 eve igy elek a lehetosegekhez merten, de megszabadultam 15 kilotol, petefeszek daganat hajlamos voltam, de fel ev utan mar semmit nem mutatott a vizsgalat, rendbejott a borom es jobban tudok koncentralni. De ezt nyilvan te dontod el. Ha barmi kerdesed van, szivesen segitek.

2010. jún. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Bár két nap alatt megoldódna a székrekedés... De sajnos nem. Már egy fokkal jobb, nem mondom, de még nem az igazi.


Igazából így nyáron nem is nagyon kívánom az ételt, de a gyümölcs jól esik. Nem szoktam túlzásokba esni egyetlen gyümölccsel sem, (ma 5 kiwi és 4 eper volt a penzum), de úgy gondolom, hogy attól már csak beindul az anyagcsere.

Egyébként nem véletlen, hogy a Flavin termékeket, melyek többféle gyümölcshéjat és gyümölcsöt tartalmaznak, kifejezetten ajánlják daganatos betegségek kezelésére. Illetve immunjavítónak.


Persze a fogyás sem hátrány, de mint írtam, nem ez az elsődleges. Én is sok mindent olvastam, s például a 90 napos fogyókúrával és annak gyümölcsnapjaival nem értek egyet.


A problémám az, hogy amikor hazaérek (6 körül) akkor rendes táplálékot próbálok magamba erőltetni, s lehet, hogy ilyenkor már nem kellene szilárdat enni. De délbe (főként ebben a rekkenő hőségben)olyan jól esik a hűtött gyümölcs, s el sem tudnám képzelni, hogy forró frissen sült ételt egyek. (Amúgy sem vagyok valami nagy evő, egy rendes menüsort nem tudtam tegnap végig enni.)


Köszönöm az eddigi hozzászólásokat és várom a további véleményeket!

2010. jún. 10. 20:23
 10/12 A kérdező kommentje:

Kedves ma 17:37!


Köszönöm a linket, igen tanulságos volt és sok mindenben egyet értek. Bár a húsról mégsem mondanék le. De sok igazság van benne.

2010. jún. 10. 20:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!