Az ízfokozó mennyire veszélyes?
Itt már minden rákot okozhat...
Holott valójában a genetika a sokkal meghatározóbb. Ha olyan erős a hajlam rá, akkor ha megfeszül is rákos lesz az illető 40 évesen, akármilyen egészségesen is él, ha meg egyáltalán nem, 90 éves koráig is cigizhet.
Könnyű a lusta vagy kétségbeesett vagy leszarom vagy depressziós embernek annyival lerendeznie hogy "már minden rákot okoz". Azért ez nem igaz, még ha manapság tényleg nagyon sok rákkeltő dolog vesz is körül.
Érdemes odafigyelni ezekre mert ha odafigyelsz, az akár 10-20-30 extra évet is jelenthet számodra (és a családod számára)
A ráknál tényleg fontos hogy genetikailag hajlamos vagy-e rá, de ha hajlamos vagy rá akkor is a környezeti hatások fogják beindítani, tehát ha távol tartod magad rákkeltő anyagoktól akkor genetika ide vagy oda, nem leszel rákos. Természetesen nem lehet 100% kiiktatni, de ha rá van írva hogy ízfokozó van benne, az ízfokozó meg erősen gyanús hogy rákkeltő akkor épeszű ember miért (v)eszi? Ennyi pici önkontrollja sincs hogy ne vegye meg vagy nincs egy 5-10%-kal több pénze virslire (ha már mindenáron az kell) amiben nincs az összetevők között felsorolva? OK hogy akkor is lehet benne ha nem írják rá, de a biztosan rossz helyett nem jobb választás a lehet hogy rossz? Vagy másképp nézve a lehet hogy jó?
Az hogy mit eszünk, abba a legkevésbé kéne az élvezetnek benne lennie. Aki szemetet önt magába az ne várjon semmi jót. Azért eszünk hogy éljünk, nem azért élünk hogy együnk. Erre kéne a legtöbbet költeni mégis ezen spórol mindenki. Nem a legújabb okosteló hozza az igazi boldogságot hanem az egészség, csak erre akkor jönnek rá az emberek ha már nincs meg az egészség. Csak akkor már késő.
Attól hogy mikronnyi mennyiségek előfordulnak a természetben az nem jelenti azt hogy nem káros. Só is mindenben van, de ha agyonsózol mindent (sőt magyar mértékkel elég csak azt mondani hogy kicsit sózod) akkor magas vérnyomásod lesz.
Vagy akár a tannin ami minden növényben van szinte, kis mennyiségben meg se kottyan, nagyban belehalsz.
És ízfokozót nagyon sok termékbe tesznek szóval nem csak a virslivel van a baj. Lehet hogy a mustárban is van amit mellé eszel. Jobb távol tartanod magad minden ilyesmitől, a tartósítószerek a másik nagy szervezetet terhelő család.
Ezért jobb ha alapanyagokból csinálsz magadnak kaját, akkor az ilyen betegségekre hajlamosító anyagok többségét kiszűrheted.
A baj amúgy ezekkel az hogy mire kiderül hogy hosszútávon rákkeltő egy adalék, addigra már vagy 20 éven át mindenbe beletették és etették a néppel. Nézz csak körül, manapság rákban hal meg minden 3. ember, régen jó ha minden 100. És most már egyre gyakoribb hogy fiatalok is rákosak lesznek!!! Persze sok tényező van de ez a mértéktelen feldolgozott kaja szerintem oroszlánrésze az okoknak.
Általában a kajában előforduló anyaggal nem szokott gond lenni, ami természetes mennyiségekben más anyagokkal kombinálva fordul elő. Legismertebb a só és a cukor olyan anyagok amik szinte minden természetesen előforduló élelemben benne vannak, mégis ha izolálod őket és kényed-kedved szerint hozzáadod a kajádhoz, hosszú távon gondot okoznak (cukorbetegség, magas vérnyomás, amitől meg szívroham, agyvérzés stb).
Még az egészségesként ismert C-vitamin is olyan hogyha kivonod és nagy mennyiségben eszed (2000mg) akkor vesekövet, emésztési zavarokat okoz.
Amikor egy almát vagy narancsot eszel, soha nem kell ettől félned. A dió is olyan hogy egyszerűen képtelen vagy annyit megenni belőle hogy a glutamát olyan mennyiségekben legyen benne mint pl egy kínai levesben.
Mellette azt sem tudjuk hogy a millió más anyag ami pl a dióban van, milyen interakcióban van pl a glutamáttal, lehet valami ellensúlyozza a negatíc hatását vagy megakadályozza a felszívódását vagy egyszerűen olyan anyagok vannak benne amitől hamarabb érzed tele magad és korlátozzák a bevitelét.
A szervezetünk tudott adaptálódni a dióhoz, a kínai leveshez meg a virslihez kevésbé.
A tudományban való vak bizalom népbetegség, pedig a tudomány nem hogy gyerekcipőben jár, még kb meg sem született. Még kb mindennel csak kísérletezünk, tudni nagyon keveset tudunk. A mai tudomány nagyrésze csak vaktában tippelgetés, csak a tudósok szeretik az "eredményeiket" tényekként közölni.
Ezért jobb szerintem a természetben bízni, mivel az többmillió éve kísérletezget.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!