Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Refluxra mit ajanlotok?

Refluxra mit ajanlotok?

Figyelt kérdés
Sziasztok kb 2 honapja derült ki ,hogy refluxom van. Eddig pantoprazolt szedtem. Esetleg valami jó diétát vagy valami jót tudtok ajánlani ami nektek is bevallt ?? Sokszor faj tole mellkasom .a vallam szokott szurni . meg nehezebben kapok levegot.

2017. szept. 30. 20:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Liszt,cukor kerülése alap,sajnos.De neked kellene kitapasztalnod,hogy mitől vagy rosszul.

Nekem a grapefruitmag csepp is segít és,hogy sok vizet iszom.

2017. szept. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Sárgarépát eszem ilyenkor nyersen.

A nyers cékla és a nyers zellergumó is szokott segíteni.

Általánosságban azt már kitapasztaltam, hogy minél több zöldségfélét fogyasztok, annál inkább úrrá tudok lenni ezen a kellemetlen és nem kis veszélyekkel is járó jelenségen.

És ahogyan itt írta már valaki, kiiktatom a táplálékaimból a húsokat, az erős, csípős fűszereket, a felfújt kenyereket, no meg az egyes áruházláncok (pl. Lidl) "helyben sütött", termékeit, amelyek közül - megtapasztaltam - nem egy kifejezetten erősíti a refluxot, nem tudom, mely adalékanyagának vagy adalékanyagainak "köszönhetően".

2017. okt. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Bocs, tévedtem. Az #1-es nem ezt írta. :-)

De vele is egyetértek.

2017. okt. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Gabonaféle, kristálycikor(átmeneti), és zsíros húsok teljes száműzése, és sokkal több vízben oldódó rost...

Az első 2 gét rossz volt, úgy éreztem csak ront az egész a helyzeten, de bíztam a barátomban aki ajánlotta, aztán a 3.héten nem volt már semmi tünetem... azóta a sovány húsokat is elhagytam ovo-vega vagyok.

2017. okt. 2. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!