Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tanácsot szeretnék kérni! Mit...

Tanácsot szeretnék kérni! Mit csinaljak?

Figyelt kérdés
22 éves làny vagyok. Van egy 3 éves kisfiam. Mostmar tervezzük férjemmel a masodik babat. De nem jön össze. Részben mert túl súlyos vagyok 120 kg. Mikor összejöttünk 69 kg voltam. Probálok állandóan fogyókúrázni de nem megy. Napközben dolgozom este mikor haza érek tele eszem magam nap közben is eszem mikor fel ébredek egyből éhes vagyok. Utánna délben eszem és este egyfolytában. Nem tudom visszafogni magam. Ha örülök vagy szomorú vagyok eszem. Már a nap közben arra gondolok milyen finomat fogok otthon enni. Rendszertelen a menstruációm mar 3 éve. Már nem birom ezt az állapotot. Bocsánat hogy ide írtam de valamiért csak ide engedte a rendszer.
2017. jan. 6. 09:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Ennyire túlsúlyosan eleve nem kéne belevágnotok, ahogy én tudom, mert nem csak a teherbeesést nehezíti, hanem a baba egészségére is kihathat. Bár nem írtad, hogy hány cm vagy, de 120 kg még 180 cm mellé is nagyon sok.


A fogyáshoz én azt tudom tanácsolni, hogy semmiképp ne a mennyiségből vegyél vissza, hanem a minőségi, egészséges ételeket egyél. Sajnos ez nem olcsó, de az éhezésnek csak rossz vége lehet. Ha csak a fehér kenyeret/tésztákat elhagyod és cukor helyett váltasz pl. eritritre, már azt meg fogod érezni szerintem pár hónap alatt.


Nagyon sok jó tanácsot olvashatsz fogyáshoz az oldalon, bár sajnos rosszakat is.

2017. jan. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
171 cm vagyok. Igen köszönöm
2017. jan. 6. 09:53
 3/5 anonim ***** válasza:

Nincs mit. Szerintem a lényeg, hogy tényleg nem szabad semmiről lemondani, mert különben azt veszed észre, hogy nem bírod tovább, megrohamozod a boltot és ha egyszer már megszegted a szabályokat, akkor nincs megállás. Biztos van olyan ember, akinél belefér havonta egyszer-kétszer egy kis bűnözés, sajnos én nem ilyen vagyok, velem ilyenkor elszalad a ló.


Bár nekem nem túlsúlyproblémám van, hanem egyéb egészségügyi okok miatt kell diétáznom, tudom hogy milyen nehéz megkívánni valamit és nem hozzájutni.

De rengeteg egészségesebb alternatíva van mindenre. Pl. egy gofrit házilag összedobni tojásból, zabpehelylisztből cukormentes öntettel együtt (eritrittel) nem több 20 percnél és sokkal finomabb is mint a bolti.

2017. jan. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A folyamatos evési kényszert mondjuk agyban kéne legyőzni, de amíg ez nem sikerül, addig legalább egészséges alternatívákat kéne keresned. Salátákat pl. Persze nem tejfölös-majonézes krumplisalátát, de nem is üres salátaleveleket. Meg kéne találnod a határt ami még ízlik, de minél egészségesebb. A salátába tehetsz főtt tojást, grillezett húst, csinálsz rá egy mustáros-balzsamecetes-olivás öntetet és máris eszméletlenül finom. Csak kenyeret ne egyél mellé. Édes nasinak a reszelt sárgarépa-alma kombináció pár csepp citromlével szintén nagyon finom, de ezzel már azért vigyázni kell, mert van benne cukor. De ha eddig tejcsokit ettél helyette, akkor mindenképp jó váltás. Nem tudom, hogy milyen étkezésről váltanál át, ezért lehet, hogy semmit nem ér amit írogatok, abba is hagyom :D. Nézegesd a többi kérdést és kitartást:)!
2017. jan. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyedül nem megy. Esetleg nézz itt körül, biztosan találsz valamilyen szakértőt:

[link]

2017. jan. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!