Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Fogyni szeretnék, de szeretek...

Fogyni szeretnék, de szeretek enni, javaslatok?

Figyelt kérdés

2016. aug. 7. 01:18
 1/10 anonim ***** válasza:
gondold végig te magad. miért akarsz fogyni? esztétikai okból? vagy már beteg vagy? vagy félsz, hogy a túlsúlytól beteg leszel? mennyire fontos ez neked? ha ezekre válaszoltál, akkor kezdj el. erős akarat kell. vannak csoportok, úgy esetleg könnyebb. mozogni is kell, a diéta nem elég. keress szakembert!
2016. aug. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Azt mondják, hogy lassan kell enni, mert a jóllakottság érzése 20 perc alatt éri el az agyat.
2016. aug. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Igyál sok vizet, kerüld a cukrot, mozogj többet
2016. aug. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Fogyáshoz is kell enni, de véleményem szerint az étel minősége a kulcs. Tápanyagban gazdag, de kalóriában szegény ételeket kell enni. El kell felejteni a péksüteményeket, cukros dolgokat, feldolgozott élelmiszereket. El kell kezdeni főzni, egészségesen. Sovány húsok, sok-sok zöldség, megfelelő mértékben gyümölcs és gabona a szénhidrátok fedezésére.

A másik nagyon fontos a mozgás. A legjobb, ha bevezetsz erősítő edzéseket és aerob vagy kardio edzéseket is. Tehát elkezdhetsz súlyzózni, vagy saját testsúlyos tornát csinálni, mellette pedig eljárhatsz gyalogolni, bringázni, futni, stb.

2016. aug. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hedonista vagyok, akinek extrém nehéz nem kalóriatöbbletben enni... Én is fogytam egy csomót s még fogok is. Mi a gond?

Szeretsz enni, hát akkor egyél jókat minden egyes étrendkézre, csak épp kalóriadeficitben. Ha annyira keveset nem tudsz enni, akkor mozogj többet. Egy jó étrend rengeteget tud segíteni. Én bizonyos étrendeken hatalmas kalóriatöbbletben is éhezem, egy más étrenden pedig kalóriadeficitben is jóllakott vagyok. Évekig kutattam a megfelelőt, de összeállt. Sosem fogok visszahízni az életmódváltásaim után.


Konkrétumot keveset tudok tanácsolni, mivel ez egyedi dolog. Írták a kalóriaszegény ételeket. Na, az nekem pont nem jó, nekem sokáig az extrém tömény ételek voltak igen "fogyókúrásak". Azért mindenkinek jól szokott jönni néha némi térfogatosabb, lightos cucc, erre jók pl. a zöldségek (ha valaki kilószámra eszi őket, de nem igazán lakik velük jól, az inkább a szénhidrátszegényekre repüljön rá, különben alaposan elszállhat a kalóriákkal).

Sokunknak bejön a szénhidrátcsökkentés, de van, akinek több szénhidrát kell a jóllakáshoz vagy szuperül laktatja pl. a zabkása. Végülis rostos, lassú felszívódású, sok vizet felvesz, ebben lehet is némi logika, ha nem is működik közel sem mindenkinél...

A fehérje általánosan a leglaktatóbb makrotápanyag, a fehérje zöldségekkel s ha több kalória kell, némi szénhidráttal vagy zsírral elég laktató szokott lenni a kalóriatartalmához képest. De tényleg nagyok az egyéni különbségek, ki kell tapasztalni, mi merre. Ismerek olyat, aki kizárólag kalória alapokon lakik jól, tökmindegy, mit eszik. Gyors ch is ugyanúgy jóllakatja 9 nem inaktív órára.... De a legtöbbünk máshogy működik, ezt kell kitapasztalni. Az időzítés, étkezések száma sem mindegy, illetve van, akinek az, van, akinek nagyon nem.

2016. aug. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem az a véleményem,hogy egyél amit szeretnél,de az édességet illetve a gyümölcs leveket inkább hagyd a boltban :)

Sportolsz vmit? Ha nem akkor a heti 2-3 edzést vezest be. Ehhez a legegyszerűbb az ugrókötél vagy a futás. Én ezzel nyár eleje óta fogytam 3 kilót

Sok sikert

2016. aug. 9. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 tesho ***** válasza:
2016. aug. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeket, egyébként világ életemben nem voltam túlsúlyos, de mostanában felszedtem 3-4 kilót, éppen annyit, hogy meglátszódjon, ezt szeretném eltüntetni!
2016. aug. 12. 19:46
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Mozogj többet. Ha sikerül izomra váltani a zsírt, már nyert ügyed van. Az izmok fenntartásához ugyanis közel 4x annyi kalóriára van szüksége a szervezetednek, mint a zsír fenntartására.
2016. aug. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Első lépésnek hagyd el a kenyeret, péksütit, pizzát, stb fehér lisztes dolgokat, és a cukros üdítőket, helyette igyál édesítőszerreé készültet. Reggelire egyél zabpelyhet (nem a cukrozott sz_rokat, hanem sima aprószemű zabpehely, penny-ben 200ft 1 csomaggal, tejjel+kakaóval elég finom és tápláló). Ez már lehet, hogy önnmagában elég 1-2 kiló leadásához néhány hét alatt. Emellett növeld a fehérjebeviteled, pl sovány húsokkal. Ha nagyon éhes vagy egyél például uborkát, paradicsomot, salátát... ezekből degeszre eheted magad kalóriatöbblet nélkül. Emellé ha mozogsz is, heti 3 edzéssel nyert ügyed van. És ne akarj gyorsan fogyni, heti 1 kg fogyás jónak mondható.
2016. aug. 13. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!