Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy tudnám elmagyarázni...

Hogy tudnám elmagyarázni nekik hogy nem vagyok anorexiás?

Figyelt kérdés
Megkaptam már egy párszor az ismerőseimtől, hogy hízzak mert olyan vagyok mint egy anorexiás. Pedig a súlyom teljesen normális, 50 kg vagyok 165 cm-hez. Az igaz, hogy szeretnék fogyni, de csak 1-2 kilót. És ezért ahelyett, össze-vissza fogyókúrákat kezdtem volna el, inkább a kalóriákat számolom és próbálok egészségesebben táplálkozni, valamint többet sportolni. És ez addig nem zavar senkit a családban, amíg anyáék haza nem állítanak 5 kg süteménnyel hogy egyek, én meg nem kérek belőle. Kevesebbet eszem mint régen, de normális mennyiséget még így is. Viszont a szüleim meg vannak róla győződve, hogy éheztetem magam... Mit tudnék tenni, hogy végre megértsék, hogy nem vagyok beteg? 14/L

2016. febr. 15. 23:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Hízz legalább 8 kgnyi izmot a következő fél évben, mert kórosan sovány vagy, még azt is figyelembe véve, hogy csak ,14 vagy.
2016. febr. 15. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Híznod kéne, nem fogynod.
2016. febr. 15. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy kórosan sovány! Honnan veszitek ezt? Nézzétek meg az indexét, mert teljesen a normál kategóriában van!


Kedves kérdező! Elmondom, én mit tennék. Elmennék a háziorvosomhoz. Beszámolnék neki a családom aggódásáról, a táplálkozási szokásomról és arról, zavar, amiért a szüleim pl. süteménnyel akarnak tukmálni, és ha nem eszem meg, akkor anorexiásnak gondolnak. Kérném a segítségét, ha a szüleimmel visszajövök az orvoshoz, ő magyarázza el nekik, mi egészséges és mi nem velem kapcsolatosan.

Ez egy lehetőség!


Annak idején anyukám hasonlóképpen gondolkozott, pedig pont normál volt a testtömeg indexem. Én nem akartam megenni a zsíros és cukros kajákat, de sajnos a családi béke miatt muszáj volt és nem volt lehetőségem a nemet mondásra. Elhíztam, túlsúlyos lettem. Már régóta szenvedek a +20 kilómtól, mert sehogy nem sikerül leadnom.


Az egyik családtagomra is azt mondta az osztályfőnöke, hogy forduljon orvoshoz, mert anorexiás. Nem hitték el neki, hogy ő genetikailag ilyen vékony. Egy családban éltünk sokáig, így első kézből tudtam, dehogy anorexiás, de még bulimiás sem és semmilyen más táplálkozási zavarral sem küzd. Szerencsére ő nem hízott el, maradt olyan vékony, amilyen. Most egy gyönyörű kislány boldog anyukája.


Egy próbát megérne a háziorvostól való segítségkérés erre vonatkozólag. Szép napot.

2016. febr. 16. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Na basszus! Tévedtem!

Most nézem, elnéztem a kérdező számait.

Elnézést! Igaza van az előttem szólóknak és nem a normál kategóriába tartozol, hanem a soványba.

Azért mindenképpen érdemes a háziorvossal beszélni, mert biztosan lesz jó ötlete, javaslata.

2016. febr. 16. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nem biztos , hogy tévedtél. Én még vékonyabb voltam , mert apám genetikáját örököltem és mégsem vagyok anorexiás.

A kislánynak tényleg jó lenne elmenni a körzeti orvosához , mert ő könnyebben fog tudni erre válaszolni , mint mi.

2016. febr. 16. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem az a baj, hogy 165/50, az rendben van. Én is sovány vagyok, családi adottság.

Az a baj, hogy FOGYNI akar, és fogyózik, csak már most terel, hogy ez nem fogyózás, hanem kalóriaszámolás. LOL.

Így kezdődik...

2016. febr. 16. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek. :)

Egyébként azért szeretnék fogyni, mert látom a combomon hogy már egy kicsit narancsbőrös, és ezt szeretném elkerülni.

2016. febr. 16. 09:17
 8/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! A genetikád lehet ilyen. Ez oké. De!

Ha tényleg fogyni akarsz, mert zavar a narancsbőr látványa, már ez kérdéseket vet fel az anorexiás életúttal kapcsolatosan, mivel Te a fogyást írtad és nem a testmozgásra kérdeztél rá, hogyan lehetne ezeket eltüntetni.

Az, hogy nem akarsz 5 kg süteményt megenni, az dicséretes. De ilyen vékonyan, ennyi idősen, kalóriákat számolgatva éled az életed, az szintén kérdéseket vet fel és emiatt mindenképpen érdemes segítséget kérni a háziorvosodtól, mert súlyosabb állapot is kialakulhat és ált. szokott is kialakulni.

2016. febr. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy a narancsbőrre hat egy kis fogyás. Akkor akarj fogyni, ha az 1 kiló pluszod mind a hasadon van vagy ilyenek...

A kalóriaszámolás szerintem sem embernek való, bár néha egyeseknek kell.


Nem látok gondot a kérdezőnél, nem látjuk, nem tuti, hogy túl vékony. A párom 176 centisen 56 kilóra fogyott fiúként, egypár kilóval többel pocakos volt, 76 kilósan pedig kifejezetten kövér. Ma már több az izma és a súlya, így azért jobb. De pár kiló máris úszógumit jelent nála és akkor kihagy vagy minimalizál napi egy étkezést (máskor is vigyáz a vonalaira, így ez ritka) és lefogy. Nulla táplálkozási zavara van.

2016. febr. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
nyuszifül, a narancsbőröd még rondább lesz, ha fogysz, amit tenned kell, hogy normális kajákat eszel és sportolsz legalább heti 3 órát intenzíven a tesióráidon felül és legalább 3 liter vizet megiszol
2016. febr. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!