Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mivel tegyem rendbe a bélflórám?

Mivel tegyem rendbe a bélflórám?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok és most először kerültem az otthonomtól körülbelül 55-60 kilométernyire lévő kollégiumba/iskolába. Az iskola még oké, de a kollégium... Egyszerűen nem bírom. Tudni kell, hogy pánikbetegségem és depresszióm is van (pszichiáternél már voltam, de nem ehhez köthető a fő kérdésem), és állandó kisebbségi érzés gyötör, ami az új osztálytársaim "szólásaik" szerint nem kéne, hogy legyen. De, visszatérve... a kollégiumban csak dezodort használtam a héten, voltam kinn is, volt, hogy egyedül. Egy nagy wc-zésem volt a héten, a megszokott, mindennapos helyett, és "szerencsére", az sem kollégiumban. Most Lactiv Plus C-vitaminnalt szedek, hátha... De, szerintem megérné bejárni, csak értelemszerűen korábban kellene kelnem. Ti mit javasolnátok?

2015. szept. 4. 16:32
 1/3 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem, az étkezésem is rendszertelenné vált, volt, hogy nem reggeliztem, sem ebédeltem, csak vacsorára ettem pár falatot, de szinte attól is hányingerem volt.
2015. szept. 4. 16:38
 2/3 anonim ***** válasza:

Értelemszerűen ilyen helyzetben ne várd hogy a székelésed rendben legyen. Sokkal kisebb stressz is gondot okoz. És a rendszertelenség.

Ha gondolod hogy a bejárás segítene visszaállítani a rendszerességet, a 60 km távolság nem tünik soknak.

Én azért nem vagyok híve a bejárásnak nagyon sok idt pocsékolsz el.

2015. szept. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Neked nem a bélflóráddal van gond, hanem szorongsz, ideges vagy. Meg kéne edződnöd egy kicsit lelkileg. Járj el sportolni, és próbáld meg rendezni az agyadban a dolgokat. Tudod, hogy nincs mitől félned, nincs okod a szorongásra, depresszióra, próbáld meg meggyőzni magad erről, hiszen így van.

Nem lakhatsz örökké otthon. Minél előbb megszokod, hogy távol vagy onnan, annál jobb. A kolesz segít kicsit önállóbbá válni.

2015. szept. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!