Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vegánok! Miért akarjátok...

Vegánok! Miért akarjátok mindenkire ráerőltetni a szemléleteteket?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm, nagy erőkkel "térít" a témában, de a pohár most telt be, mikor posztolt egy gifet, amiben naposcsibéket darálnak le élve. Itt a link ha érdekel valakit, de én megbántam, hogy megnéztem (nem tudtam hogy ezt mutatja majd) [link]

Én imádom a húst, nem akarok róla leszokni, és baromságnak tartom az egész "semmilyen állati eredetűt nem eszünk" propagandát. Mégis ilyenekkel kell találkoznom. Az állatokat is imádom, ettől függetlenül azt vallom, hogy az ember húsevőnek indult, maradjon is az. Mélyen elítélem az állatkínzást, és a levágásra szánt állatoknál is díjazom, ha humánusan és gyorsan ölik meg őket. Igazából a gifen is ez látszik, mert bár durva és sokkoló, de a csibéknek másodpercek alatt végük, nem is hiszem, hogy éreztek volna bármit is. Nem ébreszt bennem bűntudatot a gif, nem érzem magam r*hadék szemétládának, csak mert húst merek enni.

Ez a vegán téma kezd olyan szinten erőszakossá válni, mint egyes keresztények.

TISZTELET A KIVÉTELEKNEK, mert vannak akik nem erőszakoskodnak. Ha én elfogadom, hogy ők vegák/vegánok, akkor ők miért nem fogadják el, hogy én meg "ragadozó" vagyok?


2015. jún. 5. 11:51
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
Más mikor minimálisra csökkentik, és más mikor "étel nélkül" élnek, ahogy te fogalmaztál :)
2015. jún. 15. 21:33
 22/26 anonim ***** válasza:
24%

Héló.


Mi lenne fizikai képtelenség? A fizika egy erősen korlátozott de általánosságban használható leírása a valóságunk bizonyos törvényszerűségeinek. Távol áll a valóságtól.


Nézzetek utána az anyag materializációnak. És nem mondom azt, hogy amiket találni fogtok 'fényevőkről' azok igazak lesznek. Pont annyira lehetnek igazak mint amiket egy fizika tanár tanít. Vagy igen, vagy nem.


De amennyiben tényleg van/volt olyan ember, aki nem evett mégis megőrizte a testtömegét..


vagy aki tényleg csak minimális mennyiséget eszik (lehet később eljut oda, hogy semennyit nem kell) és szépen éldegél, az kissé kibővítheti a fizikai tényekről és a valóságról alkotott képünket.

2015. jún. 16. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
Hát, nem tudom... nekem meg lehet változtatni a véleményemet, ha észérvekkel magyaráznak el valamit, nem fogom a saját igazamat hajtani, de ez akkor is lehetetlennek tűnik számomra.
2015. jún. 16. 12:47
 24/26 anonim ***** válasza:

Nem kell véleményt változtatni, nincsenek észérvek.


Senki sem fog neked idehozni egy 'fényevőt'. Ezért elhinned sem kell. Ráadásul halál mindegy, hogy elhiszed-e (én is csak azért hiszem el, mert amúgyis tök mindegy, lehet kamu)

2015. jún. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a "fényevés" is csak egy téveszme. Valójában elképzelhető, hogy a magyarázata, a szervezet oxigénellátottságában rejlik. Azt a saját szervezetemből tapasztaltam, hogy mikor tiszta oxigént szívok, akkor sokkal kevesebbet eszem. Tehát ha a szervezet oxigénellátása kissé feldoppingolt, elképzelhető az is, hogy a szervezet szilárd anyag ellátása elegendő a levegőből a szájban lerakódó, kicsapódó anyagokból. ezt a nyállal a gyomorba juttatva elegendő lehet a szervezet funkcióinak fenntartásához. Ez csak egy elmélet, amit a gyakorlatban nem lehet bizonyítani, mivel az ember egy emberöltő alatt csak megfigyelésekre alapozhat, a fényevésről meg csak egyetlen házaspár hadobál alig néhány éve. De végignézve a róluk készült videót, saját elmondásuk szerint is csak néhány éve élnek táplálkozás nélkül, és nem zárkóznak el az elől, hogy ha újra étvágyuk támadna, nem fogyasztanának el, egy jó tányér magyar nyúlpörköltet.
2015. jún. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
A nyugati materialista tudományok ismeretanyaga szempontjából lehetetlen. Mindenre van magyarázat, csak nem ismerjük a primitív világképünkkel illetve, lehet van akié nem olyan primitív és ismeri a magyarázatot. Vagy téved.
2015. jún. 17. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!