Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vegánok! Miért akarjátok...

Vegánok! Miért akarjátok mindenkire ráerőltetni a szemléleteteket?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm, nagy erőkkel "térít" a témában, de a pohár most telt be, mikor posztolt egy gifet, amiben naposcsibéket darálnak le élve. Itt a link ha érdekel valakit, de én megbántam, hogy megnéztem (nem tudtam hogy ezt mutatja majd) [link]

Én imádom a húst, nem akarok róla leszokni, és baromságnak tartom az egész "semmilyen állati eredetűt nem eszünk" propagandát. Mégis ilyenekkel kell találkoznom. Az állatokat is imádom, ettől függetlenül azt vallom, hogy az ember húsevőnek indult, maradjon is az. Mélyen elítélem az állatkínzást, és a levágásra szánt állatoknál is díjazom, ha humánusan és gyorsan ölik meg őket. Igazából a gifen is ez látszik, mert bár durva és sokkoló, de a csibéknek másodpercek alatt végük, nem is hiszem, hogy éreztek volna bármit is. Nem ébreszt bennem bűntudatot a gif, nem érzem magam r*hadék szemétládának, csak mert húst merek enni.

Ez a vegán téma kezd olyan szinten erőszakossá válni, mint egyes keresztények.

TISZTELET A KIVÉTELEKNEK, mert vannak akik nem erőszakoskodnak. Ha én elfogadom, hogy ők vegák/vegánok, akkor ők miért nem fogadják el, hogy én meg "ragadozó" vagyok?


2015. jún. 5. 11:51
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
A videó egy számítógéppel generált művelet, köze nincs a valósághoz. A vákumnak nincs akkora ereje, hogy valamit is keresztül húzzon a sűrű rácson.
2015. jún. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Na, ha ez igaz, akkor megnyugtattál.
2015. jún. 5. 12:12
 3/26 A kérdező kommentje:
Nem akarok bűntudatot amikor húsra nézek, nem értem ez nekik miért jó. Ha eldöntöm, hogy nem eszem többé húst, az saját döntésem legyen, ne a bűntudatom szüleménye.
2015. jún. 5. 12:14
 4/26 anonim ***** válasza:
95%

Én vegetáriánus vagyok, de nem vegán, szóval tojást és tejterméket eszek, de a húst nem bírnám megenni, és undorodok a módszertől, hogy nagyüzembe azért tenyésztenek élőlényeket, hogy megegyék őket, viszont tudom, hogy ez az én nézetem, és sajnos nem várhatom el az egész világtól, hogy egyetértsen velem. Azt viszont nem viselem el, mikor előttem mondják, hogy "Hú, de finom, meg hasonló, mert olyankor arra gondolok, hogy mi lenne, ha az emberrel csinálnák ezt, és szerencsétlen állat életére gondolok, amit elvettek tőle, és attól még, hogy rövid idő alatt meghal, attól még az a pár másodperc pokolian kínzó és félelemmel teli volt neki, és ez az amiért én képtelen vagyok megenni.

Tőlem más egye, sajnos szíve joga, de hát az oroszlán is megeszi a másik állatot, csak az számomra valamiért sokkal kevésbé barbár, mint amit az ember csinál, hogy akkor eladjuk, valaki megveszi, megfűszerezi, megsüti, mert én nem szeretném, hogyha az én testemmel ezt művelnék. És mondhatjuk azt, hogy az más, mert Ő állat. Honnan tudjuk, hogy nem érez hasonlóan intenzíven, mint mi, attól még, hogy nem beszéli az emberi nyelvet?

Én nem akarok senkit rábeszélni erre az életmódra, csak sajnálom, hogy ilyen helyzet alakult ki. De már az ember sem fog sokáig élni, mert olyannyira beszennyezi a Földet, hogy szerintem maximum 250 évünk van még itt hátra.

2015. jún. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
A keresztényes dumád viszont tetszik, mert ahogy tapasztalom nagy részük valóban szörnyen erőszakos, csak nem értem, hogy miért.
2015. jún. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

#4: Remélem, nem nagyüzemi körülmények között kínzott tehenek tejét iszod, ugyanez a tojással... Az eléggé hipokrita lenne.

Bár ott vannak a bőrcuccok és mindenképpen szenvedett és halt halomra állat miattad, az ember már csak ilyen.

Pl. hozzák a megrendelt élelmiszert s rengeteg bogár kenődik szét a szélvédőn, az elütött nagyobbakról nem is beszélve.

Ne érts félre, támogatom, hogy tegyél lépéseket, ha tökéletesen nem is tudod csinálni (jópár évig voltam vega, részben lelkiismereti okokból s most is igyekszem kerülni a nagyüzemi állati termékeket, szerencsére nem különösebben nehéz). A vége nem is Neked szólt, hanem inkább ama vegáknak, akik azt hiszik, ők szent életet élnek s mélyen lenézik a normál embereket. Pedig a dolgok nem ennyire fekete-fehérek.

S elég rossznak tartom egyes vegák mély gyűlölködését. Az embert is szeressük már valahol... Bár elismerem, elég kártékony faj, ostoba lépésekkel, de azért vannak értelmes példányai és a többiek zöme sem gyűlölködést érdemelnek, attól csak még rosszabbak lesznek.


Amúgy az ember nem húsevő. Mindenevő, remek alkalmazkodási képességgel. Számos évtizedekig egész jól el tud élni csak állati termékeken és csak növényi termékeken is. Bámulatos, nem?

Úgyhogy senki ne mondja nekem, hogy muszáj állatot vagy növényt ennem, mert mindkettő a saját döntésem. Azért egy humánusabb állattartás jobb lenne. S vegyszermentesebb növénytermesztés, de ilyen túlnépesedett és amúgy is üzleti (ami egy pontig érthető) világban... :(

Ha még nagyobb lesz a túlnépesedés, de még nem tör ki világháború s megdrágul a hús, majd csak leesik a fogyasztás. Rengeteg földbe, energiába, vízbe kerül egy kiló hús megtermelése, növénnyel több embert lehet táplálni. Egy ponton túl ez komoly szempont.

2015. jún. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy kifejtettétek, hogy hogy gondolkoztok a témában :) Ment a zöld kéz.

Várom a további válaszokat.

2015. jún. 5. 20:33
 8/26 anonim ***** válasza:
15%

Ő.. nemtom, lehet velem van a gond, hogy nincsenek komolyabb önértékelési problémáim.. egy ideje.. másmilyenek vannak helyette, de én nem érzem azt a 'térítő' vegánokon, hogy bármit is rám erőltetnének. Törött karral feküdnének a földön, ha ezt tennék de.. hát nem teszi ezt senki. Miért tenné?


A csirkéket meg darálják, meg sok más módon ölünk/ölnek le állatokat. Meg embereket. Semmi új nincs ebben, mi a probléma?


Sem a vegánok sem a kersztények nem erőszakosak. Ha szerinted azok, akkor nem ismered az erőszakot, ez nem a te hibád, de hát.. ingerküszöbödet gondold át hova helyezed, szerintem :)


Mindenki elfogadja, ha Te ragadozó vagy, de nem kell jó arcot vágniuk hozzá. Te meg leszarhatod őket (lehetőleg nem szó szerint :D )

2015. jún. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Örülj, hogy nincs a közeledben ilyen "térítő" vegán. Így könnyű ezzel a felfogással élni.

A csirkedarálásról, meg öldöklésről eddig is tudtam, hogy létezik, lesz is meg minden, engem az zavar, hogy a fent említett embercsoport azt a tényt, hogy állati eredetű cuccokat eszem gyakorlatilag állatkínzásként/szívtelenségként/stb. állítja be.

2015. jún. 6. 10:06
 10/26 anonim ***** válasza:

A nagyüzemi állattartás az állatkínzás, az ilyen hús evése ezt támogatja, de ez összetett dolog, az embert még egy idegen ember sem érdekli, nemhogy egy állat. Egyeseket persze érdekel ez, aztán hogy ez a cselekedeteikben mennyire jelenik meg, az más kérdés. Van, akinek fogalma sincs, mit támogat a húsevéssel, van, akit nem érdekel, van, aki szerint az az állat arra van, hogy megegyék, kit érdekel, hogy nincs rendes élete, ezt a csoportot nem szeretem. Van rosszabb, egyszer egy srác előadta nekem, hogy a kisbárány örül, ha húsvétkor levágják... Egészen új mélységeit villantotta meg a bigott katolikus léleknek. De bármikor tudom szenvedélyesen szidni a bigott vegánokat is, mert ők is nagyon tudnak. Estek már nekem, hogy dögöt eszem (évi 3-szor lazacot és párszor házi disznót, legjobb választás számomra, bár vegának lenni sem volt rossz), bezzeg a számára szent és elengedhetetlen búzát nem :D

Én sokkal toleránsabb vagyok a táplálkozással kapcsolatban. Az ipari állatkínzás az tény és engem zavar és utálom a hipokritákat, de sosem szóltam be senkinek azért, mert húst eszik. Ha odakerült volna a szó, tuti elmondtam volna a véleményemet egy hosszas értekezés keretében egy érdeklődő, intelligens embernek, de letámadni akárkit, ennek semmi értelme és nem hiszem, hogy bármi jót tenne vele az ember. Vannak elég komoly okok, húst enni pedig alapvetően természetes és jó dolog, persze a mai élelmiszeripar kb. mindent elront, a növénytermesztés sem maga a tökély. De legalább a növényeknek tipikusan van ízük (a paradicsom kivételével, abból többnyire gyenge a bolti), az állati termékeknél ez nem olyan egyszerű, ha az én ízlelőbimbóimról van szó, amiket elkényeztetett gyerekkorban az egészen kiváló házi cucc. Én az íz miatt is házit veszek.

De meg tudom érteni, ha valakinek az ár, a kényelem többet nyom a latban, mint egy állat szenvedése, aminek fokáról fogalma sincs (nekem se sok, de az nekem elég). Nem értek vele egyet, de nem tartom emiatt kegyetlen embernek, mert ez nem ilyen egyszerű.

2015. jún. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!