Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vegánok! Miért akarjátok...

Vegánok! Miért akarjátok mindenkire ráerőltetni a szemléleteteket?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm, nagy erőkkel "térít" a témában, de a pohár most telt be, mikor posztolt egy gifet, amiben naposcsibéket darálnak le élve. Itt a link ha érdekel valakit, de én megbántam, hogy megnéztem (nem tudtam hogy ezt mutatja majd) [link]

Én imádom a húst, nem akarok róla leszokni, és baromságnak tartom az egész "semmilyen állati eredetűt nem eszünk" propagandát. Mégis ilyenekkel kell találkoznom. Az állatokat is imádom, ettől függetlenül azt vallom, hogy az ember húsevőnek indult, maradjon is az. Mélyen elítélem az állatkínzást, és a levágásra szánt állatoknál is díjazom, ha humánusan és gyorsan ölik meg őket. Igazából a gifen is ez látszik, mert bár durva és sokkoló, de a csibéknek másodpercek alatt végük, nem is hiszem, hogy éreztek volna bármit is. Nem ébreszt bennem bűntudatot a gif, nem érzem magam r*hadék szemétládának, csak mert húst merek enni.

Ez a vegán téma kezd olyan szinten erőszakossá válni, mint egyes keresztények.

TISZTELET A KIVÉTELEKNEK, mert vannak akik nem erőszakoskodnak. Ha én elfogadom, hogy ők vegák/vegánok, akkor ők miért nem fogadják el, hogy én meg "ragadozó" vagyok?


2015. jún. 5. 11:51
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

Ha a közelemben lenne, ignorálnám.


Fészbúkon van, tök jól elbeszélgettem vele. Erőszakos vegán, de ez csak a felszín, mert valójában egy kedves nő, én meg egy viszonylag értelmes férfi vagyok, miért ne beszélgettem volna el vele.

Pedig a saját oldalára 'trollkodtam' a saját nézőpontommal. De gyanítom, hogy a többi vegánnal is viszonylag jól kijönnék. Max. nem akarnának egy asztalnál étkezni velem, vagy diszkriminálnak mert én húst eszem, de hát az ilyen viselkedésük meg őket minősíti. Ahogyan engem pl. lehet a húsevés minősít.. ez van.


És beállíthatják a modern állattartás, vágást állatkínzásnak, teljesen jogosan.


Majd amikor bejön egy csomó iszlám, akik között a konszolidáltak is levágnák a fejedet (meg az enyémet is) velük lehet hogy tényleg lesznek valódi nézeteltérések. Sőt, nézet ütközések, de a vegánok.. ugyan már, tiszta jófejek s amit szeretnének, nos aligha tagadható, hogy egy életpárti dolog.


Most más kérdés, hogy vannak vegánok akik kb. lefejeznének embereket csak hogy azok ne egyenek húst, hát hülyék mindig vannak, tudom. Én is az vagyok :)

2015. jún. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
Igazad van, tényleg összetett téma. Sajnos én is tudom milyen a nagyüzemi állattartás, sajnos ha nem akarom is látok példákat rá. Ettől még nem mondanék le az egyik alapvető élelmiszerünkről, akár háti, akár nem (bár a házit tényleg nem pipálja le semmi :D )
2015. jún. 6. 11:33
 13/26 A kérdező kommentje:
házi*
2015. jún. 6. 11:33
 14/26 A kérdező kommentje:
Az én ismerősöm is jófej a való életben, de facebookon igen erőszakosan hirdeti az igét sajnos. Nekem ott kell ignorálnom :D
2015. jún. 6. 11:35
 15/26 anonim ***** válasza:

Számomra továbbra is paradox az erőszakosság és a fészbúkos vélemény nyilvánítás. Aki fészbúkon 'ugat' az nem harap, bocsánat csúnyán írtam, nem bántás a célom hanem utalás az ismert szólásra.


Meg aztán fészbúkon tényleg könnyű ignorálni valakit, 2 kattintás. Evégett biztos vagyok benne, hogy nem bölcs nyugtalankodni. Én sokáig úgy voltam ám, például ezen a fórumon is, hogy azok az emberek akik kihívást okoztak nekem, azoktól tanulhattam a legtöbbet. Természetesen konfliktuskezeléssel, indulatkezeléssel kapcsolatban. Nagyon fejlesztő hatásúak tudnak lenni az olyan emberek, akiken érzed, hogy indulatot ébresztenek benne, hogy idegesítenek. Ez sosem róluk szól, lehetne vega helyett idegesítő keresztény, lehetne.. akármilyen nézete, ideológiai rendszere, pont az a lényeg, hogy te hogy kezeled. Mert lehetőséged van ilyenkor fejleszteni saját magadat, persze nem muszáj, csak ha úgy érzed igényed van erre.

2015. jún. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

"Miért akarjátok mindenkire ráerőltetni a szemléleteteket?"


Azért ezt túlzásnak érzem.Biztos vannak elvakultak,akik konkrétan cs*sztetnek másokat a húsevésükért,de ők csak egy kis százalék.Az,hogy egyesek linkelgetnek ilyen videókat,meg minden eszközzel felhívják a figyelmet,hogy ne együnk húst,azt egyszerűen ignorálni lehet,ha nem tetszik,és nem kell magadra venned.Szóval a térítő keresztényektől azért messze vannak:) Tapasztalatom szerint a "húsevők" szokták inkább cs*sztetni a vegákat olyan buta érvekkel,hogy "vitaminhiányod lesz,nem jutsz elég fehérjéhez,energiához"

Az állatok leölése témában egyetértek veled(azt mondjuk elég nagy marhaságnak tartom,hogy az ember húsevő alapvetően)én is szeretem a húst,és az állatokkal gyorsan végző módszereket korrektnek tartom.Sajnos arról nem mi tehetünk,hogy sok vágóhídon,hogy bánnak velük,ez van.

2015. jún. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

Furák amúgy az emberek, rólam meg itt a fórumon hiszik azt, hogy mindenkire ráerőltetném a gluténmentes vagy tejmentes étrendet.


http://www.gyakorikerdesek.hu/fogyokurak__egyeb-kerdesek__69..


Mennyire semmit sem tudnak rólam.. vagy az erőltetésről.. mindegy, mindenkinek megvan a szintje és a világnézete, nincs is ezzel gond :)

2015. jún. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
17%
Kell egyáltalán az embernek étkeznie? Tudom, hogy az őseinkben megvolt a létfennmaradásért való küzdelem. De nagyon sok olyan embert ismerek, akik spirituálisak, és szép kort élnek meg, étel nélkül, sőt egészségesen.
2015. jún. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
Utolsó, azt nem hiszem, hogy teljesen étel nélkül élnének. Fizikai képtelenség.
2015. jún. 15. 20:36
 20/26 anonim ***** válasza:
Mégis van rá példa. És ha nem is teljesen, akkor minimálisra csökkentik, lásd a tibeti buddhistákat.
2015. jún. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!