Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan tartsam meg a mostani...

Hogyan tartsam meg a mostani súlyomat? (többi lent)

Figyelt kérdés
Már más fél hónapja hogy elkezdtem ezt az úgymond "fogyókúrát"..ezalatt az idő alatt majdnem 10 kilótól szabadultam meg,de nem is akárhogy.Egy nap 2szer,maximum 3szor ettem kis adagokba,de egészséges dolgokat.Pl csirkemell,főtt zöldséggel,reggelire mindig natur johghurt zabpehellyel és gyümölccsel,aztán délbe max egy almát,vagy volt amikor semmitse.14 éves vagyok,154 cm,50-51 kg voltam,most vagyok 41.5 kg..rohamosan lefogytam azt mondják.És azt,hogy anorexiás tüneteim vannak.Már több mint 2 hete késik a menstruációm is.Nagyon nem szeretnék tovább fogyni,sőt abba is akarrom ezt az egész baromságot hagyni,de nem megy mert ahogy eszek megbánom.Szeretnék továbbra is egészségesen étkezni,és teljes életmódváltásra szert tenni.Semmiképpen nem szeretnék tovbbra se finomított cukrot,listet,és magas zsírtartalmú ételeket fogyasztani,de valahogy még is többet kéne ennem,és én ezt tudom is,csak attól félek hogy ha most 5ször eszek egy nap(ezt javasolták),kis adagokba,gyümölcsöt,zöldséget,rizsát,és csirkemellet,akkor elhízok.De persze mellette mindennap tornázok,vagy futok,edzőterembe járok,meg most elszeretnék kezdeni valamilyen táncot,vagy sportot.De nem tudom,mit tegyek,hogy álljak vissza a normális étkezésre(mármint az egszségesre)? Az anyagcserém sem olyan,mint amilyennek kéne lennie,hogyan pörgessem fel?Kérek valakit hogy segítsen..Nagyon félek attól hogy visszahízom a kilókat,de ha egészségesen étkezem továbbra is nem fogom?mert most ott tartok hogy fáradt vagyok,szédülök,hányingerem van,beesettek a szemeim stb..Én tisztába vagyok vele hogy ez egy betegség,és nagy valószínűséggel pszihológushoz fognak elvinni,de addig is valaki tud az előbbiekre feltett kérdéseimre,normálisan válaszolni?

#hogyantartsammegasulyomat
2015. máj. 31. 07:39
 1/1 anonim ***** válasza:
menj pszichológushoz!
2015. máj. 31. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!