Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit tegyek, ha örömet okoz az...

Mit tegyek, ha örömet okoz az evés?

Figyelt kérdés
A problémám összetett. Ülő munkát végzek, ráadásul mellette egyetemre járok, így el lehet mondani, hogy a nap majdnem egészét át-ülöm. A sok meló mellett az evés az a dolog ami kikapcsol, tudom, hogy ha megcsinálom még a dolgom, utána ehetek egy jót, esetleg mellé megnézek egy filmet. A problémám az, hogy észrevettem, hogy folyamatosan hízok. Sportolni nincs időm az egyetem meg a munka mellett, ami meg finom étel, mind-mind hízlaló. Esetleg tudna valaki valamilyen tanácsot adni, ami járható utat eredményezne ebben a helyzetben?!

2015. máj. 26. 23:26
 1/3 anonim válasza:
Próbálj meg valami más örömforrást keresni esetleg valamilyen mozgást beiktatni a héten legalább háromszor. Azt a fél órát megéri rááldozni és hosszútávon a szervezeted is meghálálja, szimplán akarat és elszántság kérdése az egész.
2015. máj. 27. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én hedonista vagyok, nekem is örömet okoz az evés :D Ez még nem akadályozott meg a fogyásban, emlősök vagyunk, fogyáskor is sokat kell ennünk, ráadásul az élvezet nem áll összhanggal a kalóriatartalommal...

Keress egy jobb, s ha lehet, élvezetesebb étrendet, mint ami a jelenlegi, válts életmódot s fogyj :) Persze mozogni sem árt, de a táplálkozás a döntő.

De pár perc mozgásra időt kell szakítanod, nem várhatod el, hogy rendesen működjön a tested sokáig, ha nem mozogsz semmit.


Nem tudom értelmezni azt, hogy hizlaló. A kalóriatöbblettől hízunk s még bekavar az inzulinemelés is, viszont a zsír is finom, az pedig nem bántja az inzulint... A paradicsom is finom s bár szénhidrát, nem sok (csak amekkora mennyiségben én eszem néha :D)... Szerencsés hedonista vagyok, sok ételt szeretek, érdekes módon főleg azokhoz ragaszkodom az eredeti étrendemből, amik egészségesek, laktatóak és jól lehet velük fogyni (bár nem mondom, a kalóriadeficit eléréséhez nekem is kellett tennem, az én éhségem elveréséhez azért sok kell ;)).

Segíthet, ha átalakítod az étrendedet és az ételeidet, meghagyod azt, ami igen fontos Neked, de végrehajtasz olyan változtatásokat, amik mit sem változtatnak az élvezeten, de jobb összetételűvé válik az étel. S ha valami egyértelműen nem előnyösért vagy oda, egyél belőle kevesebbet (ez nem tudom, működik-e Nálad, nálam igen).


Így, hogy nem ismerlek, nehezebb azért mit mondani. Ha alapból nem akarsz nagy változtatásokat, s mindenféléhez ragaszkodsz, akkor elég finom pszichológiai dolgokra lehet szükség, hogy kimozdulj innen... Ez ismerős, nekem aztán ajánlhatták volna a szokásos szálkásító diétákat, néztem volna ártatlan szemekkel, hogy ez nekem nem kell, sovány hús esélytelen, ahogy a zsírtalanul készített, de nem nyers zöldség is, nyilván eszem, ha éhes vagyok vagy ha igazán kívánok valamit s mi a gond az édességgel, vigyázok, nehogy már azt se egyek. OK, elvileg az édességet még feladtam volna, csak sosem volt ekkora lépésre szükségem, mindössze az ételcsoportok nagyobbik felét zártam ki... :D Mert VALAMIT be kell áldoznunk s kevesebbet is kell ennünk... Csak ezt úgy kell megtennie a magamfajtának, hogy az ne érződjön különösebb áldozatnak, az nem jó.

De lehet, hogy Neked egyszerűbben is megy, itt-ott változtatás, megfelelő időzítés, pl. gondosan választott kisebb kalóriás ebéd, mert mondjuk az is megfelel Neked, ha jól választod meg az összetételt (simán vannak olyan szószok vagy valamik, amik nélkül hasonlóak jóllaksz, de kihagysz egy csomó kalóriát), este viszont jön a pazarabb vacsora. Ez csak egy példa persze.

Én gondolkodnék, terveznék és kísérleteznék. Ahogy a saját életemben is tettem.

2015. máj. 27. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Előttem jól írták, nem muszáj keveset enni, csak a megfelelő minőségű/összetételű ételt kell enni. De fontos lenne a mozgás is. Ha van időd megnézni egy filmet, akkor van időd egy edzésre vagy egy nagy sétára is. Akarat kérdése csak.
2015. máj. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!