Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Akkor most candida diéta...

Akkor most candida diéta alatt mi az ami szigorúan tiltott?

Figyelt kérdés

c-vitamin, magnézium talbellált (édesítőszer van benne) ihatok?

kaukázusi kefír? egyik helyen azt írják semmi kefír,mert tej van benne, másik helyen, hogy a kaukázusit lehet enni

rizskenyér? az extrudáltra gondolok?

tojás? azzal is megoszlanaka vélemények


2015. máj. 26. 20:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom ez szénhidrát szegény diéta lenne. A tojásban nincs szénhidrát amennyire én tudom. A többit nem tudom de Elvileg mindenen rajta van, azt kell nézni.
2015. máj. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
se cukrot, se tejterméket nem lehet állítólag bevinni
2015. máj. 26. 20:39
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát a cukor adja magát a szénhidráttal. :)

Tejterméket én nem tudom. Lehet hogy nem de én csak a szénhidrátról hallottam (amibe beletartozik a cukor is)

2015. máj. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Megoszlanak a vélemények, és sokak szerint nem is működik a candida diéta, mert csak addig okoz javulást, amíg az ember megvonja a szénhidrátot, utána ugyanúgy visszesik.

Elvileg tejtermékek közül egyedül a natúr joghurt szabad, a kefírről tényleg mindenhol mást mondanak. A tojás is van aki szerint tilos, de szerintem ez baromság, sehol nem találtam rá logikus magyarázatot, hogy miért ne lehetne enni.

C-vitamin és magnézium természetesen mehet. Inkább ne pezsgőtablettából, drága és rossz minőségű megoldás. Keress magnézium-citrát tartalmú kiegészítőt. Az édesítőszerek nem ajánlottak, de elvileg nem okozhatnának gondot.

A rizskenyér úgy rémlik, hogy a diéta szerint mehet. Egyél mellé zöldséget is, azzal némileg lassítod a szénhidrát felszívódását, és elvileg lúgosítani is kell a diéta alatt.

2015. máj. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Eszembe jutott még, hogy kerüld a telített zsírokat. Ezt kevés helyen említik, vagy csak általánosságban a zsírok kerülését javasolják, de a fő problémát a telített zsírok jelentik, különösen ha szénhidrátokkal együtt fogyasztod. Értsd: A csülök krumplival, rizzsel nem fér bele a candida diétába. :) Azért kell erre figyelni, mert a telített zsírok inzulinrezisztanciát okoznak, ami miatt tartósan magas lehet a vércukor szinted, amit a candida nagyon szeret, jókat falatozik belőle.
2015. máj. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Tapasztalatból írom, fél évi candida diétával a hátam mögött: nagyon rosszat tesz minden, ami finomított, pl. olaj, cukor, liszt, azon kívül bármi ecetes, tartósított, adalékanyagos, élesztős. Élesztőgombával kezelt a "citromsav" adalékanyag is (E330), ami senki másnak nem ártalmas, csak akinek kerülni kell az élesztőgombát, vagyis aki candidás. Sajnos a legtöbb lekvárban is ez van, még a xillitesekben is...


Egyszerűbben szólva: sajnos el kell felejteni minden gyári dolgot... (én már túl vagyok emiatt jópár elkeseredésen, mára beálltam nagyjából)

Ha boltba megyek, csak friss gyümölcsöt, zöldséget, natúr húst veszek, meg max tojást, barna rizset, durum tésztát, reform kaják közül meg: hajdinát, kölest, rizslisztet, hajdinalisztet, szűz oliva olajat, kókuszolajat, xillitet, karob port.

Szerintem a pezsgőtabletták sem tesznek jót, azok tele vannak cukrozva, meg elvileg a szénsavas dolgok sem jók ilyenkor, én éreztem is egyből a tüneteket, mikor próbálkoztam vele.

Az extrudált kenyerekben mindig van kukoricaliszt, legalábbis amit én néztem, és semmi kukoricásat se szabad ilyenkor...


Nekem mostanra már a laktóztól is fáj a hasam, ezért csak laktózmentes joghurtot eszem, attól nincs bajom.

Hidegen sajtolt olajjal főzök-sütök, az se bántja a gyomrom, és a tojástól se volt soha bajom.

A xillit is tünetmentesen hagy, de a gluténos lisztektől is kicsit besokallt a szervezetem, utóbbi időben rizslisztből és hajdinalisztből sütök, attól semmi bajom.

(érdekes, hogy a főtt durum tészta mégis jó a gyomromnak)


De egyébként: egyéni eltérések lehetnek. Az orvos, aki engem kezel, szintén volt régen candidás, az emésztőrendszerében, mint én, és se ő, se én nem bírtuk a kókuszreszeléket. Egy ismerősnőm viszont a kókuszolajat nem, míg én meg bírom. Én viszont a szódabikarbónától leszek rosszul.

Szóval lehetnek általános irányelvek, de végső soron mindenki egy saját bioszféra odabent, saját eltérő szabályokkal, kémiával, szóval legjobb, ha magadnak is kísérletezgetsz. :) De ha van még kérdésed, szívesen adok még tippeket!

2015. jún. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!