Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy lehet fedezni a napi...

Hogy lehet fedezni a napi fehérjeszükségletet?

Figyelt kérdés

Ilyet olvastam interneten, hogy a nők napi fehérje szükséglete kb 46 g.

Részletezve volt, hogy pl 1 tojás 6 g fehérje. Túró 10 dkg - 16 g.


Mit érdemes enni (nem feltétlenül ezekből, bármi lehet), hogy naponta tudjuk fedezni a fehérjeszükségletet? Nem tudok megenni minden nap 7 tojást :D


2015. máj. 26. 09:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Például húst, kb. 20%-a fehérje.
2015. máj. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én tojást, olajos magvat, zöldséget eszem. De nem hiszek benne, hogy ilyen pici lenne a szükséges mennyiség, 70-80g körül szeretek bevinni (s úgyis az megy automatikusan, kényelmesen :)).

Így sem fér bele hús, túlmenne a fehérje (már egy tojásosabb napomon is borul a dolog), ami az én étrendemben ellenjavallt. Még jó, hogy nem szeretek sűrűn húst enni :D De a fehérje/kalória aránya a sovány húsnak a legnagyobb, de ilyen 46 grammocska elég könnyen összejön szinte bármiből. Bár biztos vannak érdekes étrendű emberek.

A sajtban is sok a fehérje, persze a zsír is, de az nem baj.

2015. máj. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Na most megnyugodtam :D

Sok zöldséget eszek, sőt túrót, magokat is napi szinten. Viszont húst nem nagyon. Csirke/pulykamellsonkát szoktam (szedvicsbe mondjuk). Tojást is egy héten egyszer (akkor is 3 db-ot csak). De akkor még esetleg a tojásfogyasztást feltornászom, aztán talán jó lesz :D

2015. máj. 26. 13:57
 4/4 anonim ***** válasza:

A leírás alapján rendben lehetsz, persze nem tudom, ezekből mennyit eszel. Én napi egy olajos magos ostyát (ropogós vékony mikróban készült cucc) eszem, 3 dekás az egész, már az ad 6g fehérjét... Ha sok zöldségételt eszel, az is valami, ha többnyire nem is sok, de pl. 10 dkg zöldborsóban van 5g... Össze tud jönni hamar.

A tojás roppant sokoldalú.

2015. máj. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!