Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek sokat ettem?

Szerintetek sokat ettem?

Figyelt kérdés

-reggelire:kisebb fánk

-suliba vittem sonkás szendvicset

-ebedre kis tányér krumplistészta

-itthon müzli


2015. máj. 15. 15:06
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

1. nem én mondtam meg milyen szemetet eszel, te írtad le.

2. te írtad le, hogy 1300 kcal-t eszel, tehát akkor mire a kérdés, hogy sokat ettél-e?

3. a kalóriabázis dehogy tudja meghatározni a kalóriaigényedet. Az csak egy képletbe helyettesít be számokat, teljesen primitív.


Semmit nem vesz számításba az egyényi

2015. máj. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

.. egyényi :)

Egyéni anyagcsere jellemzőidből. Nem ismeri a metabolikus egészségedet, a hormonális állapotodat, nem tudja figyelembe venni milyen hatással hatással van rád x mennyiségű szénhidrát, hiszen nem ismeri az inzulin érzékenységedet az oldal, nem ismeri a hasnyálmirigyed állapotát stb.


Olyan tényezőket, amik rád jellemzőek, de még a napi étkezésed is hatással van rájuk, viszont összefüggésben vannak a tested kalóriafelhasználásával. Lehetetlen kiszámolni, megjósolni. Mérni lehetne legfeljebb :)


És még ha azt kérdezed, hogy 1300 kcal neked, egy x kilós nőnek vajon sok-e, akkor is ott a kérdés: hogy bírja a te tested a sok szénhidrátot? Aki érzékeny rá, azok elhíznak a fánktól, szendvicstől, müzlitől, tésztától.. búza búza hátán, nem is emberi táplálék.

2015. máj. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Fogalmunk sincs hány éves vagy, milyen magas és hány kg. Akkor honnan tudjuk sok volt e neked ez a kaja? Illetve ha nem fogyózol akkor minek kérdezed? Mihez viszonyítsunk? 1300 kalória nem sok.
2015. máj. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!