Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az betegség ha túl sok cukrot...

Az betegség ha túl sok cukrot fogyasztok?

Figyelt kérdés

heti 1 kg cukrot benyomok mert imádom

lehet ebből bármi bajom


2015. ápr. 29. 21:10
 1/5 anonim válasza:
Ez sajnos függőség. Cukortól sajnos ezernyi egészségügyi problémád lehet az elhízástól kezdve a cukorbetegségen át a keringési rendszer betegségééig elég sok minden. Próbálj fokozatosan leszokni róla. Helyettesítsd például édes aszalt gyümölcsökkel. Nem a legjobb megoldás, de még mindig sokkal jobb, mint az 1kg fehér cukor.
2015. ápr. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

A cukortól csak betegséged lehet.. Semmi jó hatása nincs a szervezetre, de úgy komolyan SEMMI.

Cseréld le sztíviára, eritritre vagy xilitre legalább egy részét a cukorfogyasztásodnak. Ezek mind természetes édesítőszerek, kinézetre teljesen olyanok mint a cukor.

Ha továbbra is ennyi cukrot eszel, garantálhatok számodra egy jó kis szívrohamot, mondjuk pár éven belül. A cukor lassan öl.

2015. ápr. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Brutális mennyiség. Bár egyszer azt olvastam, az átlag 80 deka cukor hetente. Enyhe sokkot kaptam, mivel én a töredékét ettem. Manapság pedig szerintem <1 grammot hetente, a normál cukorból (kerülöm nagy ívben). Eritritet eszem (túl sokat, akár napi 1-2 dekát is... engem ez igenis zavar).


A normál kristálycukor, főleg ekkora mennyiségben tuti nem jó, sőt nagyon rossz. Én küzdenék ellene.

2015. ápr. 29. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ennél jóval többet fogyasztok! Havi tíz kiló sem mindig elég. 55 éve eszem ezt a mennyiséget, még is az utóbbi évben sokat javult az állapotom, mert légzőgyakorlatokat végzek, és normálisan megrágom a kaját! 180/83 F

Persze a cukrot nagyon is megválogatom. Számomra egy bögre teába négy kanál cukor, ha tetejére fehér hab ül ki, akkor megyek egy másik boltba, más gyártótól származó cukorért. Mindaddig, míg olyant nem találok, amitől a tea kevésbé habzik!

A közhiedelemmel ellentétben a cukor fogyasztása nem betegség! A megbetegedéseket a cukorgyártás során bennmaradó vegyszerek okozhatják.

2015. ápr. 30. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kíváncsi lennék, ha leellenőriznénk a vegyszermaradványokat egy kristálycukorban, vajon találnánk-e bármit is.


Nem értem miért ne lenne gond a rohadt sok inzulin kiválasztással, ami a cukor fogyasztás mérhető következménye.


Kérdező, a fogyasztás nem betegség. A bagózás sem betegség, az alkoholfogyasztás sem betegség (pedig idegméreg).


A függőség betegség, vagy a kialakuló egészségkárosodás nevezhető már betegségnek.

2015. ápr. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!