Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért erőltetik az állandó...

Miért erőltetik az állandó folyadékfogyasztást?

Figyelt kérdés

A világból ki tudnának kergetni azok az okoskodó emberek, akik állandóan azt szajkózzák, hogy igyál, igyál, igyál.

Miért? Miért kell többet inni annál, mint amennyi a szervezetemnek jól esik? Miért kell erőltetni a rengeteg folyadékot?



2015. ápr. 8. 10:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Mert a legtöbb ember nagyon keveset iszik és a szervezetnek kell a folyadék! [link]
2015. ápr. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Valóban kell a folyadék, de nem eszetlenül és erőltetve.
2015. ápr. 8. 10:13
 3/6 anonim ***** válasza:

igen, a másik dolog pedig, hogy a sótól ódzkodnak.

csakhogy a sótlan ételeket azok miatt erőltetik, akik rengeteg készételt esznek, ami amúgy is tele van sóval.

CSAKHOGY nem mindenki él készételeken, és nekik igenis szükségük van a sóra.

Minden ilyen tanácsnál a leghlyébb emberekből indulnak ki, akik arra is képtelenek, hogy megigyanak egy pár pohár vizet naponta.

2015. ápr. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem kell eszetlenül és erőltetni, igyál eleget és kész.
2015. ápr. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
én pl nyáron sokkal kevesebbet mint télen. Jó ha megiszok nyáron napi 0,5-1 liter vuzet, Télen viszint 3-4 litert is igényel a szervezetem.
2015. ápr. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Gyémántlány ***** válasza:

Én is nagyon nagyon keveset innék magamtól, pedig tudom, hogy ha több folyadékot viszek be, sokkal jobban érzem magam. A megfelelő mennyiségű folyadék például sokat segít abban, hogy a bőröd ne legyen száraz, rendben legyen a vérnyomásod, szinten tartja a szellemi -és fizikai teljesítőképességet is. Úgyhogy szerintem megéri egy kicsit "erőltetni" a dolgot.

Persze nem ész nélkül! Nem kell rosszullétig teleinni magad, elég, ha kicsit kilépsz a komfortzónádból.

Igyál meg felkelés után, majd minden étkezés előtt egy nagy pohár vizet (3-4 dl) és ez bőven elég is lesz kezdetnek. Ha tudod, még emelheted a mennyiséget, de ne ess túlzásokba.

Hidd el nekem, hosszútávon nagyon megéri a dolog :)

2015. ápr. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!