Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen az egészséges széklet?

Milyen az egészséges széklet?

Figyelt kérdés

jelenleg ott vagyok, hogy csak elvétve van szilárd székletem.

Már majdnem mindegy, hogy mennyi zöldséget és gyümölcsöt eszem(nem keveset) de ha kihagyom és több húst eszem akkor sem biztos, hogy nem lesz híg.

A kenyértől lehet.

Nem mondanám, hogy sokat eszek belőle.Ha egy nap eszek három kiflit az már szinte a teteje.

Nem tudom mitől lehet, hogy nem tudok szilárdat produkálni. Azt mondják a sok zöldség és gyümölcs egészséges. Iszok elég vizet is.

Akkor az a természetes ha híg ?



2015. márc. 27. 12:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Kinek ilyen, kinek olyan. Ha folyadékhiányos a táplálkozás a folyadék leadáshoz képest, akkor tömörebb állagú. A sok növényi táplálék a vízmegkötő rostok miatt lazábbat eredményez. Mindenesetre a lazább széklet az aranyeresség kialakulása ellen kedvezőbb.
2015. márc. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Folytonos híg széklet semmiképpen nem egészséges. Nekem a bélgyulladásom kezdődött így.
2015. márc. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem természetes. Teljesen mindegy mit eszel. Van aki öt liter vizet iszik és rengeteg zöldet eszik mégis normális állagú a széklete. A szervezet visszaszívja a vizet. Ha normálisan étkezel akkor a székletednek is normálisnak kellene lennie. Sőt kisebb-nagyobb eltéréseket a szervezet önmagától korrigál. Ha ezt nem tudja megtenni az nem egészséges. Irány az orvos!
2015. márc. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy aranyere nem lesz, de végbélrepedése nagy eséllyel igen. A laza széklet kimarhatja a belét.
2015. márc. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Barna színűt és kolbász alakút kell kakálni. Ha rendszeresen nem ilyen, akkor gond van.
2015. márc. 31. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Akkor gond van !


Már azt sem tudom mit kellene ennem, hogy egészséges legyen.

Irány a házidoki aki beutalót ad egy szakdokihoz aki ?


Hogy fognak kivizsgálni? Rögtön tükröznek?

2015. márc. 31. 21:18
 7/8 anonim ***** válasza:

Na várjál. Híg, vagy lágyabb?

Mert nem mindegy. A híg az amikor folyós az állaga, na az nem oké. De ha egészségesen eszik valaki, elég vizet iszik, a széklet rendszerint lágyul, világosabb barna lesz.

De hígnak nem kéne lennie, ami nem áll össze mikor kinyomod. Gyakran is van, tehát hasmenés?

2020. júl. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Amúgy nem tükröznek rögtön :D

Ne parázz nyugodj meg. Először kizárják a kórokozók jelenlétét (székletvizsgálat) ebben az emésztőenzimeket is megnézik.

Ezután megnézik van e valami intoleranciád (laktóz, glutén stb) és UH. Ha indokolt, meg ha valami gebasz van UH-n, lehet tükrözés. Én így tudom, lágy székletemmel engem intolerancia tesztre küldtek, de nekem nem híg volt és nem gyakori.

2020. júl. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!