Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért nem tudom lenyelni a...

Miért nem tudom lenyelni a gyógyszereket?

Figyelt kérdés

Már kiskorom óta van egy olyan problémám, hogy félek a gyógyszerektől és nem merem lenyelni.Egyszerűen nem megy le.

Összeszoktam törni pórba és egy kis vizet öntök rá mert csak ugy tudom lenyelni. De egy-egy olyan keserű,hogy vissza jön minden aznapi vele. Probálok az orvosnál amit lehet szirupba kivenni de mostmár kezdem kinőni a szirup-ot is. Mikor hallom, hogy gyógyszert kell bevegyek mindig kiborulok,sirok,hisztizek. Mit tehetnék hogy soha többé ne keljen gyógyszert vegyek vagy hogy letudjam nyelni a gyógyszereket.


2010. febr. 17. 11:26
 1/7 A kérdező kommentje:
elfelejtettem oda írni,hogy 13/L
2010. febr. 17. 11:27
 2/7 anonim ***** válasza:
Én is így voltam, egy kanál lekvárba tedd az összetört tablettát és úgy nyeld le. De aztán később erőt vettem magamon és mondtam magamnak, hogy nehogy már kifogjon rajtam egy gyógyszer jóó nagy korty víz, és már lent is volt.. és jól hátra is tettem a nyelvemre..menni fog az! :)
2010. febr. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Sajnos valakinél ez így van, de inkább örülj neki, hogy nem kell nagyon hozzászoknod. Ismerek olyat, akinek naponta egy marikkal kell szednie... már rég hozzászokott.
2010. febr. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én mindig öklendezek tőle,nagyon nehezen megy nekem is.Próbálok arra gondolni amíg beveszem,hogy nincs is a számban semmi,csak úgy iszom.
2010. febr. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon félek,hogy vajon mi lessz vagy hogy visszajön és ez nálam a probléma. Mit csináljak hogy ne keljen gyógyszert szedjek? Egyszerűen szószerint félek a gyógyszertől. Tudom nevetséges de ez így van.
2010. febr. 17. 12:01
 6/7 anonim válasza:

én is így vagyok...16 éves létemre és most nem tudom hogy fogom bevenni az esemény utáni tablettát...:/// általában összetöröm a gyógyszert,rá méz és hozzá forró tea,de ez nem jó,mert elvileg tönkreteszi a gyomrot,főleg amelyiknek bélben kéne oldódnia...de nem tudom bevenni,képtelen vagyok rá és a családban rajtam kívül még 4 embernek van ilyen problémája:( amikor be akarom venni,h "na jó,most menni fog" sose megy mert egyből parázok,h megakad a tokromon és megfulladok tőle,pedig a 8 éves húgom ott veszi be előttem a C-vitamint és az se megy...egy ideig a tic-tac-al gyakoroltam,de mára már az sem talál utat magának...múltkor valahol azt olvastam,h genetika is közrejátszik és nagy részt lelki okai vannak...pedig én teljesen kiegyensúlyozott vagyok,úgyhogy nem értem

sok sikert a további gyógyszerekhez

2011. ápr. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Keson irok tudom

Probald meg:

-teljesen ossze morzsolod egy kanalra es ugy beveszed

-rakd bele valamibe

Nalam az van h bese merek venni egy gyogyszertsem:( de te remelem h mar jol vagy

2018. márc. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!