Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyit kell egy kamasznak ennie?

Mennyit kell egy kamasznak ennie?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok, jelenleg anorexiabol/bulemiabol gyogyulok. Most 168 cm vagyok,és 50 kiló. kb a főétkezésen kívül( amit anya főz,lehet éppen spenót, lehet éppen túróstészta, hétvégén levessel) mennyi kcalt kéne ennem súlytartashoz? Jelenleg nem sportolok

2015. márc. 13. 15:27
 1/5 A kérdező kommentje:
és 4x szeretnék enni:) mit ajanlotok, hany kaloria lenne a jo, illetve hogyan osszam el?
2015. márc. 13. 15:28
 2/5 anonim válasza:
Szerintem olyan 1600 Kcal lenne jó neked, bár ez attól is függ, mennyit mozogsz. Azért arra figyelj, hogy egyél változatosan, de elég husit is, meg zöldséget, ne csak tésztafélét.
2015. márc. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Philipp Gábor ***** válasza:
Csak a szívműködésed kb 300 a testhőmérséklet fenn tartására óránként kb 50 azaz naponta 1200 kcal megy el.Ez összesen 1500 kcal és ott a többi szerv működése amihez szintén energia kell.Ahhoz hogy ne legyél beteg és alultáplált legalább 1800 kcal-t egyél meg és figyelj a fehérje bevitelre hogy napi 50 g meg legyen.
2015. márc. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
jo de ebbol kb mennyi az ebed? mennyi amit atlagosan megeszunk fott etelt? ez az ami igazan zavar, hogy besaccolni sem tudom az mennyi. mondjuk egy menzai adag mennyi? annak kb a felet szoktam kiszedni, maximum ketharmadat de az ritka nagyon. teszta viszonylag ritkan van, legtobbszor valami csirkehusi korettel, esetleg rakott dolgok, fozelekek
2015. márc. 13. 17:45
 5/5 Philipp Gábor ***** válasza:
egy átlagos menzai ebéd 300-400 kcal.
2015. márc. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!