Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Fogyókúra ilyenformán káros...

Fogyókúra ilyenformán káros lehet?

Figyelt kérdés

Én nem számolom a a kalóriákat, csak ennyit teszek:


Reggeli mikor mi, 2 zsemle, 15dkg felvágott, vagy rántotta, kakaó, szóval teljesen átlagos.

Ebéd:

Semmi extra, mikor mit főz az asszony. :) Kenyeret nagyon keveset eszek.

Vacsora, na ez az ami kimarad, 1 órakor eszek utoljára, ebédet, aztán semmit másnap reggelig.

Hétfőtől péntekig este 5-6 körül még lemegyek futni kb 3-4-5 kilométert, heti egyszer úszok is egy fél órát.

Nem tudom mennyi kalóriát eszek egy nap, változó mikor mi a reggeli/vacsi.

Szerintetek jó ez így,hogy nem vacsizok? Lehet így fogyni?



2015. márc. 4. 18:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mennyit akarsz fogyni? Csak mert zsömlével és kakaóval még nem fogyott le senki.
2015. márc. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ezt nem értem. :)


177/ 96 35 éves f vagyok és egy tízest szeretnék lefogyni.

Kb egy éve ugynilyen módszerrel már sikerült. :)

Csak azt olvastam hogy nem vacsizástól cukorbetegséget meg ilyeneket lehet kapni azért kérdezem.

2015. márc. 4. 18:36
 3/11 anonim ***** válasza:

"Csak azt olvastam hogy nem vacsizástól cukorbetegséget meg ilyeneket lehet kapni azért kérdezem."

A velveten olvastad? Ott írnak ilyen hülyeséget.

2015. márc. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Miért nem igaz?
2015. márc. 5. 13:10
 5/11 anonim ***** válasza:
Dehogy igaz. A cukorbetegség teljesen mástól alakul ki.
2015. márc. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Sowilo ***** válasza:

Ha egy órakor eszel utoljára, és a rántottán kívül addig is kizárólag szemetet, akkor a következő dolog fog történni.


Megvonod a tápanyagokat a szervezetedtől. A tévhittel ellentétben viszont az éhező szervezet először nem a vésztartalék szerepet betöltő zsírtól, hanem az izomzattól. A szervezet egy túlélő gépezet, ilyen szempontból az izomzat fölösleges, viszont egy kiló izom fenntartása napi 40-60 kalóriába kerül, a szervezet pedig nem hülye. Zsírból minimálisan fogsz fogyni, viszont rosszabbul fogsz kinézni, mert az emberi test formáit az izomzat adja.


Tehát megvonod a táplálékot, viszont eszel helyette szemetet. Zsömle, felvágott, kakaó, stb... ezek mind mind a zsírtartalékaid fenntartását támogatják. Tökéletes módja az izomból fogyásnak.


Mit csinálj? Húst egyél és zöldséget általában. Húsnak csak a hús számít, nem a feldolgozott felvágott és társai. Mehet kevés gyümölcs és olajos mag is. A szemetet, tehát búzaliszt, cukor, tej, akár ki is zárhatod teljesen, de igyekezz minél kevesebb ilyet enni. Egyél napi 5 alkalommal minimum. Mondd meg az asszonynak, hogy törődni akarsz az egészségeddel, főzzön neked olyan kaját, amit ehetsz.


A futás nem valami jó, és egyébként sem kilométerben, hanem időben mérjük. Ha csak hetente háromszor edzenél, de az erőedzés lenne, sokkal jobban járnál. Ezt még ki lehet egészíteni kardióval, ha akarod, de enélkül is működik.

2015. márc. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Sowilo ***** válasza:
*javítás: az izomzattól fog megszabadulni.
2015. márc. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Te valami nagy gyúrós ember lehetsz...

Na akkor elmondom az eredményt!!

3 hete csinálom, és - 4 kiló!!!

és ma délben pl húsos spagettit ettem, reggelire meg 2 grillkolbászt!

Ennyi... És nem érdekel hogy ha izomból fogyok is, nem akarok erőember lenni (mint te szerintem)

2015. márc. 5. 20:20
 9/11 A kérdező kommentje:

A futás nem valami jó....

Hát barátom, fura, de mindenütt ajánlják a futást fogyáshoz...

2015. márc. 5. 20:26
 10/11 Sowilo ***** válasza:

Drága barátom, én csak egyszerűen bejártam biológiaórára, meg elég sokat olvastam/olvasok ilyen témában. Semmi köze ehhez semmiféle gyúrásnak. Amit leírtam, azok színtiszta tudományosan megalapozott tények. Az igazság néha nem kellemes, de ezért ne nekem szólj be, nem én tehetek róla.


Oké, tehát olyan vagy mint a női magazinon nevelkedett csajok, mindegy milyen szarul nézel ki, jó neked az izomból fogyás is, zsírmegtartás mellett, csak a mérleg kevesebbet mutasson, mert ugye az a legfontosabb. Tudomásul vettem.


De attól még rettenetesen egészségtelen, amit művelsz a testeddel. Igen, a fogyókúra ilyen formában nagyon káros. Tessék, itt a válasz a kérdésedre.

2015. márc. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!