Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szeretnék elkezdeni tömeget...

Szeretnék elkezdeni tömeget növelni kellene pár tanács? Többi lent

Figyelt kérdés

- diéta ?

- elvileg laktózérékeny vagyok (bár én nem vettem észre)

- egyre többet van légszomjam ... (dohányzom még)! de ez lehet a súlyom miatt is 175cm/95kg

Régen nagyon sokat "gyúrtunk" haverokkal éveken keresztül fizikai erőmmel nincs gond ezen felül vidéken élek :) mindig van mit csinálni. Amit el szeretnék érni,az az,hogy minél nagyobb legyek és pocak alakuljon át izommá és ne egy hordót hurcoljak ....



2015. jan. 5. 19:40
 1/9 anonim válasza:

Szálkásító diéta:kevés szénhidrát,zsír , magas fehérje + aerob , ha jól csinálod heti 0.5kg mínusz zsírból, 3-4-5 hónap múlva áttérhetsz tömegnövelő étrendre (magas szénhidrát,fehérje bevitel)nagyobb izomtömeg már felszedtél jöhet újra a diéta.


A cigit dobd ki ahogy van.

2015. jan. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Sárga kapszula (online könyv)


Diéta? Tömegnövelő étrendet is össze lehet ám rakni egészségesen, moderált ch bevitellel, tej-gluténmentesen.


Amúgy.. 95 kilósan hova is növelsz tömeget? Cél a... ? Most komolyan :)

2015. jan. 6. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Jaa.. hogy a pocak..


Zsír nem alakul át izommá. Lefogyhatod a zsírodat, aztán építheted az izmaidat. Fogyás-izomÉPÜLÉS alapvetően ellentétes folyamatok. Jó étrenddel minimálisan fejlesztheted az izomzatodat fogyás MELLETT is. Talán ez lehetne a jó cél..

2015. jan. 6. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Értem én,hogy diéta de mit takar mit tegyek a kosárba amikor vásárolok. Meg elvileg nem mind1 mikor eszek milyen idoközönként és menynit. :) A sárga kapszulát már meg találtam el is kezdtem olvasgatni a "fegyenc edzéssel" egybe kötve 3-4 hónap alatt már érhető el válltozás is akár?

Az a baj a kondiba sincs semmi foglalmam mire gyúrjak leginkább ? Nagyon gyerek cipőbe járok ezért kérem a segítségeteket :)

2015. jan. 6. 07:18
 5/9 anonim ***** válasza:

Pedig itt a testépítők, sportolók el fogják várni, hogy legalább az alapokat elolvasd a sárga kapszulával. Utána valószínűleg nem is lesz kérdésed.


A fegyencedzésben pedig le van írva hogyan kell felszerelés nélkül erősíteni.


A builder.hu-n vannak edzéstervek súlyzós (és saját testsúlyos) edzéshez is. Érted, minek írnának le neked ide egy edzéstervet, amikor ott már jól meg van fogalmazva, össze van állítva a kezdő átmozgató súlyzós edzés, illetve a haladó osztott edzések? :)


Annyival kiegészítem még, hogy én nem tartom igazán jónak a sárga kapszulát. Szerintem az a modern dietetika baromságait nagyon magán viseli, egyfelől alap olvasmány (!) másfelől hamar meg kellene a szintjét haladnia minden embernek.. igazából gluténmentesen és tejfehérjéket (tejtermékeke) kerülve szénhidrátszegényen kellene szálkásítani (fogyni) és izomtömeget növelni (hízni) is mindenkinek, itt valamivel több szénhidrát bevitellel, de azért nem olyan túlzás mennyiségben mint sokan szokták manapság. Mindegy. Nyilván ezek még a sárga kapszulában nincsen benne, de az orvosaink tankönyveiben sem, mindegy nyugaton már figyelnek erre, ugye mindig van jó pár év lemaradás itthon.. pedig az egészség sem utolsó szempont.

2015. jan. 6. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó válaszó átfogó kis komment.

Az edzésterveket nézegettem én is csak igazából annyiféle fajta van és nem tudom az én jelenlegi kondiciómhoz és testsúlyomhoz melyiket válasszam azért gondoltam valaki tud itt ajánlani egy jót.


A fegyenc edzés otthon a "kezdő" szint megy. Nincs annyira rossz kondim csak ez a k5rva pocakosodás ne lenne....

2015. jan. 7. 09:16
 7/9 anonim ***** válasza:

Pedig te tudod megnézni hány kilóval menne a kezdő, átmozgató edzés.


És nincs érdemi különbség az edzéstervek között. Váltogatni szokták őket, hogy ne legyen unalmas, megszokott, izmokat is kicsit más terhelés érje. És a súlyt a szintedhez állítod be, mint fegyencedzésnél a nehézséget :)

2015. jan. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Fegyencedzés bejött :) látok benne valamit és még állóképességet is növel.
2015. jan. 9. 11:35
 9/9 anonim ***** válasza:
Ja ja, jó az.
2015. jan. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!