Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Taxisok segítségét kérném!...

Taxisok segítségét kérném! Szegediek előnyben! Szeretnék elkezdeni taxizni. Hogyan vágjak bele? Miket mérlegeljek? 28/F

Figyelt kérdés

Szóval a szitu: szakmám, nyelvvizsgám, diplomám van, több mindenbe belekóstoltam (autóipar, vendéglátás, mezőgazdaság, stb) Igazán sehol nem találtam meg a számításomat (szeretem, de nem fizet túl jól, vagy nem szeretem de jól fizet, ezek nem jöttek össze) Mindig csak a ki nem állhatom és sz*rul fizet jött össze. Vezetni szeretek, az embereket megértem, meghallgatom, segítem, ha tudom. A várost ismerem. Úgy érzem nekem való lenne, akár napi 16 órában, hétvégén is, éjszaka is járni a várost, érdekes és unalmas, illedelmes és kevésbé illedelmes embereket megismerni, meg összességében az egész életérzés (ha szabad így neveznem) vonz. Tudom, hogy nem egy álom meló, sokan kényszerből vágtak bele, és nem is hoz sok százezret havonta, megvannak az előítéletek a taxisokkal szemben, de nekem tetszene.

Szóval teendők, buktatók, előnyök, beilleszkedés a taxisok "világába". Szakmabeliek válaszát várom főleg, de mást is meghallgatok, véleményekkel, pozitív és negatív tapasztalatokkal, történetekkel.



2012. okt. 15. 16:54
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Én a helyedben (szakma, nyelvvizsga, diploma) nem vágnék bele, sokkal jobb lehetőségeid vannak ennél, csak nem itthon kéne nézelődni. Ha tényleg érted a szakmádat külföldön magyar viszonylatban hülyére keresheted magad.
2012. okt. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
sajnos a szakmám megszerzése után elmentem fősulira, mert nem tudtam elhelyezkedni (28 éves autóvillamossági szerelőt szakmai tapasztalat és referencia nélkül sehova nem vesznek fel, ezt már tapasztaltam), a diplomával mint tudjuk a valagunkat törölhetjük, és sajnos gyógyszer végett Mo.-hoz vagyok kötve. Szóval az elhatározás már megvan. De köszi a választ.
2012. okt. 15. 17:08
 3/24 Agytörzsi Prof. ***** válasza:
mr. flash jól írta! Próbálj szerencsét külföldön. A gyógyszer miatt ne aggódj, én is sokszor postán kapom meg külföldön.
2012. okt. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim válasza:
Nálunk Kaposváron úgy működik a dolog, hogy van egy megbízható autód pl. egy G Astra. A taxisvizsga, a cb beszereltetése egyéb költségek jópárszáz ezerre rúg. Ha ezek megvannak, akkor nincs más vissza, csak felkeresni egy céget, akik szavazással eldöntik, hogy bekerülhetsz-e (ilyenkor jól jön kis protekció), majd kifizeted a beugró díjat, ami teljesen a taxitársaságtól függ, nálunk 300.000-600.000 Ft között van. Amúgy természetesen minden taxis panaszkodik, de ha sokat kint tudsz lenni hétköznap - a 16óra az jó, péntek-szombat éjszaka, amikor pörgés van, akkor azért jópárszázezret összelehet tisztán kaparni vele, csak kell a kezdőtőke.
2012. okt. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. dec. 5. 00:12
 6/24 anonim válasza:
Szia ! Engem is érdekel a téma (23F).Én írtam privátban üzenetet. :)
2013. júl. 6. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim válasza:
Említetted, hogy gyógyszert szedsz. Az orvosod meg fogja adni az eü2-es alkalmasságit? Az mindenképp kelleni fog hozzá.
2017. jún. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim válasza:
Szia! Elég sokféle végzettséged van,ahhoz hogy taxizz. Illetve nagyon fiatal vagy. Én 40 évesen kezdtem bele Békéscsabán.Gázszerelő voltam.Az élet úgy hozta hogy mindenemet ha úgy tetszik elvette. Mielőtt Belevágsz mérlegelj! Saját vállalkozás vagy társaság ()? Ha beteg vagy nehezebb lesz megkapni az engedélyeket. Család van e vagy akarsz e? Szereted megismerni az embereket de vigyázz sokféle van a vezetés nem minden.
2017. jún. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Kösz a tippeket, de már javában nyomom egy jó ideje. Emberekkel elvagyok, láttam már itt ezt azt :)

A végzettségeimre magasról teszek, megvannak, ennyi. Ezt szeretem, és a visszajelzések is pozitívak. Nagyszüleimnek mesélte múltkor egy utasom, hogy milyen jó fej, normális taxis vitte haza, nem tudta, hogy az unokájukról beszél. A család eltűri. Rá kellett jönnöm, hogy túl rövid az élet, így azt kell csinálnom, amit szeretek, különben baxhatom.

2017. jún. 29. 16:01
 10/24 anonim válasza:
Akkor viszont el kell döntened mi a fontosabb, idegenek dicsérete, ajnározása (ami nagy beképzeltségre utal) vagy pedig hogy a család elviseli e. És Igen jól írtad, az élet rövid, becsüld és szeresd aki melletted van mert nem lehetsz egy könnyű eset és ne az idegenek megbecsüléséd keresd! Én elvesztettem a feleségem és gyermekem (meghaltak) és akkor jöttem rá mit is kellett volna tennem! Szeresd a munkád élj napról napra de soha ne legyen fontosabb a munkád mint a nő, feleséged akit szeretsz és a gyermekeid (ha vannak). Hidd el... tudom miről beszélek.
2017. jún. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!