Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Taxisok segítségét kérném!...

Taxisok segítségét kérném! Szegediek előnyben! Szeretnék elkezdeni taxizni. Hogyan vágjak bele? Miket mérlegeljek? 28/F

Figyelt kérdés

Szóval a szitu: szakmám, nyelvvizsgám, diplomám van, több mindenbe belekóstoltam (autóipar, vendéglátás, mezőgazdaság, stb) Igazán sehol nem találtam meg a számításomat (szeretem, de nem fizet túl jól, vagy nem szeretem de jól fizet, ezek nem jöttek össze) Mindig csak a ki nem állhatom és sz*rul fizet jött össze. Vezetni szeretek, az embereket megértem, meghallgatom, segítem, ha tudom. A várost ismerem. Úgy érzem nekem való lenne, akár napi 16 órában, hétvégén is, éjszaka is járni a várost, érdekes és unalmas, illedelmes és kevésbé illedelmes embereket megismerni, meg összességében az egész életérzés (ha szabad így neveznem) vonz. Tudom, hogy nem egy álom meló, sokan kényszerből vágtak bele, és nem is hoz sok százezret havonta, megvannak az előítéletek a taxisokkal szemben, de nekem tetszene.

Szóval teendők, buktatók, előnyök, beilleszkedés a taxisok "világába". Szakmabeliek válaszát várom főleg, de mást is meghallgatok, véleményekkel, pozitív és negatív tapasztalatokkal, történetekkel.



2012. okt. 15. 16:54
1 2 3
 21/24 anonim válasza:

Én amúgy nem értem hogy itt a gyakorikérdéseken megjelenik egy állásról egy kérdés, automatikusan lehordják.

Baj van, ha rendőrnek, tűzoltónak, MÁV-osnak, taxisnak, BKV-s nak mész, ha vállalkozást indítasz, akkor úgyis bebukod. Külföld....Nem mehet mindenki külföldre.

Én is hozzászóltam a kérdéshez a kiíráskor. Én marha azóta elvégeztem a mesterszakot is az egyetemen, a szívem szerint még mindig inkább taxiznék. Teljesen azonosulni tudok a véleményével.

A család és a taxizás közötti összefüggést meg nem értem. Ha nincs főnököm, márpedig ha egyéni vállakozóként taxizok, akkor nincs, de a lányomat el kell vinni az orvoshoz, akkor kiállok a drosztról is viszem. Nincs olyan, hogy bocsi de nem enged a főnök. Ebben a munkában épp az a jó, hogy számíthat rád a családod.

Az meg hogy adott esetben több mint 10 órát kint kell lenni....Még mindig jobb mint akik nemzetköziben nyomják 3+1 hétben.

Abban pedig szintén igaza van a kérdezőnek, ha sokat dolgozik, ezzel arányosan nő a keresete.

2017. júl. 12. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:

köszönöm. :)

Ugyanezt gondolom. Bármikor haza tudok menni, ha éppen kell a lóvé, akkor megpróbálom "meghúzni a hálót", és általában sikerül is.

Valóban nincs a klasszikus értelemben vett főnököm. Van a társaságnál egy "főnök+, illetve vannak nyilván kötelezettségek a társaság felé, de közel sem olyan kötött és merev, mint egy "klasszikus" munkahely. Mivel vállalkozóként a saját rabszolgád vagy, hajtod magad, hogy meglegyen a lóvé, de ha nem bírod, akkor azt mondod, hogy "fog ma kimenni a f@$zom", ha úgy látod. Nem egy biztos lóvé, de melyik vállalkozás az? Ahol nem alkalmazott vagy, és van egy havi fix összeg a munkaszerződésedben, hanem vállalkozóként nyomod, ott mindenhol benne van a rizikófaktor. Legyél bármi, kozmetikus, fodrász, taxis, fuvarozó, építési vállalkozó stb. Ugyanakkor a "civil" melóknál, ahol alkalmazottként kiszámíthatónak érzed a helyzetet, ott is általában egy vállalkozó csicskája vagy, aki amellett, hogy ugráltat, b@$zogat és beszólogat esetenként, ugyanúgy mondhatja egyik nap, hogy bocs, nem engedheti meg magának, hogy tovább alkalmazzon, letöltöd a felmondást, és pápá. Taxisként legalább tudom, ha nem otthon matyizok, hanem kimegyek az utcára, akkor párezret úgyis összerántok, 1-2 utasom csak lesz, de ugyanakkor megadom az esélyt annak is, hogy lesz egy jó napom, és hülyére keresem magam (kicsi az esély, de megvan). És igen, vannak olyan utasaim, hogy a szar nem mer bennem megmozdulni, örülök, amikor kiszállnak, de javarészt nem ilyen. A kollégákkal hasonló az érdeklődés, szívesen dumálok velük erről-arról, nem egy nagy társaságnál vagyok, jó a hangulat, nyilván folyton beleállunk egymásba (de ahogy észre vettem, ez máshol is megvan, de a taxisok között különösen), de ha gáz van, "beb@$z a geb@$z", akkor számíthatunk egymásra. Azon kívül él az "ember embernek farkasa" elv a szakmában, de ebben nincs semmi extra. Sose tudod mi lesz ha kimész, mi lesz, ha felveszel egy címet, vagy beszáll egy utas. De ha jól érzed magad benne (én igen), akkor szarsz rá, és hajtod. Nyilván én is néha besokalok, vagy szimplán csak inkább vagyok a családommal, de ilyenkor is "majd én azt tudom", nem kell a főnök seggét nyalnom, hogy "engedj már el korábban", vagy "gáz-e ha holnap nem jövök", hanem "brekegek egy duplát", "szevasztok, kikapcsoltam", és ennyi. Ha valami dolgom van, akkor szintén brekegek kettőt, "gyerekek, kiszállok egy órára", elintézem a dolgomat, és megyek vissza. Nem tartozomk elszámolással senki felé. A könyvelőm egy jelképes összegért leveszi a vállamról a bürokrácia nagy részét. Mi kell több?

2017. júl. 13. 09:30
 23/24 anonim válasza:

Erről beszélek amiről az utolsó kommentelő írt. Ha beteg a lányom kiállok a dosztról és nem azt a pökhendi hozzáállást látom amit a kérdés feltevőjénél majd én azt tudom dolgot. Ezt a mondatot vagy hasonló mondatot nem láttam nála. Ez a jó taxizásban hogy a magad ura vagy igen. Minden szakmában munkában így kellene gondolkodni és cselekedni. (amit könnyű mondani tudom). Már rég nem arról írok hogy irodai meló vs fizikai meló. Nem szóltam le a kérdezőt a munkája miatt csak a hozzáállása miatt mert részben nagyon rossz úton jár. Szeresd csináld azt a munkát amit szeretsz neked kell átélned a dolgokat más nem fogja helyetted!

55 éves vagyok és muszáj volt felregisztrálnom az internetre ilyen olyan oldalakra mert lassan mindent itt lehet csak elintézni. Felkeveredtem gyakori kérdésekre hogy bizonyos dolgokról informálódjak és elszörnyedtem. A fiatalok nagy része beleesik abba a hibába amibe régen én. Szereti a melóját (ezzel nincs baj) küzd dolgozik azért hogy eltartsa a családját ha van neki. És akinek van családja az nem tud egyensúlyt teremteni a munkája és a családja között.(tisztelet a kivételnek) A legnagyobb baj, hogy természetesnek veszi hogy ha haza megy várják otthon. Pedig ez nem így van. A kérdés feltevőjénél nem csodálkoznék ha vagy ő vagy az asszony félrement volna a hozzáállása miatt. Biztos sértegetésnek veszed pedig nem annak szánom! Abban is biztos vagyok hogy kinevettek pedig higyjétek el saját magatokon nevettek, szar lesz majd magányosan tükörbe nézni reggelente. Nagyon sok helyen megírtam a véleményem és mindenki maga dönti el mit fogad meg belőle mert nem üres szöveg amit írok hanem tapasztalat.. Egy k...szott plusz forint nem ér meg annyit hogy ne ölelhesd meg akit szeretsz és tudod hogy viszont szeret. Sok ilyen kolegám van mint a kérdező. Tudom hogy otthon csak azért is alátesz az asszonynak ha nem úgy szól hozzá amit ő elképzelt és nem látom hogy a megoldást keresnék. Nem szólok bele már pedig ha nálatok is így van akkor készülj arra hogy nem sokáig lesz melleted a nőd, ha csak nem egy buta emberről van szó.

2017. júl. 15. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim válasza:
Gondolkodok én is taxizásba.Olyan jó volt olvasni a pozitiv dolgokat . Pro és kontra érveket. Sajnálom hogy elvesztetted a családodatt , de ennek a taxizáshoz semmi köze, ha jól értem. Egyettértek mind kettőtökkel pénz nem ér annyit mint az egészség vagy mint a család ,vagy mint a lelki nyugalom. Egyre jobbam érdekel a taxizás ki kéne próbálnom. 28 F
2019. jan. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!