Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A zsíros, sós, cukros étrendem...

A zsíros, sós, cukros étrendem jó? A vitaminok úgyis sokszor ártanak és feleslegesen kidobott pénz?

Figyelt kérdés

Gondólkodtam, hogy így télen szedjek-e vitaminkiegészítésnek tablettát, mert hát nem ér napfény és rengeteg gyümölcsöt semlehet ilyenkor kapni, aztán meg nem is telik arra se ami van. Egyoldalúan étkezik az egész család, mert csak azt eszik amit szeretnek, hiszen tudjuk, hogy amit jókedvel eszel, annak az étvágya miatt sokkal jobban szívódik fel és hasznosúl


Szóval a családban zsíros ételeket eszünk többnyire, pecsenyéket, rántott sertéscombot, marhapörköltet húsféléknek hozzá hagymáskrumplit meg csaladmádét, többnyire ilyenek vannak az asztalon. Olcsó felvágottak, meg kolbászok jutnak vacsira esetleg rendelünk pizzát kólával és a főétkezések közt Nesquik kakaó meg csokis nasi van. Szóval nem hinném, hogy egészségesen élünk, ezért gondóltam hogy a családnak veszünk nagy adag vitamintablettát kiegészítésnek.


Erre olvasom az ORVOSI!! cikkeket, amikor választani akarok neten, hogy "A D vitamin például, amelyet a prosztatarák kezelésére javasolnak, súlyos zavarokat okozhat a kálcium metabolizmusában, szívritmus-zavarokat és elmeháborodást idézhet elő"


meg, hogy "C-vitamin készítmények felgyorsíthatják az érelmeszesedést és nagyobb adagban peroxidáló hatása van" meg "D-vitamin étvágytalanságot, émelygést, súlyvesztést, székrekedést, vesekőképződést és az immunrendszer legyengülését idézi elő. "


orvosi források [link] [link] [link]


Mindehol azt írják az orvosok, hogy pénzkidobás és sokszor még ártanak is és hogy felesleges a pótlásuk a vitaminoknak és hogy a D vitamintól elmeháborodást kaptak páran :/


Szóval maradok a zsíros kajáknál, mivel úgyis megdőlt a rosz koleszterin elmélet és bár nem lehet enni gyümölcsöt télen, meg nem is telik rá, de nem is szükséges bevinni és sokszor árt is. Én maradok a jól bevált, sós, cukros kajáimnál, amik sokkal egészségesebbek, mert ha jó étvággyal eszed, akkor többet használ :-)


Szerinted? Te is ezt teszed?


2014. dec. 2. 20:14
1 2
 11/19 Senior Séf ***** válasza:
100%
Én, kedves kérdező 23 éve, hogy a kukába borítottam a gyógyszeres fiók teljes tartalmát, és azóta semmi patikaszer nem volt a számban. Tettem ezt azért, mert az ízületeimet támadó alapbetegségemre felírt gyógyszer mellékhatásaira újabb nyolcféle "gyógyszert" kellett volna szednem. Ellenkező esetben mankó, vagy tolószék. A vitamin viszont nem ördögtől való, csak nem a gyógyszertári vackokra kell gondolni. Az elhibázott agrártechnológia miatt ugyanis a zöldségek-gyümölcsök beltartalmi értéke jószerivel a 0-val egyenlő.
2021. nov. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
#11-es, 6+ éves kérdésre válaszoltál, de amúgy tökre igazad van. Az meg külön vicc hogy kólára, rendelt pizzára, Nesquik-re van pénz, de normális vacsorára nincs (fehérkenyér + legolcsóbb felvágott) :DDDDD
2021. dec. 1. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 NTBS ***** válasza:
Nem jó az étrended. A felesleges vitaminbevitel tényleg pénzkidobás.
2022. szept. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Nem szedtem vitamint és mindig beteg voltam, minden kis influenzát elkaptam és folyton, tényleg állandóan folyt az orrom, fel voltam fázva. Az immunrendszerem legyengült, ezért vettünk vitaminokat. Sportolóknak van, napi két tablettában minden benne van, Skytech boltban veszem, második legdrágább Daily One. 3 hónap után normalizálódott a vitaminellátásom és egy éve szedem, azóta nem voltam beteg.


Az orvosok írtak már fel nekem olyan gyógyszereket amitől majdnem meghaltam. Kórházban kötöttem ki, és írtak fel még több gyógyszert. Az orvosok (nagy százalékban) arra mennek hogy az ember beteg legyen és rendszeresen visszajárjon, ebből élnek.

2022. szept. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Én azt nem értem hogy ennyi év alatt miért lett kiemelve a kérdés. 8 éve így táplálkozol? És mi az eredmény? 100+ kiló vagy?
2022. szept. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
14@ pontosan!
2022. szept. 14. 13:02
 17/19 Ypszilon1980 ***** válasza:
C vitaminon kívűl mást nem kell szedni, ha nincs pl. immunrendszeri problémád, autoimmun betegséged,vagy ami indokolná, de az is orvosi diagnosztika. Ismerősöm 90 éves, soha nem szedett semmi vitamint, se tejterméket nem evett sosem, sőt még kórosan félt a naptól is, szinte alig érte napfény, köszöni jól van.
2022. okt. 21. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Ennyire szar étrenddel mindegy, hogy tolsz-e rá vitamintablettát, kábé úgyis pártíz év múlva annyi az egésznek.
2022. okt. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Most vettem Nesquiket, rá van írva, hogy D vitaminnal dúsítva. Hát így vigyázzon az ember az egészségére! Szerintem változatosságnak egy kis csokis mazsola jót tenne.
2022. okt. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!