Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen étel vagy összetevő,...

Milyen étel vagy összetevő, vagy annak hiánya okozhatja az arcbőr zsírosodását?

Figyelt kérdés
Főképp az arcbőr zsírosodásáról beszélek. Esetleg valamilyen vitamin hiány, vagy annak túlzott szedése?

2014. okt. 26. 12:44
 1/3 Sowilo ***** válasza:

Felejtsd el hogy túlzott vitaminszedés, a gyakorlatban ilyen nehezen fordul elő. A zsíros arcbőrt ezerféle dolog okozhatja, elmehetnél bőrgyógyászhoz. Kozmetikushoz inkább ne, kevés köztük a jó.


Első körben amit tennék: SEMMIT ne kenj rá, főleg szappant ne. Reggel és este (meg ahányszor lehetőséged van rá) mosd meg az arcod sima vízzel, és töröld meg alaposan enyhén nedves törölközővel. Ügyelj rá, hogy magas legyen a folyadék beviteled, napi 3-4 litert azért minimum igyál meg. Az étrended legyen kiegyensúlyozott, alapját hús és zöldség, gyümölcs adja. Multivitamint nem gond, ha szedsz. + ami fontos: búzatartalmú ételeket(liszt, kenyér, stb), és tejtermékeket igyekezz nem, vagy ritkán enni. Az alkoholt fogd vissza.


Pattanások vannak?

Régóta zsíros a bőröd?

Hány éves vagy?

A hajad is gyorsan zsírosodik?

2014. okt. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nekem ez időszakos, 1 hétig tart, utána 1 hét szünet,aztán megint előjön, szóval elég furcsa. A hajam amúgy száraz, és a fejbőröm is. csak a T -vonal az, ami szörnyen tud zsírosodni, közben az arcom is tök száraz. szerintem valamelyik étellel kapcsolatos, pl. amikor sok diót vagy mogyorót zabálok, akkor mintha jobban kijönne, a pattanások és a zsírosodás is. :-( 29 vagyok.
2014. okt. 27. 22:12
 3/3 Sowilo ***** válasza:
Akkor ebből bőrgyógyász lesz, majd megvizsgál, és ír fel krémet. Mellette(nem helyette) pedig csináld amit leírtam.
2014. okt. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!