Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A zsíros, sós, cukros étrendem...

A zsíros, sós, cukros étrendem jó? A vitaminok úgyis sokszor ártanak és feleslegesen kidobott pénz?

Figyelt kérdés

Gondólkodtam, hogy így télen szedjek-e vitaminkiegészítésnek tablettát, mert hát nem ér napfény és rengeteg gyümölcsöt semlehet ilyenkor kapni, aztán meg nem is telik arra se ami van. Egyoldalúan étkezik az egész család, mert csak azt eszik amit szeretnek, hiszen tudjuk, hogy amit jókedvel eszel, annak az étvágya miatt sokkal jobban szívódik fel és hasznosúl


Szóval a családban zsíros ételeket eszünk többnyire, pecsenyéket, rántott sertéscombot, marhapörköltet húsféléknek hozzá hagymáskrumplit meg csaladmádét, többnyire ilyenek vannak az asztalon. Olcsó felvágottak, meg kolbászok jutnak vacsira esetleg rendelünk pizzát kólával és a főétkezések közt Nesquik kakaó meg csokis nasi van. Szóval nem hinném, hogy egészségesen élünk, ezért gondóltam hogy a családnak veszünk nagy adag vitamintablettát kiegészítésnek.


Erre olvasom az ORVOSI!! cikkeket, amikor választani akarok neten, hogy "A D vitamin például, amelyet a prosztatarák kezelésére javasolnak, súlyos zavarokat okozhat a kálcium metabolizmusában, szívritmus-zavarokat és elmeháborodást idézhet elő"


meg, hogy "C-vitamin készítmények felgyorsíthatják az érelmeszesedést és nagyobb adagban peroxidáló hatása van" meg "D-vitamin étvágytalanságot, émelygést, súlyvesztést, székrekedést, vesekőképződést és az immunrendszer legyengülését idézi elő. "


orvosi források [link] [link] [link]


Mindehol azt írják az orvosok, hogy pénzkidobás és sokszor még ártanak is és hogy felesleges a pótlásuk a vitaminoknak és hogy a D vitamintól elmeháborodást kaptak páran :/


Szóval maradok a zsíros kajáknál, mivel úgyis megdőlt a rosz koleszterin elmélet és bár nem lehet enni gyümölcsöt télen, meg nem is telik rá, de nem is szükséges bevinni és sokszor árt is. Én maradok a jól bevált, sós, cukros kajáimnál, amik sokkal egészségesebbek, mert ha jó étvággyal eszed, akkor többet használ :-)


Szerinted? Te is ezt teszed?


2014. dec. 2. 20:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
47%
Az biztos, hogy zsírban oldódó vitaminokat tabletta formában enni óriási nagy idiótaság és nagyon rosszat tesz a szervezetnek. A C vitamint nem hülyeség szedni, bár ez attól is függ, hogy milyen formában teszed -van sok tabletta, mindegyiknek más-más a felszívódási dinamikája. Van, amelyiket, mivel vízben oldódó vitamin, simán kipisiled, van, amelyik lassan szívódik fel. De a szervezet úgyis annyit használ fel, amennyire szüksége van, a többi kiürül. Elraktározódni pedig nem raktározódik el jelentékeny mennyiségben, mint a vízben oldódóak általában.
2014. dec. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
A vitaminok pénzkidobás és árthat is
2014. dec. 6. 19:10
 3/19 anonim ***** válasza:
88%
Azért ez nem igaz így, nem minden helyzetben, formában felesleges.
2014. dec. 6. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
86%
Szerettem volna válaszolni, de úgysem fognád fel, mert olyan ütődött vagy mint akit kőbölcsőben ringattak.
2014. dec. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
# 4 hülyeségeken kívűl tudsz mást is válaszolni?
2015. febr. 20. 16:23
 6/19 anonim ***** válasza:
82%
Remélem tudod, ha az orvosok egészségben tartanák az embereket, akkor tönkremennének..
2017. szept. 22. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsónál a pont.

A kiskegyed azért nem egy tudományos forrás.

ismerek olyat, aki rendszeresen szed vitamint és évek óta nem volt beteg. Ezt is lehet jól csinálni. A természetes vitamin mindig jobb, mint a mesterséges. Olvass utána, miben mennyi van. De ne vitaminozott kakaóport vagy kalciummal dúsított müzlit vegyél.

2017. dec. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
53%
A minőségi vitamin nem kidobott pénz. Elismert gyógyszergyár termékét vásárold.
2017. dec. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Én is baromi egészségtelenül kajálok, mert ezt szoktam meg. A papám napi szinten itta a tejet, ette a szalonnát, zsíros húsokat, meg az egyhetes hideg halat meg mindenféle édességet emellé, amit a lányai küldtek neki minden hétvégén. Majdnem 94 éves volt, mikor meghalt.

Én pici koromtól minden nyáron ott nyaraltam, amíg a szüleim dolgoztak(mi városban laktunk, papám falun, 40km-rel odébb). Ebből kifolyólag rengeteg szokását eltanultam, mai napig így kajálok, de eszemben sem volt, hogy hű, ez vajon mennyire egészséges vagy sem. Jól érzem magam a bőrőmben azt ennyi, drága, egészséges, minőségi kajákra meg amúgy sem volna pénzem.

Ja amúgy meg papám is meg most én is rengeteg vagyok kint a levegőn, sokat mozgok (és ez nem a konditermi király kategória, hanem futok, bringázok, kertészkedek és építkezésen dolgozom rakódóként).

26/N

2018. jan. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván csak az a két lehetőség létezik, hogy direkt sós, zsíros, cukros sz#rokat eszel ész nélkül, vagy vitamint zabálsz. Szóba sem jöhet, hogy mondjuk az évszaknak megfelelően eszel zöldségeket, gyümölcsöket is, és nem direkt kólát iszol, hanem mondjuk vizet vagy teát. Senki ne mondja, hogy nem telik mondjuk egy fej káposztára télen, ami 100-200 ft és bőven kijön belőle egy egész családnak elég kaja, de a minimum 300ft-os kóla vagy a pizzarendelés belefér...


A vitaminokkal kapcsolatban: én a helyedben egy orvost kérdeznék, hogy melyik fajtát ajánlja, vagy egyáltalán szükséges-e bármilyen vitamint szednem, és nem a kiskegyedre és hasonló "orvosi szaklapokra" alapoznám a döntésemet.

2018. jan. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!