Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Bulímiának nevezhető?

Bulímiának nevezhető?

Figyelt kérdés
2 éve kezdődtek a falásrohamaim, és sajnos még mindig vannak, főleg olyan helyzetekben amikor instabilnak érzem magam belül. 161 cm és 58 kg vagyok. Sokszor kivagyok, mikor mondják a lakótársaim, hogy jaj hogy meg híztak(52-53 kg-jukkal). Olyankor persze én mondom, hogy tényleg nem kell fogyniuk. Egy éve valamint egy fél év voltam 60 kg. A maximum súly amit elértem az 61. Tudom, hogy nem vagyok túlsúlyos. Voltak időszakok(tehát nem mindennapos), hogy túlettem magam, aztán tipikusan, automatikusan jött/jön a bűntudat. És volt alkalom, mikor bizony már hánytatást is megpróbáltam, bár nem sok sikerrel. Tegnap összevissza ettem, hányingerem is lett, aztán "sikerült" is kihánynom az egészet. Nem egészséges ez tudom jól, egészséget akarok, nem vékonyságot. Okzohatta ez is a pcos-t? Vagy fordítva? Hogyan próbáljam rendbetenni a táplálkozásom?

#táplálkozási-zavar
2014. okt. 27. 14:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Sportolsz valamit?

Az evés is válhat egyfajta pótcselekvésé.

Érdemes lenne találni bármi más értelmes cselekvést ami lefoglal, s enni meg csak annyit enni amennyi tényleg kell.

Esetleg segít ha evés helyett iszol ilyenkor inkább egy pohár vizet, az csak hasznos, s csökkenti az éhségérzetet.

2014. okt. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Néha szoktam itthon kardió edzéseket csinálni, de mikor elkap egy-egy kompenzáló zaba-roham, akkor nincs megállás sajnos. Próbálom lefoglalni magam amennyire csak lehet, de sokszor mikor nehézségekbe(vagy olyan helyzetekbe kerülök) ütközök, akkor nem érdekel semmi, csak otthon legyek és azt egyek amit csak megkívánok. Sokszor meg túl keveset eszem és főleg ha gyalogolok is egyetemre meg vissza(1,5 óra összesen), akkor mire hazaérek ismét falásroham. Ilyenkor általában azért nem eszem, mert nincs időm, na meg nem szeretem kajára költeni a pénzem, mert ha egyszer be is megyek a boltba, akkor a hét minden napján kb bemegyek, hogy vegyek ezt-azt és így ismét össze-vissza eszek. Köszönöm a választ. Igyekszem a folyadékpótlással is.
2014. okt. 27. 15:03
 3/3 anonim ***** válasza:
Az mindenesetre nagyon jó jel, hogy még 61 kilósan észreveszed hogy ebből gond lehet, mert most még sokkal egyszerűbb jó irányba menni.
2014. okt. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!