Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nevezhető egészségesnek a mai...

Nevezhető egészségesnek a mai napi kajám?

Figyelt kérdés

nap közbe : 10 szendvics benne :

vaj

szalámi

kigyó ubi

paradicsom

hagyma

tej1 l

250 g juhtúró

1,5 liter ásványvíz


2010. jún. 20. 23:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
ha fehérkenyérrel volt a szendvics akkor nem igazán, ha teljes kiőrlésűvel akkor jónak tűnik
2010. jún. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
zsömlével :)) de én nem félek a hízástól ugyanis arra nem vagyok hajlamos :)))
2010. jún. 20. 23:09
 3/16 anonim ***** válasza:
Egészségesnek egészséges igen...,de kalóriában elég karcsú!És egy nap legalább egyszer kell meleg ételt enned!!!
2010. jún. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

nem tudom mért lenne karcsú kalóriába 2000 Kcal kell egy közepes fizikai munkát végző felnött embernek én per pill semmit se csinálok 55 kiló vagyok és :

10 zsömi =1500 kcal

30 szelet szalámi : 200 Kcal

a sok zöldség összesiítve max 300 Kcal

1 liter tej 560Kcal

250g juhturó 300 Kcal ez 860 al több mint kéne mért lenne kevés ?:S

2010. jún. 20. 23:26
 5/16 anonim ***** válasza:

Nah,most megfogtál...,én nem számoltam igy utána:D

Jóóó,de akkor is egy nap egyszer egyél meleg ételt,slusszpássz!!!:))

2010. jún. 21. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
jó rendben :) de mért jó a melegétel ? mindenki csak azt szajkózza ,hogy kell mert kell de senki se tudta megindokolni :))
2010. jún. 21. 00:32
 7/16 Utasinformátor válasza:
Azért mondják, mert ez egy néphit, mert "nagyanyám is ezt mondta". Biológiai szempontból az az előnyös, ha a bevitt táplálék kb. testhőmérsékletű vagy egy kicsit több, így könyebben emésztődik, nem kerül annyi energiába a gyomornak. Ezért pl. a nagyon hideg ételek leterhelik a gyomrot (jégkrém, hideg italok stb.). Én még a csapvizet is langyosan iszom, annyira figyelek erre. Bizopnyára nagyon fiatal vagy még, ezért piszok gyors az anyagcseréd. Szénhidrátban ugyan gazdag a táplálkozásod, de fehérha alig van benne és ez baj, legalább 100 gramm fehérjét vagy többet kéne enned. Az az egy liter tej pedig nagyon tuti, ennyinek kéne lenni a minimum mennyiségnek minden embernek, de sajnos más kávéból iszik ennyit. Sovány húst próbálj meg belecsempészni az étrendedbe (szárnyasok, halak stb., ezek nagyon egészségesek).
2010. jún. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
A szervezetnek jót tesz és szüksége is van egy nap egyszer meleg ételre!Az elöttem szóló már bővebben kifejtette és egyetértek Vele!
2010. jún. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Reggeli: kb 20 centis füstöltkolbász,trapistasajt,4 szelet kenyér,paradicsom,vöröshagyma,fél liter te,két deci kávé.


Ebéd: 8-10 közepés méretű rántotthús,2 nagy tányér krumplipüré,3 szelet kenyér,savanyúuborka.Kakaós és meggyes kalácsból 2-2 szelet.


Vacsi: Sonka,szalonna,hagyma,tejföl,paradicsom,3-4 szelet kenyér...


Napközben még csipszezek,sütizek,megiszok egy instant kávét és kb 6 liter folyadékot (tea,víz,szörp,üdítő) alkoholt és cigit soha


ez a tegnapi napom volt,de ez a normális étrendem.hasonlításképpen írtam le.

20/F

2010. jún. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

180cm és 74kg vagyok.nem követem a norbi diétát.éjfélig bármit ehetek,utána csak ami jól esik.előző voltam.

20/F

2010. jún. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!