Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi lenne a jó fehérje forrás?

Mi lenne a jó fehérje forrás?

Figyelt kérdés
Elkezdtem edzeni, és tudom, hogy edzéshez (edzés után) fontos a fehérje bevitel, de táplálék kiegészítőket, porokat nem szeretnék szedni. Olvastam, hogy a tej nem jó fehérje forrás, helyette inkább sovány túró, kefír és tojás. Ezek megfelelőek lennének, vagy még mit tudnátok javasolni? (húsokat leszámítva.. nem vagyok vega, csak nem élhet az ember tisztán húson)

2014. okt. 23. 19:34
 1/8 triplatoka válasza:
Úgy hallottam hogy a dió is jó.
2014. okt. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Csiß ***** válasza:
A dió biztos nem..abban növényi fehérje van és csak az állati számít teljes értékű fehérjének.
2014. okt. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Csiß ***** válasza:
Btw nem kell tisztán húst enni.Egyed rizzsel.Húsbol ehetsz több félét.Csirkemell,marha,hal stb (a sertést kerüld ha tudod..az zsíros)
2014. okt. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Sowilo ***** válasza:

Alapozz húsra, jó a tojás is, tejtermékből igyekezz keveset enni, mert nem tesznek jót. Tejtermékek közül csak a sajt és a túró tartalmaz fehérjét, a kefir pl nem jó.


Növényi fehérjét is ehetsz, ha trükközöl vele. Olajos magvakra alapozd. Keress rá 1-1 mag aminosavprofiljára, és ha az egyik hiányos, válassz mellé olyat, amiben az megvan. Vegán sportolók így szokták.


Mi a probléma a tápkieggel amúgy? Természetes, koncentrált táplálék, nem szintetikus, nem káros, ha jó márkát veszel akkor még átszámítva olcsóbb is a legtöbb kajánál. Anya nem engedi?

2014. okt. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Magas fehérje tartalmú még a szója (pl szójaital), gomba.
2014. okt. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Sowilo ***** válasza:

# 5

A szójának nem valami jó a biológiai értéke, sem az aminosavprofilja, párosítani kell más fehérjeforrással.


A gombában meg úgy egyébként is nincs sok fehérje.

2014. okt. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100g gomba fehérje tartalma 5,9 gramm. Ez elég jó arány. Az ember megeszik legalább 200 grammot belőle, akkor az már elég jelentős fehérje bevitelt jelenthet (ha még más étellel kiegészíti), ráadásul teljes értékű fehérjéről beszélünk.
2014. okt. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Sowilo ***** válasza:

11,8g fehérje az minden, csak nem jelentős.

Ráadásul azt sem írtad, milyen gombában van ennyi.

2014. okt. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!